Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - Barkor10

#1
Ogólny / Odp: CIDP VS SLA
22 Listopad 2020, 20:06:00
Jolu moim zdaniem masz podobne podejście jak polscy lekarze .Piszesz nie ma objawów  czuciowych to już nie CIDP tymczasem procentowo jest bardzo duża ilość przypadków CIDP bez objawów czuciowych. W EMG zgodnie z wieloma opisami tej choroby również są cechy odnerwienia . Czasem mniejsze czasem większe również zaniki mięśniowe ale również zdarzają się zaburzenia mowy i przełykania . Moim zdaniem bez próby leczenia immunoglobulinami nie ma szans odróżnić ze 100 procentowa pewnością SlA i CIDP ale oczywiście nasi lekarze boją się zlecać drogiej terapii immunoglobulinami bo boją się NFZ w przypadku nieudanej terapii .
#2
Ogólny / Odp: CIDP VS SLA
11 Listopad 2020, 19:26:22
Jolu nie zgodziłbym się. Przeczytałem mnóstwo artykułów w tym zagranicznych i nie widzę znaczących różnic w objawach oraz w cechach EMG. Napisz proszę czym różnią się objawy CIDP od SLA bo ja takich różnic nie znalazłem. A wiedza zdecydowanej większości polskich neurologów jest niestety niewielka. Jeżdżąc z chorym tatą po wielu specjalistach większość z nich nie wiedziała że taki rodzaj polineuropatii jak CIDP istnieje a niektórzy mieli tytuł doktora nauk medycznych.
#3
Ogólny / CIDP VS SLA
02 Listopad 2020, 19:11:21
Witam.Nurtuje mnie jedna kwestia. Jak rozpoznać różnice pomiędzy CIDP-przewlekła zapalna demielinizacyjna polineuropatia a właśnie SLA. Obie choroby mają wręcz identyczne objawy. Zasadnicza różnica CIDP wyleczalna przy pomocy immunoglobulin. Wydaję mi się że wiele osób mogłoby wyzdrowieć ale większość polskich lekarzy nie potrafi bądź nie słyszało o CIDP.