Stwardnienie Boczne Zanikowe - forum

Stwardnienie Boczne Zanikowe => Porady => Respirator, peg, ssak, asystor kaszlu => Wątek zaczęty przez: rafiksq w 30 Kwiecień 2019, 19:42:35

Tytuł: Intubacje i typ respiratora
Wiadomość wysłana przez: rafiksq w 30 Kwiecień 2019, 19:42:35
Powiedzcie mi proszę jeśli Pacjent został zaintubowany i później jak się okaże że nie będzie można tej Rurki wyjąć to co dalej bo lekarza jakoś dziwnie mi to tłumaczą. Twierdzą że respirator inwazyjny a dookoła słyszę że będą musieli jej zrobić tracheotomię i dopiero później wyjąć rurkę. To jak to jest w końcu z tym respiratorem?
Tytuł: Odp: Intubacje i typ respiratora
Wiadomość wysłana przez: Aronia w 30 Kwiecień 2019, 19:53:35
Na razie żona jest zaintubowana, czyli ma rurkę włożoną przez usta i umieszczoną w tchawicy. Planują wykonać otwór w tchawicy i włożyć rurkę bezpośrednio do tchawicy, a tą co jest włożona przez usta usunąć.
Tytuł: Odp: Intubacje i typ respiratora
Wiadomość wysłana przez: Aronia w 30 Kwiecień 2019, 20:05:28
Cytat: Aronia w 30 Kwiecień 2019, 19:53:35Na razie żona jest zaintubowana, czyli ma rurkę włożoną przez usta i umieszczoną w tchawicy. Planują wykonać otwór w tchawicy i włożyć rurkę bezpośrednio do tchawicy, a tą co jest włożona przez usta usunąć.
Tak czy siak, respirator jest inwazyjny. Nieinwazyjny byłby wtedy, gdyby oddychała przez maskę.
Tytuł: Odp: Intubacje i typ respiratora
Wiadomość wysłana przez: rafiksq w 30 Kwiecień 2019, 22:40:03
 dziękuję wam bardzo za informację. ona jak nie uda się tego wyjąć to będzie pod tym respiratorem inwazyjnym w szpitalu tak długo jak nie znajdę innego ośrodka typu hospicjum czy dom opieki. Póki co nie znalazłem w naszej okolicy żadnego takiego ośrodka Gdzie jest anestezjolog do obsługi takiego sprzętu
Tytuł: Odp: Intubacje i typ respiratora
Wiadomość wysłana przez: Ogaruus w 30 Kwiecień 2019, 23:11:30
Czasami szpital pomaga znaleźć ośrodek, gdzie można przenieść chorego z respiratorem.
Tytuł: Odp: Intubacje i typ respiratora
Wiadomość wysłana przez: rafiksq w 01 Maj 2019, 00:40:55
Respiratora tego ze szpitala na pewno nie dadzą to już wiem Obecnie szukam ośrodka gdzie taki respirator mają lub ośrodka który może przyjąć osobę chorą z respiratorem. Więc Obecnie szukam ośrodka oraz możliwości szybkiego wypożyczenia respiratora
Tytuł: Odp: Intubacje i typ respiratora
Wiadomość wysłana przez: Ania1985 w 01 Maj 2019, 14:57:52
Kiedy lekarze będą podejmować próbę usunięcia respirstora? Może jednak żona wszystkich zaskoczy i tracheo nie będzie wcale potrzebne  :) 
Tytuł: Odp: Intubacje i typ respiratora
Wiadomość wysłana przez: rafiksq w 01 Maj 2019, 16:30:43
Dla wszystkich dookoła diagnoza sla jest dziwna u żony. Nawet neurolog od tej choroby który jest jednym z dziesięciu neurologów nawet na tej stronie polecane nie wierzę do dzisiaj w tą chorobę ale niestety rzeczywistości jest jaka jest. Nie wiem już w co wierzyć ale jeden z lekarzy jak usłyszał że zakładam najgorszy wariant i rozmawiam o pogrzebie to powiedział mi "żebyście się ku**a wszyscy nie zdziwili" No ale zobaczymy jak będzie Musimy czekać najwcześniej planują niedziela poniedziałek.
Tytuł: Odp: Intubacje i typ respiratora
Wiadomość wysłana przez: the_kure w 01 Maj 2019, 17:21:45
no ale te imunoglobuliny jej podadza w ogole ? przeciez to wszystko to jest jakis zart. daja diagnoze SLA pochopnie, potem trza czekac kilka miesiecy na imunoglobuliny. i jeszcze robia tracheotomie wbrew woli pacjenta.  ito wszystko w takim gdansku a nie jakims pcimiu dolnym.
Tytuł: Odp: Intubacje i typ respiratora
Wiadomość wysłana przez: meg w 01 Maj 2019, 19:26:14
Żona rafiksq'a nie ma tracheotomii, tylko jest zaintubowana. Jest to rozwiązanie tymczasowe na czas leczenia infekcji...
Tytuł: Odp: Intubacje i typ respiratora
Wiadomość wysłana przez: rafiksq w 02 Maj 2019, 18:02:25
 Sprawa wygląda tak żona jest teraz w szpitalu w Kartuzach 35 km od Gdańska ponieważ w gdyni jak została przyjęta z problemami oddechowymi musiała zostać zaintubowana i wprowadzona w śpiączkę i odwieziono ją do Kartuz bo tylko tam było miejsce na intensywnej terapii. W tym szpitalu Niestety nawet nie ma oddziału neurologii więc rozmowy tam na jakikolwiek temat związany z tą chorobą nie mają większego sensu bo oni w tej chwili leczą zapalenie płuc. Do wczoraj wieczora miała problemy z ciśnieniem i podawano i leki dzisiaj znacznie zmniejszono dawki i ciśnienie jest już prawie na normalnym poziomie. Nadal stan jest określany jako stabilny. co do immunoglobulin to miała mieć podawane w Akademii Medycznej 12 maja i to już zupełnie inna historia. Miała tam iść aby dokładnie ją zdiagnozowali bo neurolog z tego szpitala nie wierzy w chorobę dla u Ani widząc jej wyniki i historię. natomiast termin ten Niestety musimy przesunąć bo w Kartuzach będzie leżała jeszcze 2 tygodnie przynajmniej. Na tą chwilę nic nie wiem nic nie mogę zaplanować bo nie wiemy czy uda się wyleczyć zapalenie płuc Jeśli tak to nie wiemy czy będzie wydolna oddechowo i w jakim będzie stanie w Kartuzach.