Grupa modlitewna

Zaczęty przez teresa, 12 Wrzesień 2008, 12:53:03

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Maria

"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

wiesia_m

Cytat: wiesia_m w 29 Kwiecień 2014, 17:36:50
Witam.
Zapraszamy do wspólnego odmawiania Litanii do Najświętszej Marii Panny czyli Loretańskiej przez cały miesiąc maj.
Zaczynamy 1 maja czwartek godz 13.00.
Wiesia z Tadziem
Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę.

http://youtu.be/PzGdMlry1ZE
Jestem dzieckiem Boga


Gabriel

- Modlę się często, właściwie codziennie, za nas chorych i opiekunów.
             Chryste, jedyny nasz Pośredniku!. Jesteś nam koniecznie potrzebny Ty, który poznałeś nasze bóle, aby  pozwolić nam odnaleźć sens cierpienia i nadać mu wartość zadośćuczynienia i odkupienia.
Dziewico Najświętsza!. Skieruj pełne dobroci spojrzenie na cierpiących. Ulituj się nad tymi, których kochamy.
Ulituj się nad tymi, którzy nas kochają. Daj wszystkim nadzieję.


Rodzice zmarłej na raka 13-letniej Atheny Orchard z brytyjskiego Leicester byli zdumieni, gdy w pokoju dziewczynki znaleźli zostawioną przez nią wiadomość. Niezwykłą historię opisuje "Daily Mail".
Po śmierci 13-latki rodzice znaleźli w jej pokoju napisaną przez nią markerem na odwrocie lustra wiadomość. Okazało się, że nastolatka w sekrecie zostawiła swoim bliskim - rodzicom i dziewięciorgu rodzeństwa (sześciu siostrom i trzem braciom) - długi list. - Choroba zabrała jej siły i włosy, ale nie pozytywne nastawienie do życia - mówi matka dziewczynki.
"Każdy dzień jest wyjątkowy, więc wykorzystajcie go jak najlepiej. Jutro możecie się dowiedzieć, że jesteście śmiertelnie chorzy. Życie jest złe, jeśli takie je sami uczynicie" - napisała Athena. Jej matka przyznaje, że nie była w stanie doczytać listu córki do końca. - To było zbyt bolesne. Każde słowo rozdzierało mi serce - mówi.
"Szczęście zależy od nas samych. Może w moim przypadku nie będzie szczęśliwego zakończenia, ale pamiętajcie, że każde życie ma cel" - pisała 13-latka.
PANIE
podtrzymuj moje życie
gdy upadam
gdy siły brak
a lęk spowija moje serce

Kasia1984

Tez czytałam o tym Gabrielu, ile w takiej młodej osóbce mądrości życiowej...

wiesia_m

#144

Maria

"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

wiesia_m


wiesia_m


wiesia_m


Gabriel

PANIE
podtrzymuj moje życie
gdy upadam
gdy siły brak
a lęk spowija moje serce

wiesia_m


kasia0

Witajcie Kochani!

Przegladam wasze forum bo sama choruje na jakies neurologiczne dziadostwo i zanikaja mi miesnie:( nie wiadomo co mi jest ale chciałam was zachecic do słuchania za pomoca internetu mszy o uzdrowienie z czatachowej relacja na zywo w kazda 2 i 3 sobote miesiaca przez sprawowana przez ojca daniela ktora jest obdarzony wieloma charyzmatami wielu ludzi doznaje uzdrowienia z raka, SM i innych nieuleczalnych chorób a co najwazniejsze Bog działa ponad czasem i jest DUZO UZDROWIEN PRZEZ INTERNET!! nawet odsłuchując msze archiwalne ale jest jedna zasada na prawde trzeba wierzyc ze uzdrowienie jest mozliwe Bog wszystko może nawet dziś On wcale nie chce żebyśmy cierpieli bo ono wcale nie uszlachetnia
Ja wybieram sie na taka msze 12 lipca i postanowiłam modlic sie za osoby z SLA bo nie słyszałam aby ktos polecam ta grupe chorych.
wpiszcie w google :mimj.pl w aktualnosciach sa starsze msze mozna odsłuchać to daje nadzieje kiedys przez internet została uzdrowiona dziewczyna od urodzenia niewidoma sa swiadectwa tez na kazdym spotkaniu, znam osobe uleczona całkiem z sm a siedziała juz na wózku! na tym spotkaniu wstala z niego i zaczela pomału chodzic dzis mija 3 lata jest zupełnie zdrowa stopniowo choroba sie wycofywała nie ma zadnych zmian w mozgu w tej chwili! czasami uzdrowienie jest natychmiastowe a czasami stopniowe jak u tej dziewczyny niewidomej aby nie doznała szoku:) trzeba umiec otworzyc sie na Boga i wierzyc ogladac kazde spotkanie ja wierze ze Bog pomoze chorym na SLA i bede przypadki uzdrowień

