Leczenie SLA prądami selektywnymi i dieta optymalna

Zaczęty przez anita, 20 Lipiec 2006, 23:49:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bebilo333

  Pozdrawiam wszystkich,
wczoraj zwrocilem sie z prosba do was aby kto chce pisal mi jak sie odzywia po sadze ze dieta ma duzy wplyw na kazda chorobe i na SLA rowniez! przedstawilem sie jako lekarz, chcialbym pomoc i tyle. jesli kogos nie chcacy urazilem to prosze mnie wybaczyc. dzis szukam ten moj post i nie moge go znalezc nigdzie. co sie z nim stalo? prosze o odpowiedzi.
                z powazaniem Bebilo333

bebilo333

witam Wiktoria,
Dzieki ze odpowiadasz na moja prosbe i chcialbym zadac ci pare pytan. Czy twoja odpowiedz wyplywa sie od ciebie samej, z checi pomagania ojcu, czy on sam tym jest zainteresowany rowniez i jest gotowy zmieniac swoja diete wedlug nowych wymog jakie stawia dieta dr. kwasniewskiego i nie tylko? Jesli tak to gratuluje mu wyrozumialosc i jedziemy dalej! Jesli zas uwazasz ze on te probe leczenia dieta nie bedzie akceptowal to i tak idziemy dalej bo mozliwy, ze ktos inny z tych ktorze odwiedzaja ten portal znajdzie cos korzystnego dla siebie, czego zycze kazdemu z Was z calego serca!
    w jakim wieku pani ojciec jest? prosze mi podac jego wagi i wzrostu i w czym pracowal glownie( praca fizyczna i ruchliwa czy raczej siedzaca i zanikowa). Czy uprawial jakis hobby? czy ktos wczesniej chorowal w waszej rodzinie na SLA? od kiedy choruje p. ojciec na SLA i  jakie inny  przyszedl choroby w zyciu ale oczywiscie z grubsza. czy czesto sie przyziebial? czy miewal problemy skorny w zyciu, miewal astme? problemy z przewodem pokarmowym? zaparcia, wolne stolce, wzdecia,... czy ma rodzenstwo i czy oni ty choroby miewaly? czym sie lubil odzywiac? maczne, miesozerne, owocowe, wegetarian?...
prosze mi opisac obecny stan ojca. czy jest czlowiekiem lezacym czy raczej chodzacym a jesli chodzi czy wychodzi z domu czy raczej porusza sie wylacznie w obrebie domu? Na ile on jeszcze jest czynym na tyle bedziemy ustalic wielkosc kaloryczna jego diety. dopoki nie otrzymam twoje odpowiedzi poprosze ci aby zapoznala sie z zrobieniem maslo" Ghee" z internetu. Ten rodzaj tluszczu najlepiej sie trawi i jest zarazem bardzo wartosciowym tluszczem. ponoc nie podnosi poziom cholesterolu w organizmie.c.d.n.

Wiktoria

witaj
póki co odpowiedź wynika z mojej strony. rozmawiam z Ojcem o takich sprawach jak mam konkretne wiadomości na temat danego specyfiku, diety, itd. Więc chciałbym się najpierw ja z tym zapoznać a później Ojca wtajemniczyć.
Ojciec w tym roku jeszcze skończy 57 lat. Wzrost to ok 185 cm a co do wagi to ok 70 - 80 kg. Pracował raczej siedząc. Lubi las, drzewa, założył nawet kiedyś szkółkę leśna i sam sadził drzewa i kwiaty, uprawiał je,itd. Nie uprawiał sportów, jest typem domatora. Nie wiemy dokładnie czy ktoś chorował, rodzina duża, nie z każdym mieliśmy kontakt. Ojciec ma diagnozę SLA od 08.2008. Nie chorował nigdy wcześniej, nawet przeziębień nie łapał. Jedyne to miewał silne bóle głowy. Nie miał problemów ze skora, nie miał astmy, ani problemów z przewodem pokarmowych. Rodzeństwo nic nie dolega. Lubil odżywiać się potrawami mięsożernymi i mącznymi. Z owocami to średnio ale jadł. Warzywa hodował we własnym ogródku, robiąc zakupy zawsze wybierał produkty bez konserwantów lub z mała ilością - bardzo zwracał na to uwagę. Na dzień dzisiejszy jest lezący, sadzamy go na wózek, ale sam nie potrafi siąść.

