Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Pokaż wątki - anula680

#1
Moja historia / Podziękowanie
06 Czerwiec 2014, 20:48:58
PODZIĘKOWANIE

W imieniu całej rodziny chciałam bardzo podziękować tu, na forum  stowarzyszeniu Dignitas Dolentium za pomoc, którą nas otoczyli przez cały czas trwania choroby Pawła, jak również Wam forumowiczom za wsparcie duchowe, dobre słowo oraz wiedzę i porady, z których codziennie korzystałam podczas całej choroby męża, bo gdyby nie to miejsce spotkań chorych i ich opiekunów mało kto by dał sobie radę z tak okrutną chorobą.

Wszystkim Wam bardzo dziękuję i Bóg zapłać

Podziękowanie zakończę słowami Św. Alberta

Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny


Ania z rodziną
#2
Porady / Duszności
28 Listopad 2013, 19:00:38
Mąż jest pod respiratorem od roku,a od jakiegoś czasu miewa duszności ,muszę wtedy ściągnąć filtry bo ciężko mu się oddycha i  zrobić kilka wdechów ambu.Nie ma żadnej infekcji,saturacja 96,97, tętno również prawidłowe,parametry na respiratorze nie zmieniają się,ale ma stwierdzoną tachykardię i bierze lek.Nie wiem czy to układ oddechowy ,czy to od serca,a może tak się dzieje przy tej chorobie? ???

#3
Hyde Park / Piotra i Pawła
29 Czerwiec 2013, 13:08:20
 Dla wszystkich Piotrów i Pawłów  :-* z okazji imienin
wszystkiego naj.. naj..lepszego ;D


#4
Hyde Park / Urodziny Pawla
24 Luty 2013, 00:23:25
Psalm dla Ciebie Pawełku :-* :-* :-*   żonka  ;D


Piotr RUBIK " Psalme dla ciebie " " Psaume pour toi "
 

#5
Porady / Stomatolog czyli leczenie domowe
03 Luty 2013, 15:08:10
Jak jest z  leczeniem  uzębienia u chorych leżących ??? np. z respiratorem.
Tylko prywatnie dentysta przyjeżdża do pacjenta, na pewno musi mieć przenośny sprzęt
nfz chyba nie zapewnia takiego sprzętu ,a przecież chory płaci składki zdrowotne?
Jak to wygląda w rzeczywistości ???
#6
Witam! Mam pytanie jak długo można wentylować 24 godziny na dobę przez maskę,a pytam ponieważ mąż jest w TRYBIE CIĄGŁYM JUŻ 15 DZIEŃ, czy są jakieś przeciwwskazania lub ograniczenia,a może nie ma? Paweł jest jeszcze w szpitalu, lekarze rozmawiali z nim o tracheo,a potem ze mną i jak na razie nie zgadza się na tracheostomie.Jeżeli jutro wyniki badań wyjdą dobrze to może w piątek wróci do domu. Nadal wentyluje się tylko przez maskę,samodzielnie oddycha może przez 50 sekund,może ciut więcej, :( saturacja od 91 do 95 bez tlenu ,ale z maską.
POZDRAWIAM ANIA .
#7
Moja historia / Przeziębienie
02 Listopad 2012, 18:47:57
Paweł złapał przeziębienie,bardzo ciężko przechodzi, robimy co możemy antybiotyk, sterydy itp.Help przysłał nam koncentrator tlenu
właśnie przyjechała doktorka bedziemy podłaczać i nebulizowac by lepiej mu się oddychało bo ma duszności i bez maski i respiratora ani rusz
:'(
#8
Witam!
Mam problem z wyborem podnośnika dla męża,czy mogłabym prosić o radę
może macie sprawdzone,czym się kierować w wyborze,na pewno siedzisko stabilizujące głowę
Paweł ma bardzo wiotkie ciało,ale bez problemów siedzi na wózku.
jaki typ, firma ,czy dwa siedziska osobno do wanny?
Dostałam dofinansowanie na usuniecie barier architektonicznych łazienka +wjazd do domu +podnośnik,do 15 grudnia muszę wykonać prace, dopiero jestem przy kosztorysie. :o
bardzo proszę o radę!!! :)
POZDRAWIAM PAWEŁ I ANIA!!! :D
#9
Porady / Wzrok
25 Wrzesień 2012, 20:06:42
 Mam pytanie, czy macie problemy z widzeniem?
 Paweł skarży się że coraz gorzej widzi,gazety nie przeczyta,a książki czytam mu ja.
 U Was występują podobne problemy? Może to od czegoś innego? ???
#10
Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie

z dnia 4 lipca 2012 r.

I SA/Wa 728/12

Przesłanka negatywna, ujęta w art. 17 ust. 5 pkt 2 lit. a u.ś.r., nie dotyczy małżonka osoby wymagającej opieki, spełniającego określone w art. 17 ust. 1 u.ś.r. wymogi do uzyskania świadczenia pielęgnacyjnego, ale odnosi się do krewnych osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności, którzy ubiegaliby się o świadczenie pielęgnacyjne (lub już je otrzymują) w sytuacji, gdy osoba wymagająca opieki pozostaje w związku małżeńskim. Ma to uzasadnienie w przekonaniu ustawodawcy, że zobowiązanym do opieki nad osobą tego wymagającą powinien być w pierwszej kolejności jej małżonek, chyba że sam jest niepełnosprawny w stopniu znacznym.
LEX nr 1212679
1212679
Dz.U.2006.139.992: art. 17 ust. 1; art. 17 ust. 5 pkt 2 lit. a
#11
Medycyna niekonwencjonalna / Białka serwatki
01 Styczeń 2012, 14:46:27
nBiałka Serwatki
WPC, WPICoraz więcej ćwiczących odkrywa, że serwatka jest nadrzędnym źródłem białek. I nie są oni w tym przekonaniu osamotnieni. Poważne badania również podkreślają wartości tego ubocznego produktu (powstającego podczas wytwarzania serów) jako środka mającego wpływ na wzrost mięśni. Zanim jednak ktokolwiek będzie w stanie w pełni wyciągnąć korzyści ze spożywania białek serwatki powinien zapoznać się z naukową dokumentacją dotyczącą dziennego zapotrzebowania na białka. Badania naukowe potwierdzają to, co ćwiczący głosili już od dawna: że potrzebują oni dużo więcej białek niż przeciętne nie zajmujące się sportem osoby. Nawet w konwencjonalnych, profesjonalnych, kołach eksperci zgadzają się obecnie z tym, że dzienna dawka białek dla sportowców z dyscyplin siłowych i kulturystów powinna wynosić 1,8 g na każdy kilogram wagi ciała. Jest to 225% więcej od obecnie rekomendowanej dziennej dawki. Pamiętacie co to są rekomendowane dawki? Są to te fikcyjne wielkości do których (wielokrotnie niedoszkoleni) tak zwani eksperci zawsze odnoszą, kiedy chcą powiedzieć co nam potrzebne, jeśli chodzi o środki odżywcze - niezależnie od tego jak się trenuje.


Ćwiczący, potrzebują dodatkowej ilości białek i to z wielu powodów. Dwoma podstawowymi są naprawy i wzrost. Ostro, trenując niszczymy mięśnie. Odpoczywając naprawiamy je. Jeżeli odpoczynek nie jest wystarczająco długi mięśnie się zregenerują, ale bez odpowiedniej ilości białek nie będą rosły. Dzienne zapotrzebowanie na białka można spełnić korzystając z wielu źródeł. Jednak jak twierdzi nauka, najbardziej optymalnym wyborem jest serwatka. Lepsze właściwości regeneracyjne. Jako źródło białek, serwatka zdobywa najwyższe uznanie wśród naukowców na całym świecie. W części, dlatego, że są one doskonałym źródłem podstawowych aminokwasów. Podstawowe aminokwasy są tymi związkami, których organizm sam nie produkuje, więc muszą pochodzić ze spożywanych posiłków. Białka serwatki zawierają również bardzo duże ilości aminokwasów o rozgałęzionych łańcuchach tj.: leucynę, izoleucynę i walinę.

Aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach są unikalne, a to z tego powodu, ulegają przemianie w mięśniach, nie w wątrobie. Dostarczają one dwóch trzecich z całości zapotrzebowania na białka, co jest ważne dla kulturystów i osób ćwiczących fitness, gdyż trening zwiększa to zapotrzebowanie. Odpowiedni poziom tych aminokwasów we krwi jest zabezpieczeniem przeciwko utracie masy i siły mięśni. Antykatabolik - białko serwatkowe bogate jest również w aminokwas, zwany tauryną, który wspomaga rozwój mięśni na poziomie komórkowym. Po-za tym, serwatka zawiera też duże ilości glutaminy, której ilość w organizmie unosi blisko 60% ilości wszystkich aminokwasów.

Glutamina odgrywa bardzo ważną rolę we wzroście mięśni. Rola ta jest unikalna: może ona być zużyta przez organizm jako paliwo albo do produkcji białek lub innych ważnych związków i aminokwasów. Szczególnie wysoka koncentracja glutaminy ma miejsce w komórkach mięśniowych. Jeżeli nie będzie się jadło posiłków zawierających odpowiednie ilości glutaminy, jak na przykład białka surowicze, to organizm zacznie rozkładać tkankę mięśniową, by zaopatrzyć w ten związek resztę organizmu. Przeprowadzone ostatnio badania wykazują, iż suplementy glutaminy zapobiegają niszczeniu mięśni. Zaledwie kilka porcji serwatki dziennie utrzyma zapasy glutaminy w mięśniach i zapobiegnie ich rozpadowi.

Lepsze funkcje immunologiczne -białka serwatkowe zawierają specjalny typ antyciał zwanych immunoglobulinami, które odgrywają specyficzną rolę w systemie immunologicznym. Atakują one obce substancje, które dostają się do organizmu. Wygląda na to, że te substancje pomagają systemowi immunologicznemu w bardziej skutecznym wykonywaniu swojego zadania.

Właściwości biologiczne - białko serwatkowe łatwo ulega trawieniu. Organizm przyswaja go dużo łatwiej niż inne rodzaje białek. Właściwości biologiczne serwatki są też dużo lepsze niż kiedykolwiek innego źródła białek. info z forum fbn.pl
#12
potrzebny asystor kaszlu, może wiecie gdzie mogłam bym wypożyczyć taki sprzęt.Koszt jest kolosalny jednoczesnie wiem że spełnia oczekiwania cough assist.
#13
Witam.
Co sądzicie o badaniach z włosa? ???
A może ktoś z was robił takie badanie? ???
#14
Moja historia / Witam
08 Listopad 2010, 18:02:59
Witam Was serdecznie. Piszę w imieniu Męża Pawła, ale również i swoim. Gdy tylko padło podejrzenie choroby SLA u Męża, wchodzę na to forum. Klinika w Krakowie, w maju tego roku, postawiła diagnozę PRAWDOPODOBNA CHOROBA NEURONU RUCHOWEGO (G12/2), a 4 listopada lekarz w poradni w Krakowie potwierdził ją.
          Paweł ma 43 lata. Jego stan zdrowia nie pozwala mu na pracę zawodową (jest spawaczem na kopalni). Największe zaniki mięśni wystąpiły w kończynach dolnych. Obecnie jest On na świadczeniu rehabilitacyjnym.
Dzisiaj wysłałam składkę członkowską i deklarację o przyjęcie do Stowarzyszenia.
Trzymajcie się!
Pozdrawiam. Anka