Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - Iza

#1
Porady / Sen
06 Wrzesień 2019, 23:44:23
Witam. W jakiej pozycji śpią chorzy z respiratorem inwazyjnym? Moja mama śpi w pozycji półsiedzącej bo boi się, że zaleje ja wydzielina. Nie wiem czy jej obawy są słuszne. Dodatkowo od tej pozycji i siedzenia na wózku ma odleżyne w jednym miejscu. Jak sobie z tym poradzić?
#2
Sprzedam 1,5 opakowania leku Nuedexta (w sumie 93 kapsułki). Info na priv.
#3
Witam. posiadamy asystor kaszlu CoughAssist E70. Wcześniej mama używała go przy odciąganiu wydzieliny, jak jeszcze była wentylowana nieinwazyjnie. Teraz jest po tracheotomii i bardzo męczy ją wydzielina, trzeba często odsysać ssakiem. Czy możemy użyć tego asystora do odciągnięcia wydzieliny przez rurkę tracheo? jeśli tak, to w jaki sposób?
#4
Czy ktoś stosował ten zabieg w celu zahamowania ślinotoku?
#5
Jesteśmy ze Śląska i mama korzysta z Zespołu Wentylacji Domowej Betamed. Proszę podzielcie się jak często bywa u Was lekarz w ramach tego Zespołu. U mamy lekarz pojawia się raz w miesiącu, co mnie bardzo irytuje, bo wiem, że pobiera wynagrodzenie za więcej wizyt a jest rzadko u mamy.
#6
Witam. Mama podpisała  umowę z fundacją dignitas odnośnie 1% podatku. Oprócz tego chcemy zbierać wpłaty darowizn na rehabilitację, leczenie i wizyty u specjalistów. Czy są tu osoby, które działają w taki sam sposób? Czy darczyńcy dokonują wpłat na istniejący już rachunek bieżący czy lepiej otworzyć do tego osobny rachunek bankowy i jak wyglądają kwestie podatkowe? Będę wdzięczna za odpowiedzi.
#7
Leki / Odp: Edaravone
24 Wrzesień 2017, 21:34:08
Czy są tu osoby, które są po/lub w trakcie kuracji tym lekiem, są wentylowane i widzą jakieś efekty? Rozważamy ten lek, ale mama jest wentylowana nieinwazyjnie, tylko w nocy i Pani Doktor twierdzi, że nie ma sensu podanie tego leku w tym przypadku.
#8
Leki / Odp: Edaravone efekty
16 Lipiec 2017, 18:07:32
też zastanawiam się nad sprowadzeniem tego leku dla mamy. czy są jakieś przeciwskazania? mama ma SLA opuszkowe i wentyluje się w nocy.