pozdrawiam

teresa

Cytat: bebilo333 w 26 Październik 2010, 04:22:00
  Pozdrawiam wszystkich,
wczoraj zwrocilem sie z prosba do was aby kto chce pisal mi jak sie odzywia po sadze ze dieta ma duzy wplyw na kazda chorobe i na SLA rowniez! przedstawilem sie jako lekarz, chcialbym pomoc i tyle. jesli kogos nie chcacy urazilem to prosze mnie wybaczyc. dzis szukam ten moj post i nie moge go znalezc nigdzie. co sie z nim stalo? prosze o odpowiedzi.
                z powazaniem Bebilo333

Nie dość dokładnie Pan szukał swojej wiadomości bo znajduje się ona w tym wątku na pierwszej stronie. Przy okazji pragnę nadmienić, że ani prądy selektywne, ani dieta optymalna nie leczą SLA
Proszę na przyszłość zwracać uwagę na dział, w którym zamieszcza Pan swoje posty.
Teresa

bebilo333

Pani Tereso,
  Zdalem sobie sprawe odrazu ze zle szukalem na wasza strone i dziekuje za twoja uwage przyda sie ona na przyslosc. Co do twierdzenia ze dieta optymalna nie pomoze to naprawde nie wiem czy ona pomoze w SLA. Ale naleze do ludzi ktorze uwazaja, ze zdanie " nie mow nigdy!" jest jak najbardziej sluszny zwlaszcza ze ono nie zamyka wszystkich drog! Nie obiecuje nikomu powrotu do zdrowia ale chce dzialac anlogicznie do mojego dzialania w przypadku chorego z rakiem mozgu. Juz pol roku temu moj kolega z warszawy neurochirurg prosil mnie o publikacje tego przypadku bo juz jest nie typowym przypadkiem! nie publikuje jeszcze bo nie chce rozprowadzac po swiecie zludne nadzieje i czekam co bedzie dalej. Dla porownania powiem, ze choroba mojego pacjenta zostala rozpoznana w tym samym czasie kiedy rozpoznano ten sam rak u senatora Ted Kennedy. Senator chyba juz rok jak nie zyje a moj pacjent ciagle czyta swoja gazety, oglada meczy w tv, pijac swojego malego piwa nie biorac zadnych powazniejszych lekow! dieta optymalna jak wszystko na tym swiecie podlega ewolucji i sadze ze diety ktora polecam mozna nazwac dieta optymalna II.
   Z waszych postow zrozumialem ze uwazacie ze zmiany skorne zaleza od problemow z gospodarka wodna i ktos tlumaczyl, ze na skutek zaksztusczenia chory malo pije i ma wysluszona i luszczajaca skory, czy dobrze zrozumialem? ale czy ci ktorze maja te problemy skorne faktycznie wszyscy maja duzy problemy z piciem? czy nie jest tak rowniez, ze sa tacy ktorze pija dostatecznie i mimo to maja problemy z skora? swedzenie i luszczenie skory to sa objawy bardzo charakterystyczne dla alergii przede wszystkim i dla grzybicy rowniez i o tym nikt nic nie wspominal! ze duza dawka septycyzmu zapraszam do wspolpracy. zycze milego dnia dla wszystkich. 

