Stwardnienie Boczne Zanikowe - forum

Stwardnienie Boczne Zanikowe => Leki => Wątek zaczęty przez: marzena.jalowiec w 10 Lipiec 2018, 13:24:33

Tytuł: Testosteron
Wiadomość wysłana przez: marzena.jalowiec w 10 Lipiec 2018, 13:24:33
Kochani. Stosowal ktos z was testosteron? Z tego co słyszałam wzmacnia miesnie. Prosze o pomoc.
Tytuł: Odp: Testosteron
Wiadomość wysłana przez: MichalB w 14 Grudzień 2018, 12:58:29
moj ojciec miał raka prostaty i hormono-terapią obniżono mu testosteron do zera, i choroba SLA zaczeła wtedy bardzo przyspieszac, tzn w zasadzie od tej hormonoterapii ją zauważyliśmy.. Wiec mniemam że coś jest na rzeczy, i są powiązania.. Hormonoterapie ojciec odstawił ok miesiąc temu, choroba SLA postępuje (ale hormonoterapia jeszcze działa pare miesięcy pewnie, w jakims stopniu)

Tytuł: Odp: Testosteron
Wiadomość wysłana przez: Mateusz88 w 18 Czerwiec 2019, 10:36:09
witam tzn jak bral testosteron w zastrzykach to choroba postepowała szybciej ?? jak jego włąsn był zablokowany czy jak ?? czy bral cos tylko co blokowalo jego tescia i obnizalo ?? bo generalnie nie wiem czy wysoki poziom testosteronu bylby wskazany ?
Tu jest coś podobnego
https://nadirakinci.com/nadirs-amyotrophic-lateral-sclerosis-remission-protocol/?fbclid=IwAR0jtRlM4G2oCp_x1YyfZBgIdvqrB8TtfVbla7BeTuKjBoorMuo_efA1qTw

Ktos próbował ??
Tytuł: Odp: Testosteron
Wiadomość wysłana przez: beanik w 19 Listopad 2019, 21:55:37
Witam,

Podajemy tacie testosteron od jakiegoś czasu ( raz w tygodniu). Na początku robiliśmy badania co tydzień żeby sprawdzić u niego poziom testosteronu, teraz co dwa tygodnie. Widać spadek w momencie jak go nie brał.
Tata dostaje też deksametazon 4 mg.

Pozdrawiam,
Beata
Tytuł: Odp: Testosteron
Wiadomość wysłana przez: czajnik11 w 28 Czerwiec 2021, 11:30:42
U kobiet gotowy testosteron podaje się niezwykle rzadko. By podnieść androgeny, częstszą i potencjalnie bezpieczniejszą praktyką jest stosowanie DHEA. Jest to hormon nadnerczy, który w organizmie konwertuje do testosteronu i innych hormonów steroidowych, ciekawa opcja na łagodną terapię hormonalną, gdy są do takiej wskazania