Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - GUN_1

1
Moja historia / Odp: Witam. Poradzicie coś
03 Lipiec 2021, 00:28:33
To może Ty do kardiologa powinieneś się wybrać a nie do neurologa. Chociaż ja dalej sugeruję psychiatrę/psychologa.

Jak Ty żeś sobie to SLA wymyślił z takimi objawami, to ja na prawdę nie wiem.

Pozdrawiam
2
Moja historia / Odp: Witam. Poradzicie coś
02 Lipiec 2021, 17:22:59
Jeśli masz sprawne ręce i masz normalną siłę w rękach, to uwierz mi, z Twoimi mięśniami rąk wszystko jest ok. Nie wiem co wg Ciebie znaczy, że masz zniesione odruchy w rękach? Prawidłowość odruchów może stwierdzić jedynie lekarz, sam tego nie sprawdzisz ani nie zauważysz.

Problemy z oddychaniem to na 100 procent nerwica. W SLA nie ma tak że raz oddycha Ci się lepiej raz gorzej. Ogólnie w tej chorobie wszystkie niedowłady są postępujące, a nie raz lepiej raz gorzej. Nie wiem jak ten lekarz ocenił, że masz zaniki mięśni piersiowych...musiałby Cię wielokrotnie widzieć i obserwować różnice. Zresztą zaniki w SLA naprawdę nie zaczynają się od mięśni piersiowych.

Przeczytałem Twój cały wątek i jestem na 99,999 procent pewien że nie masz SLA.

I jestem na 100 procent pewien że masz zaburzenia hipochondryczne. Jesteś przewrażliwiony na punkcie swojego ciała/zdrowia/objawów. Cały czas się obserwujesz, sprawdzasz, robisz jakieś pomiary (saturacja). Operujesz słownictwem medycznym/fachowym bo ciągle czytasz na te tematy. Wydaje Ci się że jesteś chory ale wszystkie wyniki wychodzą prawidłowe. Wtedy szukasz nowych objawów...Klasyczna, książkowa hipochondria.

Życzę powodzenia w jej wyleczeniu
Pozdrawiam

3
Moja historia / Odp: Witam. Poradzicie coś
01 Lipiec 2021, 15:42:28
1. W SLA masz wzmożone odruchy (uszkodzenie górnego neuronu) a nie zniesione.
2. Zaniki mięśniowe nie biorą się tak ot z niczego, tylko są efektem tego że mięsień nie działa (jak masz nogę w gipsie przez 6 tygodni, to po zdjęciu gipsu noga będzie chudsza). Czyli najpierw pojawia się osłabienie siły mięśniowej, potem przestajesz używać ręki/nogi (bo nie działa) a na końcu masz zaniki.  Nie odwrotnie.
3. Problemy oddechowe, duszność to typowy objaw nerwicy.
4. SLA jest chorobą bardzo rzadką a początek oddechowy z tego najrzadszy. Szansa, że to masz jest bliska zeru.

Pozdrawiam
4
Moja historia / Odp: Witam. Poradzicie coś
29 Czerwiec 2021, 15:31:24
Kolego,
Wszystkie badania wychodzą Ci ok, EMG masz prawidłowe, co znaczy że nie masz SLA. Więc na tym forum nie powinieneś w ogóle się pojawiać!

Z tego co piszesz i jak piszesz masz ewidentnie zaburzenia hipochondryczne (będziesz zaprzeczał, ale tak jest)

Na Twoim miejscu nie ładowałbym się na Banacha, gdzie jest miejsce dla naprawdę chorych, tylko znalazł dobrego psychiatrę/psychologa.

Pozdrawiam i życzę powodzenia
5
Ogólny / Odp: Badania genetyczne sla
10 Grudzień 2020, 15:54:04
Nie twierdzę, że intencjonalnie, ale jednak ;)
6
Ogólny / Odp: Badania genetyczne sla
09 Grudzień 2020, 10:18:06
Nie rozumiem, po co w ten sposób straszycie człowieka. Jeśli w rodzinie nie ma/nie było przypadków choroby to nie ma żadnych podstaw do podejrzeń FALS i do robienia testów. Co więcej oficjalnie nie rekomenduje się też robienia testów osobom bezobjawowym z rodzin obciążonych genetycznym SLA, ale tu już decyzję indywidualne mogą być różne.
Pozdrawiam
7
@Robert

Cześć. Napisz co dokładnie wyszło ci w EMG, bo to jest najważniejsze. Jeśli rzeczywiście tylko fascykulacje, to na pewno nie daje podstawy do diagnozy SLA a wręcz przeciwnie - brak cech aktywnego odnerwienia jest argumentem przeciw SLA.

W sumie nie masz najważniejszej cechy klinicznej SLA - asymetrycznego osłabienia siły mięśniowej. Zmęczenie po wysiłku jest zupełnie czym innym. 50 pompek, 60 przysiadów czy 3km biegu po 15 miesiącach od pierwszych objawów też jest mocno przeciw takiej diagnozie.

Choroba jest szybko postępująca - czy przez te 15 miesięcy zauważyłeś nasilenie objawów? Ale takie stałe, bo jak się na przemian pogarsza i polepsza to nie jest na pewno SLA.

Skoro Twoim głównym objawem są utrzymujące się wiele miesięcy silne bóle głowy, to powinieneś się diagnozować pod tym kątem. To nie jest objaw SLA podobnie jak mrowienia.

Pozdrawiam i życzę zmiany diagnozy