Ostatnie wiadomości

Rehabilitacja, sprzęt, środki pomocnicze / Odp: Rehabilitacja Bielsko
Ostatnia wiadomość przez vovohe - 11 Czerwiec 2024, 14:12:23
Pacjent jest zachęcany do angażowania się w umiarkowaną aktywność fizyczną, taką jak chodzenie, pływanie czy jazda na rowerze stacjonarnym. Regularne ćwiczenia pomagają w utrzymaniu zdrowia stawu i ogólnej kondycji fizycznej.
Ogólny / Odp: Odchylenia EMG
Ostatnia wiadomość przez moon - 09 Czerwiec 2024, 12:02:08
Rafał, czy coś się wyjaśniło?
Sprzedam, zamienię, wypożyczę, oddam / System Sensor Mini
Ostatnia wiadomość przez Magda S. - 07 Czerwiec 2024, 14:46:54
Mam do sprzedania System Sensor - komunikator, który ułatwia komunikację osoby niepełnosprawnej z otoczeniem. Jest on przeznaczony przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych niemówiących, cierpiących na częściowy lub całkowity paraliż kończyn górnych. System umożliwia sterowanie: telewizorem, dekoderem, komputerem, smartfonem.

Moja historia / Odp: Dziwne objawy
Ostatnia wiadomość przez Pancake - 29 Maj 2024, 12:30:59
Tomku,
Twoje objawy bardzo przypominają moje.
Pogłębiłes diagnostykę w ostatnim czasie ?
Jak się czujesz obecnie ?
Moja historia / Odp: Potwierdziło się
Ostatnia wiadomość przez Żelik 119 - 26 Maj 2024, 16:52:55
Dziękuję 
Ostatnia wiadomość przez Marcin1988 - 26 Maj 2024, 16:47:11
75% ludzi chorych na SLA ma odmianę kończynową, lepsza bo podobno później atakuje płuca niż w odmianie opuszkowej. Ale przebieg choroby u każdego jest indywidualny więc nigdy tak do końca nie wiadomo jak będzie wyglądał i jak szybko będzie postępowała choroba. Dobrze że twój ojciec się rehabilituje bo to ważne.
Ostatnia wiadomość przez Żelik 119 - 22 Maj 2024, 16:59:22
Zapomniałem dodać Tata również miał RM kręgosłupa szyjnego I całości. Wyszła masakra przy każdym krążku spore uszkodzenia.

Tata ćwiczy w domu 3 razy dziennie. Ćwiczenia pokazał rehabilitant a oprócz tego on sam dwa razy w tygodniu wykonuje masaż kręgosłupa plus PNF.Studzę Taty zapał aby ćwiczył,ale z umiarem
  Jeśli ta choroba wzięła początek z końcem 2019 roku to zapewne niebawem zaczną siadać nogi które już teraz ma słabsze.
A w tej wersji konczynowej to jak się mogą pluca zachowywać? Czy znasz przypadki z tą odmianą?

Dziękuję za odpowiedź jeśli znajdziesz  chwilkę 
Ostatnia wiadomość przez Żelik 119 - 22 Maj 2024, 15:38:00
Witaj

Tata ma 74 lata,MRI miał robione  było czysto tego drugiego badania nie.

Sugerowałem na boreliozę ponieważ Tata czasto bywał w lesie ,ale podobno Mamą za każdym razem oglądała.Czesto słyszę że ta choroba niesie za sobą utratę wagi i kłopoty z mową i w jednym i drugim jest nadwyraz poprawnie. Tata trenuje pluca i szczerze powiedziawszy nie idzie to w złym kierunku to samo z wagą która jest utrzymywana na tym samym poziomie. Co do suplementacji to witamina d i q10, witamina c..Tak bierze Rilutek 2 razy dziennie A powiedz wersja konczynowa czyli lepsza,ale z czym lepsza?

Bardzo dziękuję za zangazowanie w moją sprawę. 

Pozdrawiam serdecznie 
Ostatnia wiadomość przez Marcin1988 - 22 Maj 2024, 12:36:38
Ile ojciec ma lat ?

Miał badanie MRI głowy ?

Miał robione badanie NCV?

Rozumie że lekarze już zaszufladkowani go do ALS i przepisali Rilutek ?

Miał badania w stronę boreliozy i Bartonelli ?

Wszystko wskazuje na SLA, trzeba by było zadbać o dietę i suplementację nic więcej się nie da zrobić ...

I śledzić badania nad nowymi lekami obecnie w Holandii zaczynają się testy kliniczne leku VRG50635 i lekiem Prosetin.

A co do odmiany SLA to wychodzi na to że twoj ojciec ma odmianę kończynową czyli tą o lepszym rokowaniu.

Ostatnia wiadomość przez Adrianos30 - 20 Maj 2024, 20:41:26
Nie choruje i nie jestem opiekunem. Skończyłem fizjoterapię i chciałem pomóc jeśli się da