Środki uspokajające a SLA

Zaczęty przez Kocuros, 10 Styczeń 2018, 22:15:40

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kocuros

Hej, moze ktos z Was wie jak wyglada kwestia przyjmowania lekow uspokajajacych przy sla, slyszalem kiedys ze w przypadku sla jest problem z lekami uspokajajacymi bo moga zaszkodzic, w szpitalu kiedys dali mi hydroksyzyne takze mowiac ze nie moga dac silniejszych z uwagi na sla. Wie ktos z Was jak to faktycznie wyglada?

Kasia24

Witaj
Mój mąż bierze escilatopram 15mg. I jest znaczna poprawa. Ten lek jest bezpieczny. Plus do tego hydroksyzine w syropie.

AnnaMagdalena

Mój Tato bierze Coaxil i Amitryptyline ze względu  na  ślinienie a mimo to ma takie dni że jest zupełnie załamany

alina203

zawsze skonsultuj sie z lekarzem wczeniej

malm

Mój mąż bierze rano Asentrę 50 mg i o 16-tej Trittico 75 mg. Podobno to dobry zestaw. Jest zupełnie nieźle, chociaż jego stan jest bardzo zaawansowany.

PaulinkaKornik

Moja siostra także bierze Coaxil

NaEmigracji

Ktos mi wczoraj mowil, ze w Polsce jest juz dostepna/legalna marihuana medyczna? Czy to prawda? Bo na forum amerykanskim czytalam, ze to naprawde pomaga na niepokoj np., na sen, i nawet na ilosc sliny?
Czy ktos ma z tym doswiadczenie?

arctorski

skonsultuj z lekarzem najlepeij, na własną rękę to tak nie bardzo..

meg

#8
Ale NaEmigracji nie pyta o zgodę czy pomoc w zakupie tylko o dostępność i działanie - jeśli ktoś ma już z tym jakieś doświadczenia ;)
Poza tym ten temat był już kilka razy poruszany na forum. Proszę poszukać :)

Anka123

Najlepiej skonsultuj ze swoim lekarzem. Wiem , że niektóre środki uspokajające zaburzają działanie innych leków. Trzeba być ostrożnym.

NaEmigracji

Szukam na forum i ciagle nie moge znalezc informacji czy marihuana medyczna jest legalna w Polsce czy nie....

Waria

Dzień dobry.

Marihuana medyczna jest już legalna od listopada 2017. Musisz tylko zgłosić się do lekarza neurologa, który dobierze dawki do chorego. Nie każdy neurolog specjalizuje się w SLA. Trzeba znaleźć takiego, który stricte jest specjalistą SLA.
 Moja znajoma ma sąsiadkę, która jest co prawda chora nie na SLA a na parkinsona i powiedziała mi, że poprawa u chorej po spożyciu po ok. 3 miesiącach spektakularna. Tylko lekarz dobrał jej dawkowanie.
Jednym słowem warto spróbować.


Pozdrawiam,
Waria.

karbm

Witam.
Mam SLA.
Na co pomogła medyczna marihuana chorej na Parkinsona? Na jakie objawy? Bo jeże li sztywność to brak związku z SLA.Pozdrawiam.

kret123

Cytat: karbm w 15 Kwiecień 2019, 18:08:32Bo jeże li sztywność to brak związku z SLA.Pozdrawiam.
Na SLA marihuana medyczna jak najbardziej (oczywiście ta niemedyczna tak samo) działa na obniżenie spastyczności.
Są dwie metody(legalne), albo susz(Spectrum Cannabis) za 350zł/5g, albo 2500zł na krople Sativex 10ml, na jakieś 2 tygodnie. Oczywiście nic nie jest refundowane.
Oto jak powinna wyglądać recepta na susz, może wypisać każdy lekarz.
Życie to dążenie Wszechświata do maksymalizacji wzrostu entropii.

moni_kowalska

Można też po prostu popalać trawę ;) Znam osobę, która miała po tym spektakularne efekty (choroba Crohna - chłopak miał 18 lat i wyglądał jak trup - szary, chudy, nie jadł, nie mógł się wypróżnić i ciągle go bolał brzuch, nic nie pomagało, no i oczywiście psychika strasznie siadła) - mówimy oczywiście o psychicznym efekcie. Ale to przyśpieszyło jego zdrowienie bo organizm się szybciej podniósł. Eliminacja stresu jest bardzo ważna.