Ostatnie wiadomości

Strony1 2 3 ... 10
1
Artykuły / Trzecie spotkanie integracyjne
Ostatnia wiadomość przez Ogaruus - 24 Wrzesień 2021, 22:04:30
Drodzy chorzy i opiekunowie oraz osoby zainteresowane, chcące poznać MND / SLA / ALS,

Wracamy po wakacjach!!!

Serdecznie zapraszamy na trzecie z kolei spotkanie integracyjne, które odbędzie się w formie online 26 września (niedziela) w godz.12:30 - 14:30.

Na drugim spotkaniu trochę się już poznaliśmy, ale nie jest to przeszkodą do uczestnictwa w niedzielnym spotkaniu. Zadaniem z ostatniego spotkania było narysowanie czegokolwiek o sobie.

Kolegujesz się z innym chorym lub opiekunem? Zaproś go na wydarzenie, my również chętnie go poznamy!

Aby wziąć udział w spotkaniu, nie trzeba instalować żadnego programu oraz posiadać kamerki i mikrofonu (można pisać na chacie).

Wystarczy kliknąć link: https://meet.google.com/eni-fbua-bkg
Lub dołączyć przez telefon: ‪(PL) +48 22 163 91 05‬, PIN: ‪476 903 234‬#

Spotkanie rozpocznie Anna Legwand z Dignitas Dolentium.

Już teraz wpisz termin spotkania do kalendarza w telefonie!
<!-- wp:paragraph -->
<p>Już teraz wpisz termin spotkania do kalendarza w telefonie!

Do zobaczenia &lt;3</p>
<!-- /wp:paragraph -->
2
Ogólny / Odp: Rozpoznawanie i leczenie ...
Ostatnia wiadomość przez Ogaruus - 20 Wrzesień 2021, 22:27:18
ja mam wolne sla
3
Ogólny / Odp: Rozpoznawanie i leczenie ...
Ostatnia wiadomość przez Ivi - 19 Wrzesień 2021, 17:46:33
Witam,
mam w rodzinie osobę chorą na SLA, po rozmowie z nią dowiedziałam się że przed diagnozą, borykał się kilkanaście lat z bólem nogi. Ból ten utożsamiał że złamaną nogą w dzieciństwie, natomiast po postawieniu diagnozy opowiadał że być może to był pierwszy objaw SLA.
Czy ktoś z osób chorych miał wcześniejsze,trwające kilka lat symptomy choroby? Czy raczej objawy są nagłe i bardzo postępujące?
4
Leki / Odp: Masitinib / Masivet
Ostatnia wiadomość przez konio - 15 Wrzesień 2021, 20:47:05
 u kazdedo ta choroba przebiega inaczej.. wiec nie odradzam ani nie namawiam
5
Ostatnia wiadomość przez konio - 15 Wrzesień 2021, 20:13:58
mi neuroloczy nawet nie kazali sie pytac o te wynalazki..rilu i tp jedynie co mi polecili to Neurovit duzo ruchu i jak na razie od paru lat jest ok. gdyby nie te fascy no i emg diagnoza to bym raczej nie wiedzial ze jestem chory...
6
Ostatnia wiadomość przez Ogaruus - 15 Wrzesień 2021, 16:19:39
dużo chorych na SLA brało masitinib i opisywało na fb, że co najwyżej trochę spowolnił postęp choroby
7
Ostatnia wiadomość przez Paweł_SG - 14 Wrzesień 2021, 17:17:12
Dzień dobry, czy polecacie branie tego leku i czy rzeczywiście z riluzolem on coś daje bo w naszym przypadku riluzol kompletnie nie działa :-(
8
Moja historia / Odp: Kolejna osoba z SLA
Ostatnia wiadomość przez Ogaruus - 13 Wrzesień 2021, 20:14:35
jak Twoja mama już nie jest w stanie sama stać to emg powinno pokazać sla. Czy doświadczony lekarz, który miał wcześniej styczność z sla wykonuje emg?
9
Moja historia / Odp: Kolejna osoba z SLA
Ostatnia wiadomość przez Paweł_SG - 12 Wrzesień 2021, 21:18:24
Dzień dobry, minęło trochę czasu od mojego ostatniego wpisu i choroba Mamy również zrobiła swoje. Mama już nie ustoi sama nawet przy chodzik. Wyposażamy się w kolejne sprzęty dla ułatwienia funkcjonowania. Dziwne jest to że Mamie w badaniach EEG i EMG nie widać cech typowyc dla SLA. Neurolog zlecił już 3-ci raz wykonanie tych badań. Idziemy za 2 tygodnie kolejny raz je zrobić? Pytanie do Was czy może tak być że u pacjenta już z bardzo zaawansowanym niedowładem nie wychodzi potwierdzenie SLA w EMG  i EEG ? Dziwne. Mama już słabo kaszle, ogólnie saturacja, mowa i przełykanie ok ale już kaszel słaby. Faksykulacje Mamie bardzo się ograniczają po zażyciu ziołowych leków uspokajających. Neurolog twierdzi że to też dziwny objaw którego nie powinno być w SLA. Nie wiem sam co o tym myśleć. Niby diagnoza jest, chory słabnie z dnia na dzień a w EMG i EEG nie wychodzi. Może coś podpowiecie ?
10
Ogólny / Odp: Grzyb przyczyną Sla
Ostatnia wiadomość przez Grzybek - 08 Wrzesień 2021, 13:14:08
 Nie stwierdzono też zwiększonego narażenia na działanie pól elektromagnetycznych. Choć część chorych była uzależniona od palenia papierosów, to ostatecznie stwierdzono, że jedynym czynnikiem, który spowodował wyraźny wzrost zachorowań na SLA było spożywanie rosnących w okolicznych lasach grzybów.

Mieszkańcy Sabaudii przez lata mylili jadalne smardze (widoczne na zdjęciu obrazującym ten artykuł) z toksyczną i nienadającą się do spożycia piestrzenicą olbrzymią (Gyromitra gigas), która wygląda tak jak na poniższym materiale video.

Artykuł jest na wprost zdrowie ale nie mogę dodać bo jest informacja że spamuje jak wklejam link
Strony1 2 3 ... 10