Skuteczne rady na odleżyny

Zaczęty przez Kate, 13 Listopad 2008, 22:47:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Słońce

Nutridrink protein/ fresubin protein/cubitan -nie sa tanie ale skuteczne. Protifar moze byc ale w porownaniu do drinków trzeba zjesc całą puszke:) bo ma duzo mniej bialka.
Pzdr Słońce

koralowa

Wszystkie informacje, które tutaj zebrałam są bardzo pomocne, a jakieś wasze zdanie odnośnie materacy przeciwodleżynowych, lepiej wydać więcej i kupić rurowy, czy taki bąbelkowy z pompką i mikrowentylacją też wystarczy, aby zapobiec odleżynom?

Maria

#42
Lepiej wydać więcej i kupić profesjonalny materac p/odleżynowy
"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

anula680

Zgadzam się z Marią, ale sam materac nie wystarczy
trzeba zadbać o pielęgnację miejsc najbardziej narażonych na odleżyny,
używać środków zapobiegających i często zmieniać pozycje ciała.
Lepiej zapobiegać i wydać więcej niż leczyć.
Ja np. używam sudocrem oraz płyn PC 30V oraz wałka do masażu taki zwykły z drogerii,lotion do ciała myjąco natłuszczający z Seni Care
jak do tej pory nie ma problemu.
Pozdrawiam Ania
Nigdy nie czekaj do jutra, by powiedzieć komuś, że go kochasz. Uczyń to dzisiaj. Nie myśl: "Moja mama, moje dzieci, moja żona lub mąż doskonale o tym wiedzą". Miłość to życie. Istnieje kraina umarłych i kraina żywych. Tym, co je różni, jest miłość.


Bruno Ferrero

Gosia741

#44
Mam do Was pytanie. Jakiś czas temu czytając o różnych materacach do zapobiegania odleżyn natknęłam się na materac Biosynchron, który w swoim opisie ma za zadanie nie tylko zapobiegać ale i leczyć już powstałe odleżyny.
Zaciekawiło mnie to ponieważ wszystkie dostępne materace, czy krążki czy inne przyrządy tylko zapobiegają, a jak już odleżyna powstanie no to każdy wie jak trudno ją zwalczyć.
Badania kliniczne, którymi się podpierają są bardzo ciekawe, ale chciałabym się zapytać czy ktoś może stosował już to urządzenie do leczenie odleżyn i ma jakieś doświadczenie.

Pawel

W sumie kazde materace zmiennocisnieniowe tez lecza, bo umozliwiaja tkance regeneracje.
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

Zaruka

Myśle że pani Gosia741 chciała raczej zareklamować materace konkretnej firmy
Pierwsze objawy - styczeń 2013
Diagnoza - sierpień 2013

Gosia741

Moim celem nie jest reklama tylko poszukiwanie informacji i opinii Panie Pawle. Materace zmiennociśnieniowe są znane ze swoich właściwości i można znaleźć dużo opinii użytkowników, natomiast ten o którym napisałam nie, stąd ten wpis.

Oluszka

Wiadomo, że lepiej zapobiegać odleżyną ale gdy się już pojawią trzeba jakoś z nimi walczyć. Mojej babci bardzo pomagał dostępny bez recepty w aptece  żel curiosin.

m-comfort

Witam serdecznie!
Chciałam przedstawić Państwu pierwszy produkt na świecie (podnóżek rehabilitacyjny), który działa na odleżyny na piętach, łydkach oraz udach. Produkt posiada patent europejski nr.002424960-0001 (z dnia 13.03.2014). Produkt został przetestowany na Osobie na stałe leżącej.
Produkt działa w 100% !!
Po wiecej informacji zapraszam na stronę internetową www.m-comfort.pl oraz pod nr.telefonu 502-903-212

catavinos

#50
Szanowny/a m-comfort

Cieszy bardzo że w dzisiejszym świecie w którym panuje powszechna znieczulica istnieją jednostki zadające sobie trud dotarcia do cierpiących aby im ulżyć.
     Jest nas pokaźna rzesza na tym forum bo około tysiąca (1000 ) co wydaje się być poważnym rynkiem potencjalnych nabywców podnóżka.
 
