Krew poczas odsysania

Zaczęty przez dziullusia, 26 Grudzień 2016, 19:58:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

dziullusia

Czy zdarzyła się komuś sytuacja w której podczas odsysania była krew? Lekarz twierdzi że coś zostało podrażniona cewnikiem. Jak to "naprawic". Saturacja jest w porządku  (98). Mimo wszystko widok krwi jest dość spektakularny stąd też moje pytanie o taką sytuację
Luiza

malm

Nieraz pojawia się u nas niewielkie krwawienie, ale parę miesięcy temu przez kilka dni było dość spore krwawienie. Wówczas dawałam mężowi przez 10 dni witaminę K. Od tego czasu daję też świeży szpinak, który ma dużo witaminy K. Pozdrawiam.

dziullusia

niestety okazalo sie ze to skrzepy w oskrzelach :( tata jest po zabiegu w szpitalu
Luiza

dziullusia

od wczoraj co któreś odsysanie pojawia się krew w cewniku, co to znaczy? co robić?
Luiza

TatyAga

Prawdopodobnie za głęboko wkładany cewnik, który podrażnia delikatną błonę śluzową tchawicy

malm

Nam się też co jakiś czas pojawia. Pewnie doszło do jakiegoś zranienia w środku. Gdy mieliśmy duże krwawienie to mąż dostawał witaminę K w zastrzykach. Trzeba też rozważyć, czy nie jest podawana za duża dawka leków przeciwzakrzepowych. Mąż dostaje Xarelto co drugi dzień. Pozdrawiam.

Vega

Wit. C wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych.

amadeusz

Cześć.
Miał ktoś taką sytuację, że w czasie odsysania pojawiła się krew? Mój doktor insynuje, że prawdopodobnie cewnik coś podrażnił. Jednak nie jestem pewny :/
Ma ktoś pomysł jak to "skorygować", bo jakoś nie do końca odpowiada mi widok krwi...

Katarzyna

U nas pokazała się tylko kilka razy, pierwszy raz po wymianie rurki w domu, następnie raz czy dwa po intensywniejszym odsysaniu przez rehabilitanta. Lekarka również mówiła, że tak się może właśnie w tych przypadkach dziać i należy interweniować tylko w przypadku gdyby krwawienie pojawiało się częściej (np raz za razem podczas odsysania).