Borelioza a SLA

Zaczęty przez ania74, 01 Kwiecień 2009, 21:11:34

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

banjanti

#420
Trudno odpowiedziec na pytanie bo nie uzywasz prawidlowych terminow, obowdowy uklad nerwowy to nie obwodowy NEURON ruchowy ktory znajduje sie w rogu przednim rdzenia kregowego
Obowodowy uklad nerowowy to nerwy peryferyjnie wystepujace wszedzie w ciele, kompletnie dwie rozne rzeczy bo dysfuncja jednego to MND a drugiego to neuropatia obwodowa
Jezeli chodzi o MND / SLA to uszkodzenia sa wlasnie tam - rdzen kregowy i mozg

moze to pomoze:
http://anatomiczny.blogspot.com/2010/12/przekroj-poprzeczny-przez-rdzen-kregowy.html

Aneś

Dzieki banjanti bo ja juz sie w tym wszystkim gubię.

Aneś

Oczywiscie chodzlo mi obwodowy neuron ruchowy.

banjanti

Powiem Ci szczerze ze ta wiedza tylko nakreca obsesje, nie jestesmy lekarzami i nic nam to nie pomoze
Dobrze to wiedziec zeby sie nie pomylic wlasnie w ten sposob, kiedy ma sie np zaniki od ciesni nadgarstka
Ale tak sobie dumac co i dlaczego robi nam tylko gorzej
Ja mam ciekawska nature i to niestety mnie gubi, chce wiedziec wszystko ale i tak do tej pory nie znalazli przyczyny dlaczego neurony ruchowe umieraja, wiec ta wiedza do niczego sie dla nas nie przyda

banjanti

A jezeli chodzi o praktyczne roznicowane to jezeli MRI wykaza zmiany na poziomie korzeni to tez jest inna jednostka chorobowa, w MND MRI raczej zmian w rdzeniu nie wykazuje, choc czasami sie to zdarza, ale to nie jest diagnostyczne, u tych pacjentow ALS jest juz ewidentne, tak przynajmniej czytalem

Aneś

Ja tez jestem bardzo ciekawska i meczy mnie to juz.Mi doszly bole glowy twarzy i szczeki i straszne rozdraznienie

Aneś

Banjanti istnieja dwa obrazy kliniczne sla imitujace rdzeniowy zanik miesni  i ja wlasnie chcialam sie dowiedxiec ktory mnie dopadł ten zaczynajacy sie w sxyji czy w ledzwiach.Mi tsk naprawde to zaczelo sie od stopy pozniej posladek ,czyli tak w prostym rozumowaniu to zaczelo sie w ledzwiach .Ale czy na pewno?Bo czy na przyklad moglo zaczać się w szyji a dac objawy w stopie i posladku?

banjanti

No raczej w ten sposob sie tego nie dowiesz, tak na logike to sekcje ledzwiowe, krzyzowe czy szyjne tycza sie korzeni nerwowych, a neurony ruchowe znajduja sie w rdzeniu kregowym
Wiem ze badan obrazowych zazwyczaj wystarcza MRI czesci szyjnej
Na wiekszosc tych watpliwosci moze odpowiedziec EMG mi sie wydaje

Baca

Witam Serdecznie,

Postanowiłem podzielić się z Wami moimi obserwacjami po 1,5 miesiąca terapii antybiotykowej boreliozy. Na początku zaznaczam: Nie wiem czy moja diagnoza MND wynika z boreliozy (a właściwie jest boreliozą) czy nie. Wynik badania wskazuje, że tak, ale ja zawsze byłem realistą (a może pesymistą).
Do rzeczy. Przyszedł czas na pierwsze kontrolne badania krwi. I tu duża niespodzianka. Próby wątrobowe powróciły do normy (pierwszy raz od początku mojej diagnostyki tj.od października 2015-wcześniej były przekroczone nawet dwukrotnie). Czyli terapia u mnie nie uszkadza wątroby jak obawia się wielu zastanawiając się czy rozpocząć leczenie.
Poziom CK spadł do 350 (wcześniej oscylował między 1000-początek a 2000-ostanie badanie kwiecień 1200). No  tyle dobrych informacji. Teraz złe. Pierwsze 2 tygodnie leczenia spowodowały szybkie pogorszenie mojego stanu potem trochę się uspokoiło ale choroba ciągle postępuje czyli jestem coraz słabszy. Tyle z obiektywnych obserwacji. Z subiektywnych: fascykulacji chyba mniej i są mniej intensywne ale nie wiem czy to wynika z leczenia czy zaniku mięśni.
 