Gabriel

kasia0  mimj.pl

  PANIE JEZU CHRYSTE,
PEŁEN MIŁOŚCI I MIŁOSIERDZIA DLA NAS.
UWIELBIAM CIĘ I BŁOGOSŁAWIĘ,
WIERZĘ I UFAM.
Z MIŁOŚCI DO CIEBIE
WYRZEKAM SIĘ SZATANA
I WSZELKIEGO ZŁA
A OGŁASZAM CIĘ WOBEC ANIOŁÓW I LUDZI
PANEM I KRÓLEM MOJEGO SERCA
ORAZ CAŁEGO ŻYCIA, OD POCZĘCIA AŻ DO ŚMIERCI
PANIE MÓJ, POKORNIE CIĘ PROSZĘ
UWOLNIJ MNIE OD ZŁA,
UZDRAWIAJ MOJE SERCE,
UMYSŁ, CIAŁO, MOJĄ RODZINĘ.
WSKRZEŚ MOJE DUCHOWE I DOCZESNE ŻYCIE,
UŚWIĘCAJ I ODNAWIAJ MNIE,
ABYM STAŁ SIĘ ŚWIĘTYM, TWOIM WIERNYM UCZNIEM.
DAJ MI PRZEZ SERCE MARYI,
ABYM W OBECNOŚCI DUCHA ŚWIĘTEGO
GŁOSIŁ SŁOWEM I ŻYCIEM
TWOJĄ MIŁOŚĆ I MIŁOSIERDZIE.
AMEN.

PANIE
podtrzymuj moje życie
gdy upadam
gdy siły brak
a lęk spowija moje serce

Gabriel

Modlitwa  za  rodzinę
Wszechmogący Boże, wejrzyj łaskawie na naszą  rodzinę spraw, aby w niej  rozwijała się miłość, nadzieja i wiara  tak w odniesieniu do Ciebie, jak i wzajemnie wśród nas – członków naszej rodziny. Ojcze, miłosierny Boże, prosimy Cię za naszą rodziną, przez zasługi  Świętej  Rodziny
– Jezusa, Józefa i Maryi.  -  Amen.
Tylko Maryja pozostała wierna, bo miłość zawsze pozostaje przy tych,
                                               którzy są bezradni i którzy cierpią 
                                                                                                                                                                                         
Przepraszam za błędy moje,
Za cierpiące serce Twoje, Za łzy i za chwile złości,
Za brak szczęścia i radości Bo ja chciałem Cię całować,
W mych ramionach obejmować, Więc choć dzień za dniem ucieka,
Proszę Cię, Kochana, czekaj!
,,Maryjo, spraw, abym był kimś"

Prosimy Cię, Panie, abyś zesłał na nas Ducha pokoju i jedności.
Duchu Święty, potrzebuję Twojej pomocy. Przyjdź do mnie i oświeć mnie. Proszę Cię o uzdrowienie naszego życia rodzinnego. Pomóż nam przebaczyć sobie wszystko, co nas zabolało. Zobacz nasze rany i ulecz je. Uwolnij nas od przykrych uczuć i niedobrych doświadczeń. Pomóż nam, Duchu Święty, otwierać się na siebie nawzajem. Naucz nas akceptować siebie takimi, jakimi jesteśmy. Przytul całą moją rodzinę do Bożego Serca. Przynieś nam wszystkim wewnętrzne ukojenie. Ogarnij nas swoją nieskończoną miłością. Prowadź nas drogą zgody, zrozumienia i przebaczenia. Amen.
 