bebilo333

Pani wiktorio, pozdrawiam
Pani czytala chyba moje poprzednie posty i slyszala o moim pacjencie z rakiem. Oczywiscie jedna jaskolka nie czyni wiosny! Rowniez mojemu pacjentowi zawsze tlumacze, ze leczenie dietetyczne ktore prowadzimy razem nie prowadzimy tylko dla niego i dla mojej ciekawosci ale rowniez dla innych ktorze sa w takiej samej sytuacji jak on i maja noz na gardle! a ci " inni " moga byc rowniez jego najblizsi w przyszlosci z wzgledu na podloze genetyczne niektorych schorzen. Nigdy nic nie wiadomo! osobisci uwazam ze kazdy przypadek chorobowy musi byc wykorzystany aby odkryc prawdy o tej choroby dla dobra nas samych, naszych najblizszych potomkow jak i dla dobra naszego gatunku!
  Uwazam ze przypadek twojego ojca jest dobrym przypadkiem do prowadzenia bo jest mlodym czlowiekiem i sily jego organizmu sa jeszcze spory. Proponuje oczywiscie przejscie na diecie optymalnej czyli dieta wysoko tluszczowa i nisko weglowodanowa, ale wybierajac wsrod pokarmow to co jemu odpowiada najwiecej. zwrocimy nasza uwage przede wszystkim na zmiany ktory sa na skorze w okolicy glowy:one beda miara skutecznego naszego dzialania. Jesli one sie poprawia w trakcie naszej diecie to jestesmy na dobrej drodze jesli nie tzn. musimy wprowadzac zmian w jego menu. w organizmie ludzkim rowniez obowiazuja prawa harmonii czyli poprawiajac jedne zmiany poprawiamy mniej lub wiecej kondycje calego ciala. Prosze Wiktorio porozmawiac z ojcem i pisac mi co on decyduje. Na pierwszy rzut ustale jego diety na poziomie 1300 - 1500 cal/dobe. w tym bedzie sporo jajek i tluszczu, duzo jarzyn i bardzo malo owocow...
zycze milego dnia.

Fariba

   Googlujac ostatnio natknelam sie na zywienie optymalne dr .Kwasniewskiego , ktory uwaza ze wszystkie choroby biora sie ze zlego zywienia . Dr .Kwasniewski uwaza tez ze podobnie jest ze stwardnieniem bocznym zanikowym , ze glowna przyczyna lezy w zlym zywieniu . Trafilam na jeden list do doktora od kobiety ,u ktorej meza cofnely sie objawy choroby juz po 3 tyg .stosowania zywienia optymalnego .Dlaczego by w to nie wierzyc gdy do stracenia sie nic nie ma ,a mozna zyskac wiele ...zywiac sie optymalnie ,tymbardziej ze dr. opisuje wiele przypadkow wyzdrowienia z roznych chorob u ludzi zywiacych sie w ten sposob .Wiadomo ze czlowiek chwyta sie wszystkiego ,dlaczego wiec nie sprobowac tego sposobu zywienia oczekujac na nowy lek ...

Fariba

  Przeczytalam watek i widze ze sa zarowno zwolennicy jak i przeciwnicy zywienia optymalnego .Ja tylko dodam ze przeciez nie trzeba nikomu placic ... ,wystarczy poszukac informacji w sieci na ten temat ,poczytac dokladnie ,sa tez kalkulatory optymalne dzieki ktorym mozna samemu obliczac proporcje tego co jemy , a sama dieta nie jest droga .
  Jesli wierzyc temu :
http://optymaln.republika.pl/dz213.html
to zywienie to moze pomoc ...

Fariba

   A jesli ktos chcialby sam zywic sie optymalnie to podaje link do Kalkulatora optymalnego :http://www.optymalni.info/kalkulator.php