 

Kasia24

Witam was wszystkich
Mój mąż ma zdiagnozowano chorobę sla od 2 tygodni.  Ma 40 lat.Mieszkamy w dublinie . Nie wiem czy miał robione badania na borelioze ponieważ nikt nam nawet nie powiedział  jakie badania z krwi miał wykonywane.

Bardzo proszę o podpowiedź jakie badania powinny być zrobione na borelioże?  Jeżeli wiecie kto ma najlepsze doświadczenie w wykryciu tej choroby?
 Bo wiem że to bardzo trudno wykryć ta chorobe.
Proszę o pomoc

Baca

Zacznij od wykonania testu western blot w obu kasach (Igm, Igg). Test elisa pomiń (nawet jeśli wyjdzie, nikt nie podejmie się leczenia na podstawie jego wyniku). To są podstawowe testy. Jęśli ona nie wyjdą odezwij się - pokieruję dalej.

buczax

Mógłbyś pokierowac i mnie...

Baca

Przecież doskonale wiesz co robić ;)

michalchory

Czy jest choć jedna osoba której pomógł przeszczep komórek macierzystych ?

Nat990

 mój tata ma tak samo, stwierdzili ze ma sla każdy lekarz twierdzi że to nie bolerioza ale ich nie słucha. Mój tata leczy się na własną rękę po przeczytaniu książki w której jest dużo informacji na temat antybiotyków. https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.borelioza.org/dokumenty/faq.pdf&ved=0ahUKEwi3goOA24jQAhWJ_iwKHZJhB0kQFggbMAA&usg=AFQjCNGAqNKO80YeUxnbnl3JcgM3wr9eiQ&sig2=UsyG-PikvW1KrsDfMRbevA a lekarz nam jest tylko potrzebny dla recepty. Pozdrawiam.

ania28

witam

Moja mama choruje na Sla od 2012 roku...Jednak szukaliśmy innych chorób by spróbować jednak wygrać z tym okrutnym wyrokiem.
Dziś otrzymaliśmy wyniki na koinfekcje...i jest przewlekła mycoplasma. Czy ktoś z Was też tak ma?i się leczył metodą wjug ilads i widział jakąś poprawę?
My bierzemy trzy antybiotyki już czekamy!!!

michalchory

niestety u 8 weteranów wojennych z usa ktorzy umarli na sla wykryto mykoplazmoze ja tez mam borelioze ale leczenie nic nie daje jest chyba jeszcze gorzej

anna01

Wszystko zależy od stadium choroby. Moja opinia jest taka, że nieleczona borelioza powoduje SLA. Dlatego trzeba jak najszybciej podjąć się leczenia boreliozy. Czasami jest już trochę za późno i trochę za bardzo ryzykowne poddawanie się leczeniu w zaawansowanym stadium choroby. Mamę prowadził DR Kurkiewicz. Ale chyba za późno się za to wzięliśmy. I trochę mało komunikatywny był on w moim odczuciu. Koleżanką mi ostatnio podała nazwisko lekarza, który jej mamie zaleczyl bądź wyleczy boreliozę. Bo nigdy nie wiadomo czy ta cholera gdzieś jeszcze się w człowieku nie ukrywa. On leczy metoda pulsacyjna i tylko raz w tygodniu przyjmuje się antybiotyk. Mohammed musabbir Mian. Opinie w necie są o nim bardzo podzielone. Ale może warto? Nie wiem sama.

Ja30

https://antyweb.pl/borelioza-kleszcz-zakazenie/

Nie o sla ale o innej paskudnej chorobie. Warto przeczytac

oscar

Andrzej Zaremba ,,Życie bez nerwów" – to opowieść o 7 latach życia z SLA