 Proponuję przesłanie dziesięciu ( 10 ) takowych nieodpłatnie na adres stowarzyszenia

Dignitas Dolentium
34-400 Nowy Targ
ul. Gorczańska 26


celem przetestowania produktu.
Po pomyślnych testach na sygnał naszego Guru Pana Pawła popłynie rzeka zamówień na wasz wspaniały towar.

Wyrazy Szacunku :
catavinos

Oluszka

Czy może mi ktoś polecić jakąś skuteczną maść bądź żel w przystępnej cenie na odleżyny? Najlepiej żeby była dostępna bez recepty.

melassa

Czy ktoś używał może opatrunków poliuretanowych np. Medisorb F? Czy je można ciąć żeby dopasowywać je wielkością do rany? Wiem ,że opatrunki hydrokoloidowe np granuflex można ciąć bez problemu.

Wanda44

Cytat: Oluszka w 13 Maj 2014, 18:39:33
Czy może mi ktoś polecić jakąś skuteczną maść bądź żel w przystępnej cenie na odleżyny? Najlepiej żeby była dostępna bez recepty.

Moja mama używała żelu curiosin, nie był na receptę, ale polecał ją lekarz.

arek

#54
Witam serdecznie poruszam się na wózku inwalidzkim od 2002r miałem bardzo duże odleżyny na całym ciele szpitale, opatrunki i tak bez końca do póki nie znalazłem cudownego środka, który bardzo szybko pomógł mi w gojeniu odleżyn zaledwie kilka tygodni. Pragnę pomóc tym, którzy z tym walczą i przedstawiam preparat, o którym mówię.

HYPER OIL
od dnia kiedy zacząłem stosować HYPER OIL już po kilku dniach pokazały się zmiany, bardzo szybko zaczęła znikać martwa tkanka po oczyszczeniu rany zaczyna się bardzo szybka zarnina i przyrost nowej tkanki odleżyna zamykała się w oczach, a do tego nie trzeba żadnych innych środków i do całego zabiegu zmiany opatrunku wystarczą tylko zwykła sul fizjologiczna i gaziki jałowe wystarczy trzymać się zaleceń producenta.
Na stronie bardzo fajnie jest przedstawiony zabieg zmiany opatrunku film instruktażowy
podaje opis oraz link do strony na której można kupić środki do leczenia odleżyn 100% polecam. <tu była reklama>
Innowacja w walce z odleżynami i ranami – HYPEROIL
Olejki  są  zaawansowanymi wyrobami medycznymi ułatwiającymi i przyspieszającymi gojenie ran.
Olejki  to nowatorskie produkty, przebadane kliniczne, dające szybkie efekty w leczeniu ran.
Olejki  to mieszanka dwóch ekstraktów roślinnych  pozyskanych z drzewa neem i dziurawca (aktywne składniki: azadirachtin i hyperforin). Ekstrakty są w 100 % pochodzenia roślinnego. Olejki  posiadają właściwości antyseptyczne, ochronne,  nawilżające przez co utrzymują idealną wilgotność w  środowisku rany, chroniąc w ten sposób tkankę. Taka sytuacja bardzo sprzyja gojeniu się różnych zmian skórnych,  otarć i ran błon śluzowych (np. rany odbytu). Olejki  w ciężkich, przewlekłych zmianach skórnych z dużą utratą tkanki miękkiej i skóry lub przy odsłoniętej kości Olejki HYPEROIL pomagają oczyścić ranę z martwej tkanki i stymulują jej szybsze ziarninowanie.Olejki  utrzymują odpowiednią wilgotność rany, rozmiękczają strupki i przyspieszają gojenie.  
Olejki  są niezastąpione przy:
uszkodzeniach powstałych w trakcie urazów i kontuzji
odleżynach
owrzodzeniach naczyniowych
stopie cukrzycowej
oparzeniach
bliznach
ropieniu odbytu i odbytnicy
przetokach
hemoroidach
Wskazania
w formie olejku szczególnie zalecany jest do leczenia małych i dużych kraterów pozbawionych tkanek podporowych (np. rozległe odleżyny),  ostrych zmian chorobowych (poparzenia, otarcia, rany po zabiegach chirurgicznych) oraz chronicznych zmian chorobowych w fazie zmniejszonego pokrywania tkanki skórnej nowym nabłonkiem, przy predyspozycji do kolonizacji bakteryjnej i umiarkowanym tempie gojenia.
Sposób użycia olejku
oczyścić dokładnie ranę i usunąć martwą tkankę
przy wysięku należy ranę osuszyć (np. przy użyciu jałowej gazy)
zaaplikować kilka kropel olejku HYPEROIL na całą ranę
produkt można nakładać bezpośrednio na jałową gazę i przykładać aż do pokrycia całego obszaru zmienionego chorobowo (w przypadku ran głębokich)
przy zainfekowanej ranie lub wysięku należy stosować olejek co 24 godziny
stosowanie olejku można powtarzać co 2,3,4 lub 7 dni. Uzależnione to jest od rodzaju rany oraz  od opinii personelu medycznego
olejek rozprowadzić równomiernie na całą powierzchnię rany (opuszkami palcy)
w celu utrzymania nasączonej olejkiem gazy na miejscu można na nią nałożyć nieprzemakalny i półprzepuszczalny materiał (taki jak przejrzysta folia polietylenowa)
jeśli będę mógł w czymś doradzić to proszę pisać na adres e-mail zwierzak83@wp.pl

