Opuchlizna kończyn

Zaczęty przez asiabul, 11 Listopad 2013, 13:42:20

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

asiabul

CIOCI SPUCHŁY NOGI I JEDNA REKA CZY TAK MOZE BYC PRZY TEJ CHOROBIE?

Anna65

Witaj. Mi  również puchną stopy,nie wiem czy tak powinno być,ale ja dużo siedzę w fotelu a mało chodzę. Pozdrawiam i życzę dużo sił.

DanaS

Ja także mam spuchnięte stopy, kostki,a nawet łydki od marca, jak mi lekarz przepisał digoxin na wzmocnieie pracy serca,tabletki na odwodnienie, venoruton do picia i coś z diosminą do smarowania to mi przeszło, ale jak skończyłam kurację,to znowu mi spuchły, boję się,że od tych na odwodnienie mięśnie mi całkiem oklapną.
Gdzie jesteś, Panie Boże...

WIKI

Moja mama też ma strasznie opuchnięte nogi wieczorem najczęściej jak długo chodzi. Kostki są praktycznie równe z łydkami:( potem musi długo leżeć odpoczywać żeby opuchlizna zeszła

jowi

Kochani, my mamy w domu pileczki do masazu. to sa pilki z kolcami o roznej wielkosci i roznego koloru. mozna je kupic w sklepie rehabilitacyjnym. moj maz je uzywa i b. pomaga. skorzystala z nich nawet jego rehabilitantka i masuje stopy innym potrzbujacym. nie ma potrzeby siegac po lekarstwa. pozdrawiam jowi

Maria Magda

dziękuje za wszystkie porady w sprawie gastrostomii- z tym już sobie poradziliśmy.
Teraz mamy nowy problem- od kilku dni u mojego męża puchną albo dłonie i stopy, są też mocno zaczerwienione. Wygląda to następująco: czasem 2 stopy + 1 ręka, czasem tylko 2 stopy, czasem 2 ręce, etc. - w różnych kombinacjach.
Pytałam rehabilitantkę twierdzi,  że nie ma zastoju limfy.
Pytałam pielęgniarkę i lekarza - mówią, że to sprawa krążenia i nic z tym nie można zrobić i że dzieje się tak gdy jest w bezruchu, ale nawet gdy się rusza (chodzi)jest tak samo.
Dodam, że tak jak się pojawia to samoistnie tak i wraca do normy niewiadomo kiedy.
O co tu chodzi???

teresa

Mario Magdo scaliłam wątki z tematem  opuchlizny. Poczytaj :)

Maria Magda