Fariba

  Wiem  ze nie wnosze nic nowego , a zywienie optymalne to nie tyle dieta co sposob odzywiania .I nie chodzi tu o to by jesc same jajka (choc one zawieraja gotowe aminokwasy dokladnie takie jakich potrzebuje organizm i wiele innych drogocennych dla ukladu nerwowego skladnikow ) ale by ograniczyc weglowodany do minimum i spozywac odpowiednie proporcje tluszczow do bialek .I nie liczy sie tu kalori tylko zawartosc tluszczu czy bialek w gramach (kalkulator optymalny). Do diety zmiksowanej podawanej przez PEG ,tez mozna dodawac zoltka ktore sa niedoceniana naturalna pigulka witaminowa , ale nie o same witaminy tu chodzi tylko o najlepiej przyswajalne aminokwasy zawarte w zoltku i tluszcze ,ktorych sie tak boimy w standardowym zywieniu , a ktore sa zbawienne w leczeniu wielu chorob ,pod warunkiem ze nie jemy ich w towarzystwie cukrow .
Dobranoc  :)
   

RILU

Nikt nie je samych jajek gotowanych tylko dieta oparta jest na jajach
gotowanych....och..
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

teresa

#31

Fariba
Proszę nie zaśmiecać forum nawałem wiadomościami reklamujących dietę optymalną dr. Kwaśniewskiego. Takie posty  wzbudzają  złudne nadzieje na wyleczenie śmiertelnie chorych na SLA.  Jeśli ktoś będzie miał ochotę mimo wszystko spróbować diety to jest tu już wystarczająco dużo informacji na ten temat.
dieta optymalna nie leczy SLA
Teresa

Fariba

 Przepraszam ,ale ja tez niczego nie reklamuje ani tez nie chce dawac zludnych nadziei nikomu , aczkolwiek wkleilam linka gdzie jest dowod na to ze komus jednak pomoglo zywienie optymalne , moze wiec cos w tym jest .

teresa

Fariba
wysłanie w ciągu niespełna godziny od założenia konta 10 wiadomości na temat diety optymalnej w tym 4 -ch w dziale Diagnostyka (temat - gdzie szukać pomocy) jest dla mnie reklamą i zaśmiecaniem forum.
pozdrawiam

Fariba

  To szkoda ze zostalam tak zle oceniona ,chcialam podzielic sie ta informacja ,  ja nawet teraz sie w tej chwili nikim  nie opiekuje , ale kiedys opiekowalam sie kobieta chora na Sla , wczesniej mialam na oddziale pacjentke tez z ta choroba przez trzy lata , szkoda ze wtedy nie wiedzialam o niekonwencjonalnych metodach leczenia , bo uwazam ze nie tylko warto zywic sie optymalnie ale podoba mi sie tez stosowanie terapi dr Budwig ,o ktorej tu przeczytalam na forum ,tylko z tego co przeczytalam leczac sie olejem lnianym nie mozna chyba stosowac tluszczow zwierzecych na poczatku terapi , wiec nie da sie chyba stosowac obu metod naraz .Natomiast w prady selektywne tez raczej nie wierze . Niczego nie reklamowalam bo nie namawialam do kupowania niczego ani do korzystania z niczyich uslug ani gabinetow .O zywieniu mozna dokladnie poczytac w necie i stosowac na wlasna reke byleby nie robic podstawowych bledow czyli nie mieszac tluszczu z cukrem , bo wtedy mozna sobie zaszkodzic .To tyle w temacie , wiecej nie bede zasmiecac forum , pozdrawiam wszystkich zwollennikow zywienia optymalnego .

lek.spec.

żywienie oparte na dużej ilości tłuszczów zwierzęcych można polecać na krótką metę w zaburzeniach hormonalnych dłuższe stosowanie tej diety prowadzi do rozwoju zmian miażdżycowych i nadciśnienia tętniczego.

Marek op

Witam wszystkich   Chcialem zapytac czy ktos z naszych chorych probowal stosowac ta diete ? Slyszalem juz od kilku osob ze im pomogla  wiem ze nie byli chorzy na sla. Mam bardzo mala wiedze na ten temat i chcialbym sie dowiedziec  wiecej  jak to sie ma w stosunku do naszej bestii  Co o tym myslicie?

teresa

Wątki o diecie  optymalnej zostały połączone i są wszystkie w tym temacie :)