Wasze ulubione filmy

Zaczęty przez degussa, 04 Listopad 2012, 14:44:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

wiesia_m

''Motyl i Skafander'
Prawdziwa historia redaktora francuskiego czasopisma "Elle", Jean-Dominique'a Bauby, który w wieku 43 lat zostaje sparaliżowany w wyniku udaru. Paraliż obejmuje całe jego ciało z wyjątkiem lewego oka. Mogąc posługiwać się jedynie okiem do komunikowania się z bliskimi, Bauby próbuje odtworzyć wspomnienia i opisać wszystkie aspekty swojego wewnętrznego świata - poczynając od psychicznego udręczenia spowodowanego uwięzieniem we własnym ciele, po wyimaginowane opowieści ze światów, które odwiedził w swoim umyśle.
zwiastun filmu
http://www.youtube.com/watch?v=zOqxNvcE7qo

Poczteks


Maria

Wzruszający film o przyjaźni dwóch chłopców pt. "Wyprawa po życie"

Wyprawa po życie[Lektor pI] cały film świetny film Familijny.
"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

Parysia

Trochę łez i śmiechu: "Zaginiona Walentynka"

Maria

"Błękitny motyl"
Piękna, oparta na faktach historia chorego na raka mózgu 10-latka.Chłopiec pragnie schwytać przed śmiercią najpiękniejszego motyla na świecie. Jego matce udaje się namówić słynnego entomologa, by zabrał syna na wyprawę i pomógł mu w spełnieniu ostatniego życzenia...

Błękitny Motyl
"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

Kardiors


Slicznuda102

#46
Lubię dużo filmów, ale jeden jest wyjątkowy " ZIELONA MILA ", może kiedyś spotkam takiego  człowieka... Film gorąco polecam Zielona Mila (The Green Mile) - 1999 - zwiastun

JAMI

NIETYKALNI TO DLA MNIE NR 1,ale na poprawienie sobie humoru polecam film ŻONA NA NIBY.

Fretka

Nietykalni to też wg. mnie najlepszy film ale grawitacja zrobiła na mnie ogromne wrażenie, efekty w tym filmie są nieziemskie.

Kornis

O tak "Grawitacja" jest super produkcją.

Jarmara


catavinos

    Oglądałem ostatnio na nc+ komedię p.t. Ted. Nie ważna jest tu treść czy poziom filmu, ale dwa zdania które tu padły. Dwa zdania zrozumiałe tylko i jedynie dla nas forumowiczów.
Otóż pierwsze wypowiada główny bohater do adoratora swojej (bohatera) dziewczyny brzmiące "Obyś dostał Lou Gehrig´a" Drugie natomiast narrator w sekwencji końcowej filmu z napisami, kiedy to często lektor informuje o dalszych losach postaci pierwszoplanowych. "Adorator zmarł dwa lata później na Lou Gehrig´a... "
Czyżby u Wuja Sama rodził się nowy trend w słaniu złorzeczeń ?
   Przy tym słynne Fuck You brzmi jak komplement.
Może nie na temat, ale związane z filmem. Ciekawi mnie czy przyjmie się  na polskim gruncie po walentynkach, halloween i wykrzykiwaniem " move, move " do rekrutów w polskiej armii przez zidiociałych kaprali...

Maria

"Polowanie" - Niewinne kłamstwo małoletniej podopiecznej zmienia w piekło życie nauczyciela z prowincji. Mężczyzna staje się celem nagonki lokalnej społeczności, która z góry uznaje go winnym i postanawia na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość.
Film można obejrzeć na http://www.kinomaniak.tv/
"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

JAMI


Maria

Polecam niemiecki film "Opiekun" - kino akcji z melancholią

Opiekun cały film lektor PL
"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

wiesia_m

Ostatnio obejrzane:

https://www.youtube.com/watch?v=Q1oTF6C7tdA
Bezcenny dar - film z przesłaniem

https://www.youtube.com/watch?v=63_lwapPTTY
Siła spokoju - oparty na faktach, również z przesłaniem

oscar

a może Doktor Żywago, koniecznie produkcja z Omar Sharif w roli głównej
jeśli film sie nie spodoba - to  muzyka na pewno
Andrzej Zaremba ,,Życie bez nerwów" – to opowieść o 7 latach życia z SLA

retina

Ogólnie to nie mogę się doczekać nowej trylogii Gwiezdnych Wojen  >:D

oscar

retina
tymczasem polecam przypomnienie starych części - lecą wszystkie na AXN
jeśli np dzisiaj usiądziesz o 14.00 przed TV, to odejdziesz o 22.00 po 3 pierwszych częściach
i będzie to idealna pora, aby wyjść przed dom, popatrzyć w rozgwieżdżone niebo z pobudzoną nieograniczoną wprost wyobraźnią
... licząc po cichu na przelatującego Luke Skywalker z dobrym neurologiem na pokładzie, który coś niecoś nam podrzuci z zasobów swojej kosmicznej apteczki ...     8)
Andrzej Zaremba ,,Życie bez nerwów" – to opowieść o 7 latach życia z SLA

wojciech.wasikowski

Szukam pozytywnych filmów, które podnoszą na duchu.