Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - malm

1
Porady / drenaż płuca
03 Listopad 2019, 14:45:30
Witam. Mam pytanie, czy ktoś spotkał się z sytuacją, że chory wymagający drenażu płuca jest w domu? Mąż nie pozwala odłączyć się od drenu i na OIOMIE chcą go spisać na straty. Czy ktoś wie jak załatwić próżnię w domu? Dren można kupić bez większego problemu. Bardzo proszę o rady  i pomoc.
2
Moja historia / Odp: Moje 20-lecie choroby :)
22 Lipiec 2019, 19:09:31
Podziwiam i życzę wszystkiego dobrego.
3
Porady / Odp: Jak sobie radzić
17 Lipiec 2019, 12:32:55
Można pomyśleć o antydepresantach o ile nie są już włączone.
4
Moja historia / Odp: głowa pęka, serce tez :(
04 Lipiec 2019, 19:01:34
Witam. Ja mam opiekunkę bez kwalifikacji i ogarnia całą opiekę, gdy jestem w pracy. Po pracy opiekuję się sama mężem i daję radę. Oczywiście trzeba się wszystkiego nauczyć i jakoś przeorganizować. Nie jest łatwo, ale na pewno można. Nie mam żadnej rodziny na miejscu, więc nikt nie może mnie odciążyć nawet raz w tygodniu. Proszę myśleć pozytywnie i znaleźć dobre rozwiązanie. Serdecznie pozdrawiam.
5
Leki / Odp: Leki nasenne, antydepresanty
28 Kwiecień 2019, 13:06:16
U nas od lat sprawdza się Asentra rano i Trittico o 16. Serdecznie pozdrawiam.
6
Mój mąż od 4 lat żyje z tracheostomią i pegiem. Bardzo się kochamy i często uśmiechamy się do siebie. Dwa lata temu podczas międzynarodowego badania "usłyszeć milczenie" podobnie jak zdecydowana większość badanych wysoko ocenił swoje życie i zdecydowanie opowiedział się za życiem. Wszystko zależy od tego czy potrafimy przewartościować swoje życie i ustalić odpowiednio priorytety. Myślę, że wie jak jest dla mnie ważny i to daje mu siłę. Życzę Wam właśnie takiego spokoju wewnętrznego i siły. Wszyscy chorzy są bohaterami, bo ta choroba to straszny przeciwnik. Serdecznie pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.
7
Porady / Odp: odrzucanie pomocy
07 Lipiec 2018, 12:35:18
Mój mąż brał udział w tym badaniu dla chorych na SLA w styczniu zeszłego roku. Badanie dotyczyło chorych z Polski, Niemiec i Szwecji, tych z wentylacja inwazyjną w różnych fazach choroby. Kilka miesięcy temu dostałam maila od M. Kuźmy, która podsumowała wyniki i napisała,że zdecydowana większość chorych była w zadziwiająco dobrym stanie psychicznym i nadal opowiadała się za życiem. Podobnie opiekunowie. Może to choć trochę pomoże chorym będącym na etapie decyzji też opowiedzieć się za życiem. Serdecznie pozdrawiam.
8
Porady / Odp: Problemy z tętnem
17 Czerwiec 2018, 13:50:01
Mój mąż ma teraz między 40 a 50. 50 uważamy za bardzo dobre. Pozdrawiam.
9
Mój mąż też ma okresy z tak niskim ciśnieniem. Potem się podnosi i jest wyższe. Trwa to już ponad pół roku. Do tego tętno spada nieraz do około 40, jeśli jest 50 to dla niego normalna sytuacja. Pozdrawiam.
10
Ogólny / Odp: PILNE!!!! Wstrzasy ,zapalenie pluc
22 Kwiecień 2018, 12:48:52
Mój mąż po ostrej niewydolności oddechowej żyje 3 lata i mam nadziej, że jeszcze długo będziemy razem. Pewnie za późno podłączyli do respiratora. Na innych oddziałach niż intensywna terapia mało się znają na niewydolności oddechowej.
11
Dziękujemy i życzymy wszystkim użytkownikom forum wspaniałych, radosnych świąt.
12
Porady / Odp: Niedotlenienie?
17 Marzec 2018, 21:13:55
Raczej tak nie postępuje ta choroba. Pewnie jest jakaś inna przyczyna. Na intensywnej terapii pacjenci są pod wpływem leków, które ograniczają ich świadomość. W listopadzie mąż też był miesiąc w szpitalu i chyba przez dwa tygodnie po powrocie dochodził do świadomości z powodu tych leków. Chorzy na SLA chyba mają zwolniony metabolizm i długo pozbywają się takich leków z organizmu.
13
Leki / Odp: Srodki uspokajajace a sla
31 Styczeń 2018, 14:56:37
Mój mąż bierze rano Asentrę 50 mg i o 16-tej Trittico 75 mg. Podobno to dobry zestaw. Jest zupełnie nieźle, chociaż jego stan jest bardzo zaawansowany.
14
Mąż miał takie ataki wysokiego pulsu, do tego dołączało się nieraz wysokie ciśnienie. Mąż jest w bardzo zaawansowanym stanie. W październiku trafił do szpitala na intensywną terapię, bo nie można było opanować tego tętna i ciśnienia, zaczął też w końcu tracić saturację. W szpitalu okazało się, że miał już wyczerpane serce, ale także infekcje, w tym zapalenie płuc. Teraz po leczeniu od 2,5 miesiąca spokój. Może powodem jest jakaś infekcja lub stres. Pozdrawiam.
15
Porady / Odp: Brak wydzieliny?
29 Styczeń 2018, 12:39:32
Proszę rozważyć konsultację z psychiatrą i ewentualne wsparcie psychiki lekami. Myślę, że część  chorych korzysta z takiego wsparcia. Mój mąż bierze takie leki. Mimo zaawansowanej choroby nadal się uśmiecha i radzi sobie psychicznie. Pozdrawiam.
16
Porady / Odp: Brak wydzieliny?
28 Styczeń 2018, 13:01:52
Ja od jakiegoś czasu podaję mężowi 4 tabletki Flegaminy dziennie, rano i około 15-tej po dwie, by rozrzedzić wydzielinę, bo jest z tym kłopot. Nieraz faktycznie przez cały dzień prawie nic nie ma. Potem jest trochę lepiej. Należy zwracać uwagę na saturację i parcia na respiratorze. Jeżeli są w porządku, to może to być tylko przejściowe. Pozdrawiam.
17
U męża też nieraz jest trochę wysunięta. Trzeba pilnować, by balonik był dobrze napompowany. Gdy balonik jest za słabo napompowany mężowi z ust wychodzi powietrze, wtedy strzykawką dopompowuję od 1 do 2 centymetrów sześciennych. Pozdrawiam.
18
Wiele szczęścia, miłości i nadziei w Nowym Roku. Bądźmy silni i wytrwali. Serdecznie pozdrawiam.
19
Proszę o ten wykład na mail: mal.dz@wp.pl. Z góry dziękuję.
20
Dyskusja ogólna / Odp: szpital
26 Listopad 2017, 13:41:13
Dziękuję serdecznie i też pozdrawiam.