Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Pokaż wątki - Maria

#1
Hyde Park / Anna141278 i Rafał mają Urodziny
14 Grudzień 2014, 14:13:59
Wszelkiej pomyślności drodzy Jubilaci!
"DLA CIEBIE NA URODZINY - SERDECZNE ŻYCZENIA"
#2
Hyde Park / Urodziny Zaruki
25 Lipiec 2014, 20:13:18
#3
Hyde Park / Urodziny Bogny i Lili
21 Czerwiec 2014, 12:07:34
Dzisiejszym Solenizantkom życzę jasności Słońca, co rozprasza mroki i chwil radosnych a w sercu zawsze zielonej wiosny.
W DNIU URODZIN WSZYSTKIEGO NAJ NAJ....wmv
#4
Hyde Park / Urodziny Elunii
19 Czerwiec 2014, 18:19:44
Eluniu, życzę Ci spełnienia najskrytszego marzenia.
Grzegorz Turnau- Między ciszą a ciszą
#5
To nie żart, to prawda. Projekt przepisów od miesiąca czeka na decyzję Komisji Europejskiej.

Komisja Europejska ma 3 miesiące na rozpatrzenie projektu opracowanego przez wielkie firmy zajmujące się wytwarzaniem i przesyłaniem energii elektrycznej. Ma on poparcie potężnej Europejskiej Sieci Operatorów Przesyłu Energii Elektrycznej ENTSO-E i został już przyjęty przez różne gremia Unii Europejskiej regulujące kwestie dostaw energii elektrycznej.

Projekt przewiduje przymusowe wyposażanie energochłonnego sprzętu gospodarstwa domowego (lodówki, zamrażarki, pralki, zmywarki, piekarniki, itp.) w urządzenia  "simlocki" wyłączające je automatycznie w krajowych lub europejskich szczytach poboru mocy. Pierwsze takie urządzenia mają być montowane fabrycznie przez producentów sprzętu AGD już za 3 lata.

Ocenia się, że proponowane rozwiązania dadzą firmom energetycznym wielomilionowe zyski, bowiem obecnie są one zobowiązane dostosowywać podaż energii do poboru. W szczytach poboru albo uruchamiają dodatkowe generatory (zazwyczaj opalane gazem), albo ograniczają dostawy energii dla wielkich odbiorców (huty, zakłady przemysłu chemicznego, itp.) płacąc za to słone odszkodowania.

Jeśli złożony projekt zostanie przez Komisję Europejską przyjęty, to energetyczni giganci zaoszczędzą krocie. Tym bardziej, że projekt nie przewiduje żadnych rekompensat lub odszkodowań dla małych odbiorców energii elektrycznej, choćby nawet przechowywane w zamrażarce produkty zepsuły się. Mali, rodzinni, odbiorcy zapłacą również za urządzenia regulujące pracę sprzętu gospodarstwa domowego, bowiem producenci już zapowiadają, że dodatkowe koszty przerzucą na klientów.

Źródło: http://www.telegraph.co.uk/earth/energy/10023508/Fridges-could-be-switched-off-without-owners-consent-to-reduce-strain-on-power-stations.html

"Do końca 2020 roku co najmniej 80% Polaków ma mieć zainstalowane w domach liczniki, które na bieżąco będą wysyłać do dostawców informacje o zużyciu prądu. Jak informuje nas fundacja Panoptykon, operatorzy będą mogli zbierać szczegółowe dane na temat stylu życia swych klientów."

http://dokop.pl/a/6675-inwigilacja-poprzez-gniazdko-elektryczne
#6
Hyde Park / Motywator
12 Luty 2013, 18:02:07
Piękne przesłanie dla "zdrowych" ludzi
Motywator! Największy jaki się da.
#7
Dyskusja ogólna / Sztuczny neuron
09 Luty 2013, 18:17:01
Naukowcy AGH zbudowali pierwszy w Polsce sztuczny neuron.
Badacze z AGH zamierzają wykorzystać go do diagnostyki medycznej.
http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/grzegorz-jasinski/wiadomosci/news-naukowcy-agh-zbudowali-pierwszy-w-polsce-sztuczny-neuron,nId,931007
#8
Jaka jest najlepsza grubość materaca na regulowany stelaż łóżka rehab.? Stelaż zgina się w 3-ch miejscach.
A może ktoś z Was używa materac lateksowy?