Miłości zawsze towarzyszy cierpienie.
Oby w naszej miłości tego cierpienia było jak najmniej,

Nigdy nie czekaj do jutra, by powiedzieć komuś, że go kochasz. Uczyń to dzisiaj. Nie myśl: "Moja mama, moje dzieci, moja żona lub mąż doskonale o tym wiedzą". Miłość to życie. Istnieje kraina umarłych i kraina żywych. Tym, co je różni, jest miłość.
                                                                       Bruno Ferrero
– Najbardziej doświadczyłem ich podczas pracy w hospicjum prowadzonym przez nasze zgromadzenie pod Zamościem w Łabuńkach. Nasz założyciel św. Kasper del Bufalo w Rzymie prowadził podobne hospicjum Santa Galla. Poprzez służbę w hospicjum dotykamy Chrystusa, który cierpi w osobach chorych, samotnych, umierających. Naszą misją jest mówić tym ludziom o nadziei zbawienia i że ich cierpienie ma sens.
                                                                                                                                ks. Bogusław Witkowski
PRZYKŁAD: W jednym z paryskich szpitali cierpi w niewypowiedziany sposób człowiek dotknięty strasz-liwą chorobą. Wszyscy go opuścili, nawet krewni i najdrożsi przyjaciele. Tylko siostra szarytka czuwa przy jego łóżku. W chwili największego cierpienia i zniechęcenia chory krzyczy: ,,Rewolwer! To jedyne skuteczne lekarstwo na mój ból". Siostra natomiast podaje mu krucyfiks i szepcze mu łagodnie: ,,Nie, bracie, to jest jedyne lekarstwo na twoje cierpienie i cierpienia wszystkich chorych!". Chory ucałował krzyż i jego oczy napełniły się łzami. Jaki sens miałby ból bez wiary?! Po co cierpieć?! Ten, kto ma wiarę, odnajduje w bólu siłę i ukojenie; ten, kto ma wiarę, odnajduje w bólu źródło zasług; ten, kto ma wiarę, widzi w każdym cierpiącym cierpiącego Chrystusa.
PANIE
podtrzymuj moje życie
gdy upadam
gdy siły brak
a lęk spowija moje serce

wiesia_m


Cytat: Gabriel w 25 Lipiec 2014, 09:50:38


Nigdy nie czekaj do jutra, by powiedzieć komuś, że go kochasz. Uczyń to dzisiaj. Nie myśl: "Moja mama, moje dzieci, moja żona lub mąż doskonale o tym wiedzą". Miłość to życie.
                                                                       Bruno Ferrero




                                                                                                                               

wiesia_m

https://www.youtube.com/watch?v=H5Q6UYCXI6Q

UŚMIECHNIJ SIĘ...GDYŻ OJCIEC PATRZY Z NIEBA I WIE.......

Maria

"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

wiesia_m

Dziś święto Matki Bożej Częstochowskiej.
Matko Najukochańsza, otul swoim płaszczem dobroci i miłości naszych chorych i ich rodziny.
Prosimy o błogosławieństwo na każdy dzień.



