Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - Maria

#1121
Tereniu,
zajrzałam do wykazu najważniejszych i największych ośrodków, w których mogą otrzymać pomoc chorzy na SLA zamieszczonego na stronie 223 (Poradnik dla chorych na SLA) i mocno zdziwiłam się jak zobaczyłam Katedrę i Klinikę Neurologii w Szpitalu Uniwersyteckim im. dr. Jurasza w Bydgoszczy.
Po pobycie w powyższej klinice z całą stanowczością zapewniam, że chory wyjdzie z depresją, zero diagnozy i pomocy. Jest to najsłabsza klinika neurologiczna w Bydgoszczy a chorzy na choroby mięśni i nerwów winni omijać ją szerokim łukiem.
Najlepsza diagnostyka neurologiczna w województwie kujawsko ? pomorskim jest w 10Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Bydgoszczy.
By nie wprowadzać chorych w błąd należałoby skorygować.
#1122
Podaję informację z kujawsko- pomorskiego
Diagnostyka - 10Wojskowy Szpital Kliniczny w Bydgoszczy - Klinika Neurologii tel. 052/ 378 70 87
Zespół Opieki Domowej ? Dom Sue Ryder w Bydgoszczy tel. 052/ 34328 63
Rehabilitacja ? Klinika Rehabilitacji -Szpital Uniwersytecki im. dr Jurasza w Bydgoszczy  tel. 052/ 585 40 42, 585 43 30
Niestety, brak lekarzy specjalizujących się w SLA z powodu niskiej zachorowalności a tym samym brak Specjalistycznej Poradni dla Chorych z SLA

Kompetentni i pomocni neurolodzy, to:
- prof. dr hab. n. med. Zdzisław Maciejek, przyjmuje Zespół Przychodni Specjalistycznych "Sanitas" w Bydgoszczy ul. Dworcowa 110
- dr n. med. Robert Bonek przyjmuje prywatnie w Bydgoszczy tel. kontaktowy 601 633 810 przy zapisie podaje adres gabinetu, ma kilka.
Wielka szkoda, że od stycznia 2010r nie pracują w 10 Wojskowym Szpitalu Klinicznym a są jedynie konsultantami.
#1123
Witam.
Uważam Koks, że w tej niejasnej sytuacji należy się skontaktować z Przedstawicielem Pacjenta (Skargi i zażalenia) ? pani Hanna Siudut telefon 052 343 28 63 tj. centrala i wyjaśnić sprawę.
Isiu, takie same są zasady. Zeszyt obserwacji i zaleceń medycznych zastępuje teczkę z historią choroby.
#1124
Koks,
do zeszytu obserwacji i zaleceń medycznych dołączona jest Karta Wizyt w Domu Chorego i każdą odbytą wizytę poświadcza czytelnym podpisem pacjent lub opiekun. Na podstawie Karty Wizyt i zeszytu obserwacji są rozliczani.
Jeśli w tygodniu wypada święto tak jak np. ostatnio Boże Ciało to pomniejsza się o 1 wizytę.
Za święto przypadające w sobotę należy się pracownikom dzień wolny w innym tygodniu i w takim tygodniu również pomniejsza się o 1 wizytę. Wynika to z przepisów.
Gdy pielęgniarka ma urlop przydzielane jest zastępstwo. Nie masz rehabilitacji w okresie urlopu lub choroby rehabilitanta. Zawsze jestem informowana o kolejnej wizycie (dzień tygodnia i godzina) lub o jej braku z podaniem przyczyny.   

#1125
Witaj Basiu.
Zaniki pamięci u męża są konsekwencją przebytego niedawno udaru. W miejscu zamieszkania poszukaj dobry ośrodek, w którym działa Zespół Opieki Domowej dla Dorosłych i przyjmie męża. Pamiętaj, opiece domowej podlegają pacjenci nieuleczalnie chorzy, więc przy zgłoszeniu podajesz nazwę choroby ? stwardnienie zanikowe boczne SLA.

Moje poczucie bezpieczeństwa znalazłam tu  http://www.domsueryder.org.pl/opieka-medyczna/opieka-paliatywna/
Zespół Opieki Domowej gwarantuje choremu w domu:
- 2x w m-cu wizytę lekarza rodzinnego,
- 2x w tygodniu wizytę pielęgniarki,
- 3x w tygodniu ćwiczenia z rehabilitantem,
- 1x na kwartał badanie wydolności oddechowej pulsooksonometrem
W zależności od potrzeb chorego zakres usług rozszerza się.
Powyższe świadczenia refundowane są na podstawie umów z NFZ.
Z tej formy opieki jestem bardzo zadowolona.
Staram się jak najdłużej utrzymywać samodzielność w wykonywaniu codziennych zajęć. Dopada niemoc, ale nie odpuszczam i szukam sposobu by samodzielnie wykonać i nieważne, że robię to długo. Choroba bardzo szybko ogranicza sprawność ruchową i moje motto na każdy dzień ? wiele rzeczy nie możesz, ale dużo jeszcze samodzielnie zrobisz. Takie mobilizujące pocieszenie.
Życzę Tobie i mężowi dużo sił. Pozdrawiam
#1126
Witam.
Paweł, Mestinon stosowany jest nie tylko w leczeniu miastenii. Ja i znajoma również zażywamy ten lek. Zadaniem leku jest lepsze pobudzanie mięśni a konkretnie hamuje działanie esterazy cholinowej ? enzymu rozkładającego acetylocholinę, która odpowiedzialna jest za przekazywanie informacji z mózgu do mięśni.
Pozdrawiam
#1127
Ogólny / Odp: "pieczenie"stopy
06 Luty 2010, 22:24:21
Witam, w moim przypadku ? zespół stwardnienia zanikowego bocznego (?polineuropatyczna? postać SLA) występuje pieczenie i sinienie stóp a właściwie całych podudzi. Zażywam dużą dawkę Neurontinu, który łagodzi dolegliwości.