Kampania "1% podatku" na rzecz Stowarzyszenia i indywidualnych chorych

Zaczęty przez mnd.pl, 30 Listopad 2012, 21:12:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mnd.pl

Od 1 stycznia 2013 rusza zbieranie 1% podatku na rzecz Dignitas Dolentium. Zachęcamy do przekazania naszej organizacji 1% podatku i do namawiania innych, aby to samo uczynili. Chorzy na SLA i ich rodziny, którzy pomagą nam w zbiórce otrzymają połowę kwoty jaką z ich pomocą udało się zebrać.



Pełna treść artykułu znajduje się pod adresem http://www.mnd.pl/?subaction=showfull&id=1354306350&archive=&start_from=&ucat=&

Pawel

Wzory umowy oraz wymaganego zaświadczenia znajdują się w załączniku do tej wiadomości. Zaświadczenie lekarskie musi być wydane na załączonym wzorze! Trzeba być zalogowanym żeby zobaczyć załączniki.
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

basia

Przepraszam, a po co umowa ?- skoro chcę przekazać 1% podatku , to wypełniając PIT zgłaszam tylko komu chce ten procent przekazać .

Pawel

Do przekazania stowarzyszeniu 1% podatku wystarczy tylko PIT. Gdy chcemy by czesc pieniedzy trafila do konkretnego chorego konieczna jest umowa. Czemu?

Dlatego, ze wszystkie pieniadze zebrane z 1% podatku sa wlasnoscia stowarzyszenia niezaleznie co podatnik wpisal w zeznaniu, czyje nazwisko itp. Jednak stowarzyszenie chcac podziekowac chorym ktorzy nam w zbiorce pomogli, po ostatecznym rozliczeniu przekaze im w formie darowizny polowe zebranych dzieki nim srodkow, a reszta pojdzie na pomoc innym potrzebujacym.

Musimy miec umowe, by wiedziec na jakie konto przelac pieniadze, czy ta osoba ma SLA itd.
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

basia

Boże ja to chyba jestem zakręcona, bo coś i czegoś nie rozumiem. To jak to ma być właściwie ? Chce przekazać 1% ze swojego podatku dla Was. Czy w takim razie ja także muszę mieć ta umowę  ,,1 % podatku" 2013 rok ? Ale żeby tak było musiałabym mieć dane osoby , której chciałabym przekazać te pieniążki .
Do tej pory przekazywałam tylko informację do urzędu Skarbowego na kogo mają przesłać ten procent i tyle. Proszę wytłumaczcie "staruszce" co i jak - :-\

Pawel

"Do przekazania stowarzyszeniu 1% podatku wystarczy tylko PIT"

czyli by nam dac pieniadze trzeba robic tak jak robilas do tej pory: wpisac w zeznanie podatkowe PIT nasz numer KRS. Stowarzyszenie wtedy otrzyma pieniadze. Nie ma potrzeby podpisania umowy.
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

basia

Dziękuję Pawle za wytłumaczenie . Starośc nie radość-ufff, pogmatwało mi sie wszystko , ale już teraz wszystko wiem . Dziekuję raz jeszcze

PawelK

W imieniu mamy dziękuję za pomoc od stowarzyszenia.

Paweł Kotowicz