Gabriel

AKT ŻALU I SKRUCHY
Przebacz mi grzechy moje, o Panie, przebacz mi moje grzechy - grzechy mojej młodości, grzechy mojej dojrzałości, grzechy mojego ciała, grzechy mojej duszy, moje grzechy lenistwa, moje ciężkie grzechy dobrowolne, grzechy które pamiętam, grzechy których nie pamiętam, grzechy które tak długo taiłem i które uszły mojej pamięci. Szczerze żałuję za każdy grzech, śmiertelny powszedni, za wszystkie grzechy od mego dzieciństwa aż do obecnej godziny. Wiem, że moje grzechy zraniły Twoje czułe Serce, o mój Zbawicielu Miłosierny! Racz mnie uwolnić od więzów złego przez Twą tak gorzką Mękę i przez Twoje pełne Ran Oblicze, którego Obraz pozostał na Całunie. O mój Jezu, daruj i nie pamiętaj jakim byłem, daruj oczyść moją duszę z błędów i wad. Wzmocnij ducha mego nierozerwalnymi węzłami Twej łaski i bądź Miłosierny mnie grzesznemu dziś i na wieki wieków. Amen.
,,Tak Panie, Ty wiesz, że Cię kocham"
[/b]
Św. Joanna Beretta Molla. Jako lekarz uczyła swoje dzieci, że pacjent to nie tylko ciało do leczenia, ale przede wszystkim odbicie cierpiącego Jezusa Chrystusa.  
            ,,O Panie mój, błagam Cię... racz nie omijać Twego sługi" (Rdz 18, 3)
Modlitwa Pawła VI – Prośba o wiarę: 
Panie, wierzę, chcę wierzyć w Ciebie! 
Spraw, żeby moja wiara była pełna, 
przenikająca moje myśli, sądy, słowa i czyny. (...)
Spraw, Panie, żeby moja wiara była silna,
otwarta na nowe światła, przezwyciężająca
trudności, krytyki, wątpliwości.
Spraw, Panie, żeby moja wiara była radosna,
żeby dawała pokój mojemu duchowi
i czyniła mnie zdolnym do rozmowy z Bogiem (...).
Spraw, Panie, żeby moja wiara była skuteczna, 
niech się w miłości objawia na zewnątrz
jako prawdziwa przyjaźń z Tobą i dobroć dla ludzi.
Niech mnie umacnia w cierpieniu,
niech mi pomaga szukać Ciebie w nadziei.
Spraw, Panie, żeby moja wiara była pokorna, 
wzbogacona świadectwem Ducha Świętego,
uległa Objawieniu i Tradycji,
posłuszna powadze Magisterium Kościoła świętego.
Panie, pomnażaj wciąż moją wiarę! 
,,Miłość daje łzy, a wiara – nadzieję"
Modlitwa chorych, cierpiących
Matko Boża Bolesna, której serce przeszył miecz boleści. Wiem, jak wielu pielgrzymów chorych, kalekich, cierpiących, doświadczanych przez życie tutaj, u Ciebie Pani Licheńska, zrozumiało wartość cierpienia. Zrozumiało, że może ono być pokutą za grzechy własne i bliźnich; skutecznym środkiem do nawrócenia i pojednania grzeszników z Bogiem, Kościołem i braćmi w wierze. Wielu przekonało się, że cierpienie jest naśladowaniem Chrystusa dźwigającego krzyż dla zbawienia ludzi. Maryjo, spojrzyj okiem miłosierdzia swego na chore, cierpiące Twoje dzieci! Uproś mi u Syna Twego łaskę cierpliwego i owocnego znoszenia cierpień, choroby oraz powrotu do pełni sił i zdrowia, jeśli taka jest wola Boża. Amen .
Ty jesteś Pan, mój Bóg. Nie będę miał innego Boga oprócz Ciebie
(Pwt 5, 6-7)
Panie Jezu, niech wszystko spełnia się w imię Twoje z podziękowaniem Bogu Ojcu przez Ciebie
[/b] (Kol 3, 17)
                                                           
,,Panie, Ty wszystko wiesz,
            Ty wiesz, że Cię kocham"
[/b] (J21,17)
(Ps 86, 4)
Tyś bowiem, Panie, dobry i łaskawy,
pełen łaski dla wszystkich, którzy Cię wzywają.
Wysłuchaj, Panie, modlitwę moją
i zważ na głos mojej prośby.
               Naucz mnie chodzić drogą Twojej prawdy

     
,,Ty, Panie, jesteś dobry i pełen przebaczenia,
               pełen łaskawości dla wszystkich,
                  którzy Cię wzywają"
[/b](Ps 86, 5)
(Ps 33, 20.22)
Dusza nasza oczekuje Pana,
On jest naszą pomocą i tarczą.
Panie, niech nas ogarnie Twoja łaska
według nadziei, którą pokładamy w Tobie.
                   Mamy nadzieję w miłosierdziu Pana

Aby zmartwychwstały Pan napełnił nadzieją serca
      osób doświadczanych przez ból i chorobę.
[/b]
PANIE
podtrzymuj moje życie
gdy upadam
gdy siły brak
a lęk spowija moje serce

wiesia_m

#159

Zaproszenie
Kochani,
za tydzień, czyli od 1 października wspólnie z mężem będziemy odmawiać różaniec.
Jeśli miałby ktoś ochotę dołączyć do nas  to serdecznie zapraszamy oczywiście wirtualnie bo inaczej się nie da.
Nam odpowiada godzina 13 jesteśmy wtedy po obiedzie i mamy 'wolny czas'.
Informuję już dziś, żeby można było poukładać sobie i znależdż 30 min na wzmocnienie duchowe.
Z całego serca modlimy się o  znalezienie leku na SLA.
Przez cały październik modlimy się za chorych i ich rodziny oraz opiekunów, personel, przyjaciół, znajomych i całe Stowarzyszenie.
Natomiast w listopadzie przez tydzień za zmarłych.
Serdecznie zapraszamy.
p.s.
Jeśli godzina nie odpowiada to proszę zaproponować inną.