Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Pokaż wątki - Bożenka_

#1
Moja historia / Radości dnia
23 Lipiec 2015, 22:14:51
Tak tu cicho i smutno na forum.
Mimo choroby mamy maleńkie radości.
Samodzielnie zrobione buraczki, krzyżyk na kanwie, odwiedziny wnuków, piesek, przespana noc.....itd.
Piszmy o tym co nas cieszy, dzielmy się naszymi radościami.

pozdrawiam Bożena Jóźwiak
#2
Dyskusja ogólna / Marzenia
04 Lipiec 2014, 12:29:25
Już trzynaście lat jestem modelem, pacjentem REHA PLUS-Centrum Edukacji Podyplomowej dla fizjoterapeutów w Krakowie. Na kursach mówię o swoich problemach fizycznych i pod tym kontem jestem ćwiczona. Opowiadam o przebiegu choroby, udzielam odpowiedzi na zadawane pytania. Może kiedyś padło pytanie o marzenia, nie pamiętam. Wenecja to  marzenie życia. Dwunastoletnia dziewczynka leżąca po operacji serca marzyła o Wenecji, gondoli...
W kwietniu 2014 r marzenie zostało spełnione.
Prywatnym sponsorem mojego marzenia był Aleksander Lizak prezes REHA PLUS. Opłacony miałam przelot samolotem, hotel dla mnie i osoby towarzyszącej.
Ubrana w ortezy, wsparta na kuli, podtrzymywana przez przyjaciółkę, człapiąca, potykająca się...zwiedzałam Wenecję, płynęłam gondolą...Dałam radę...Nie czułam bólu poranionych nóg przez ortezy...byłam tak szczęśliwa.
Każdy ma marzenia. Może trzeba też o nich mówić a nie trzymać je w tajemnicy. Moje zostało spełnione po 46 latach  ;D
SLA, choroba alkoholowa męża, setki problemów życia codziennego...i nadal mam marzenia. Najważniejsze marzenie... to że jeszcze dam radę  muszę sobie  spełniać sama  ;D  
#3
Hyde Park / Rilu dziękuję Ci...
14 Styczeń 2010, 21:29:01
Bożena
szczęśliwa jest cała
od Rilu prezent dostała - laseczkę.
Już w pierwszych godzinach
laska się spisała.
Zaspy i śliskie chodniki sprawnie pokonała.
Bożena z podniesioną głową
po ulicy teraz kroczy.
Zaciekawionym przechodniom
z uśmiechem patrzy w oczy.
Nie człapiąca, potykająca...ale...
dama z laseczką spacerująca.

Rilu bardzo Ci dziękuję.
Życie nabiera sensu gdy na drodze spotyka się Ludzi takich jak Ty.
#4
Hyde Park / dzień, jak co dzień
08 Listopad 2008, 15:08:17
W czwartek o 20 godzinie, potuptałam pomóc szczęściu.
Te 40 milionów miało być moje. Lottomat, zawiesił się z przegrzania - dobry znak. Zabrakło w nim papieru - kolejny, dobry znak. Maleńka suczka sąsiadów uszczypała mnie w moją chudziutką łydkę, zrobiła to po raz pierwszy - dobry znak. Moja niewidoma jamniczka nie wchodziła mi pod nogi -bardzo dobry znak. Czekając na losowanie dzieliłam się milionami, o dziwo nie z metrykalną rodziną. Kajka miała dostać forsę na kręcenie filmu, Teresa na mieszkanie na parterze, mama Oli na leki, Paweł na realizację najbardziej zwariowanego marzenia. Losowanie się odbyło, nie zdążyłam nawet podzielić wygranej do końca...
Nic tylko płakać :'(. Nawet kaczki ni sandacza nie spróbuję na bankiecie u prezydenta, nie zostałam przecież zaproszona.
Spróbuję chociaż telepatycznie połączyć się z Ędwardem Ąckim, jego łańcuch ciepłych rąk na pewno ogrzeje mi choć na chwilę moje zimne łapki.  ;D ;D ;D
#5
:)) Szanowny Panie Profesorze, walczysz z SLA już ponad 40 lat. Twoje marzenie o stanie nieważkości spełniło się. Marzenie o byciu w kosmosie spełni się niebawem. Jesteś dwukrotnym noblistą w dziedzinie astrofizyki (również dwukrotnym rozwodnikiem:))). Jeżeli będziesz miał ochotę na towarzystwo - to ja zgłaszam swoją kandydaturę:))) Chociaż choruję tylko 8 rok:)))
Kochani!!!!!!! Nie ma rzeczy niemożliwych!!!!!!!!!!!!!
Zapraszam do wspólnego lotu z Hawkingiem..... Tylko w marzeniach:))) Kto dołączy???:)))
Pozdrawiam
Bożenka_
#6
Hyde Park / święta,święta...
04 Grudzień 2006, 19:41:39
Witam.
Właśnie kończę wyklejać aniołki z masy solnej. Od kilku lat dwa razy do roku moje ręce "sprawne inaczej" przygotowują symboliczne upominki dla personelu medycznego Kliniki Neurologi CM w Krakowie. Życzenia składane są od wszystkich pacjentów z Poradni SLA.. Cieszę się, że w tym roku (dzięki forum) będą to życzenia od pacjentów z całej Polski i nie tylko.
Pozdrawiam.