Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - malm

#1
Porady / drenaż płuca
03 Listopad 2019, 14:45:30
Witam. Mam pytanie, czy ktoś spotkał się z sytuacją, że chory wymagający drenażu płuca jest w domu? Mąż nie pozwala odłączyć się od drenu i na OIOMIE chcą go spisać na straty. Czy ktoś wie jak załatwić próżnię w domu? Dren można kupić bez większego problemu. Bardzo proszę o rady  i pomoc.
#2
Moja historia / Odp: Moje 20-lecie choroby :)
22 Lipiec 2019, 19:09:31
Podziwiam i życzę wszystkiego dobrego.
#3
Porady / Odp: Jak sobie radzić
17 Lipiec 2019, 12:32:55
Można pomyśleć o antydepresantach o ile nie są już włączone.
#4
Moja historia / Odp: głowa pęka, serce tez :(
04 Lipiec 2019, 19:01:34
Witam. Ja mam opiekunkę bez kwalifikacji i ogarnia całą opiekę, gdy jestem w pracy. Po pracy opiekuję się sama mężem i daję radę. Oczywiście trzeba się wszystkiego nauczyć i jakoś przeorganizować. Nie jest łatwo, ale na pewno można. Nie mam żadnej rodziny na miejscu, więc nikt nie może mnie odciążyć nawet raz w tygodniu. Proszę myśleć pozytywnie i znaleźć dobre rozwiązanie. Serdecznie pozdrawiam.
#5
Leki / Odp: Leki nasenne, antydepresanty
28 Kwiecień 2019, 13:06:16
U nas od lat sprawdza się Asentra rano i Trittico o 16. Serdecznie pozdrawiam.
#6
Mój mąż od 4 lat żyje z tracheostomią i pegiem. Bardzo się kochamy i często uśmiechamy się do siebie. Dwa lata temu podczas międzynarodowego badania "usłyszeć milczenie" podobnie jak zdecydowana większość badanych wysoko ocenił swoje życie i zdecydowanie opowiedział się za życiem. Wszystko zależy od tego czy potrafimy przewartościować swoje życie i ustalić odpowiednio priorytety. Myślę, że wie jak jest dla mnie ważny i to daje mu siłę. Życzę Wam właśnie takiego spokoju wewnętrznego i siły. Wszyscy chorzy są bohaterami, bo ta choroba to straszny przeciwnik. Serdecznie pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.
#7
Porady / Odp: odrzucanie pomocy
07 Lipiec 2018, 12:35:18
Mój mąż brał udział w tym badaniu dla chorych na SLA w styczniu zeszłego roku. Badanie dotyczyło chorych z Polski, Niemiec i Szwecji, tych z wentylacja inwazyjną w różnych fazach choroby. Kilka miesięcy temu dostałam maila od M. Kuźmy, która podsumowała wyniki i napisała,że zdecydowana większość chorych była w zadziwiająco dobrym stanie psychicznym i nadal opowiadała się za życiem. Podobnie opiekunowie. Może to choć trochę pomoże chorym będącym na etapie decyzji też opowiedzieć się za życiem. Serdecznie pozdrawiam.
#8
Porady / Odp: Problemy z tętnem
17 Czerwiec 2018, 13:50:01
Mój mąż ma teraz między 40 a 50. 50 uważamy za bardzo dobre. Pozdrawiam.
#9
Mój mąż też ma okresy z tak niskim ciśnieniem. Potem się podnosi i jest wyższe. Trwa to już ponad pół roku. Do tego tętno spada nieraz do około 40, jeśli jest 50 to dla niego normalna sytuacja. Pozdrawiam.
#10
Ogólny / Odp: PILNE!!!! Wstrzasy ,zapalenie pluc
22 Kwiecień 2018, 12:48:52
Mój mąż po ostrej niewydolności oddechowej żyje 3 lata i mam nadziej, że jeszcze długo będziemy razem. Pewnie za późno podłączyli do respiratora. Na innych oddziałach niż intensywna terapia mało się znają na niewydolności oddechowej.
#11
Dziękujemy i życzymy wszystkim użytkownikom forum wspaniałych, radosnych świąt.
#12
Porady / Odp: Niedotlenienie?
17 Marzec 2018, 21:13:55
Raczej tak nie postępuje ta choroba. Pewnie jest jakaś inna przyczyna. Na intensywnej terapii pacjenci są pod wpływem leków, które ograniczają ich świadomość. W listopadzie mąż też był miesiąc w szpitalu i chyba przez dwa tygodnie po powrocie dochodził do świadomości z powodu tych leków. Chorzy na SLA chyba mają zwolniony metabolizm i długo pozbywają się takich leków z organizmu.
#13
Leki / Odp: Srodki uspokajajace a sla
31 Styczeń 2018, 14:56:37
Mój mąż bierze rano Asentrę 50 mg i o 16-tej Trittico 75 mg. Podobno to dobry zestaw. Jest zupełnie nieźle, chociaż jego stan jest bardzo zaawansowany.
#14
Mąż miał takie ataki wysokiego pulsu, do tego dołączało się nieraz wysokie ciśnienie. Mąż jest w bardzo zaawansowanym stanie. W październiku trafił do szpitala na intensywną terapię, bo nie można było opanować tego tętna i ciśnienia, zaczął też w końcu tracić saturację. W szpitalu okazało się, że miał już wyczerpane serce, ale także infekcje, w tym zapalenie płuc. Teraz po leczeniu od 2,5 miesiąca spokój. Może powodem jest jakaś infekcja lub stres. Pozdrawiam.
#15
Porady / Odp: Brak wydzieliny?
29 Styczeń 2018, 12:39:32
Proszę rozważyć konsultację z psychiatrą i ewentualne wsparcie psychiki lekami. Myślę, że część  chorych korzysta z takiego wsparcia. Mój mąż bierze takie leki. Mimo zaawansowanej choroby nadal się uśmiecha i radzi sobie psychicznie. Pozdrawiam.
#16
Porady / Odp: Brak wydzieliny?
28 Styczeń 2018, 13:01:52
Ja od jakiegoś czasu podaję mężowi 4 tabletki Flegaminy dziennie, rano i około 15-tej po dwie, by rozrzedzić wydzielinę, bo jest z tym kłopot. Nieraz faktycznie przez cały dzień prawie nic nie ma. Potem jest trochę lepiej. Należy zwracać uwagę na saturację i parcia na respiratorze. Jeżeli są w porządku, to może to być tylko przejściowe. Pozdrawiam.
#17
U męża też nieraz jest trochę wysunięta. Trzeba pilnować, by balonik był dobrze napompowany. Gdy balonik jest za słabo napompowany mężowi z ust wychodzi powietrze, wtedy strzykawką dopompowuję od 1 do 2 centymetrów sześciennych. Pozdrawiam.
#18
Wiele szczęścia, miłości i nadziei w Nowym Roku. Bądźmy silni i wytrwali. Serdecznie pozdrawiam.
#19
Proszę o ten wykład na mail: mal.dz@wp.pl. Z góry dziękuję.
#20
Dyskusja ogólna / Odp: szpital
26 Listopad 2017, 13:41:13
Dziękuję serdecznie i też pozdrawiam.