pozdrawiam Arek

jankar

Dzięki Arku, że podzieliłeś się z nami swoim doświadczeniem :)

Ale te ceny :(

Przy naszych rentach - straszne, a nie ma na czym zaoszczędzić.
A może te specyfiki są refundowane, czy coś wiesz na ten temat ;)

teresa

Sądzę, że Arek się tu zarejestrował nie z troski o naszych chorych ale w celu zamieszczenia linku reklamowego. Nie wiem czy kogoś stać na stosowanie takiego zestawu na odleżyny???

Kasia1984

To samo sobie wczoraj pomyślałam, czytając ten tekst, zwłaszcza, że użytkownik zarejestrował się tego samego dnia, w którym zamieścił ten obszerny tekst, zachwalający drogi środek...
Być może się mylę.

arek

#58
Jak to u nas w Polsce szukanie dziury w całym, a człowiek po przejściach wychodzi na przeciw tragedią i chce pomóc uniknąć najgorszego.
Od 2002r. jestem tetraplegikiem 3 lata męczyłem się z odleżynami w końcu udało się dlatego tu jestem i chcem się podzielić czymś co mi naprawdę pomogło. dla uspokojenia waszych wątpliwości podam wam linka fundacji, w której jestem zapisany
< tu była reklama >

A jak byście się chcieli czegoś więcej na ten temat dowiedzieć to zapraszam na prywatny adres e-mail zwierzak83@wp.pl

A z rętą zgadzam się w 100% są małe i w opłakanym stanie sam taką pobieram, ale środek który stosowałem można kupić w mniejszych opakowaniach za mniejszą kwotę, zakładając że kupimy największą zawartość leku wystarczy nam to na około cztery do pięciu miesięczną kuracje przeliczając na miesiące wychodzi to około 40 zł miesięcznie, a do tego nie są potrzebne żadne inne leki wystarczy sama sul fizjologiczna i gaziki jałowe to tyle co mam do powiedzenia, a jeśli ktoś che się więcej dowiedzieć na temat mojego leczenia odleżyn zapraszam do konwersacji pozdrawiam.

Arek

teresa

Arku, przyjmuję do wiadomości Twoje wyjaśnienie. Przy tej okazji dla uwiarygodnienia podałeś nam link do fundacji i mielibyśmy tam sprawdzać czy to prawda, że do nich należysz?
Będąc tetraplegikiem nie jesteś chorym na SLA. Dlatego proszę abyś dokonał zmiany w swoim koncie na "Inny". Nie jest to bez znaczenia, ponieważ tu na forum prowadzimy statystykę chorych na SLA i dlatego przedstawiliśmy trzy opcje do rejestracji.
Pozdrawiam.