Seks a SLA - co robić?

Zaczęty przez Morti, 29 Maj 2017, 21:53:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Morti

Jestem młodym facetem. Niestety kilka lat temu zachorowałem na SLA. Obecnie jestem niemal całkowicie sparaliżowany (piszę używając specjalnego programu). Pojawił się intymny problem. Od pewnego czasu jestem samotny, moja ex znalazła zdrowego. Pogodziłem się z tym, że moim stanie nie mam szans na związek. Trudno... Niestety choroba nie zabrała libido i potrzeby męskie zostały. Było ok, dopóki mogłem robić sobie dobrze. Obecnie ledwo mi się to udaje po heroicznej walce z kołdrą, sparaliżowane dłonie nie dają rady. Sytuacja jest frustrująca, a stanie się niemożliwa gdy mi się to nie uda.

Szukałem rozwiązania. Przede wszystkim pomyślałem o prostytutce. Wybrałem najprostszy sposób jego rozwiązania - wymianę usług: kasa za sex. Niestety prostytutki mi odmawiają lub żądają kosmicznej ceny 600 zł za usługę. Pomijając frustrację seksualną, fakt bycia odrzuconym nawet przez prostytutkę zabija resztki poczucia wartości własnej. Szukałem na różnych forach otwartej pani z Małopolski, która wyciągnęłaby w moim kierunku pomocną dłoń, dosłownie i w przenośni. Zależało mi na czułej kobiecie, która zrozumie sytuację w jakiej się znalazłem. Nic z tego.

Pogodziłem z chorobą i czekającą mnie śmiercią, potrafię skompensować sobie różne braki. Mam kochającą rodzinę i przyjaciół. Ale to mnie dobija... Czuję się nikim. Upokorzony, zdegenerowany i tak bardzo bezradny. Co mam zrobić? Jak sobie poradzić z tym problemem?
Proszę o pomoc.


Słońce

No, odważnie, temat wstydliwy dla społeczeństwa. Generalnie problem dotyczy nie tylko chorych ale i ich połówek też.
Na pewno są pary gdzie jakoś się dogadują, takie w których sytuacja przytłoczyła wszystko i wszystko sprowadza się do czynności jak jeśc, pić , umyć itd..., takie gdzie szuka się odskoczni z boku oraz osoby jak Ty same ale zapewne nie samotne:).
Może jakiś mężczyzna się wypowie??
Pzdr Słońce

kugai

Praktycznie każdy facet ma takie potrzeby. Jeśli nikt nie może Ci w tym pomóc to musisz się z tym pogodzić i tyle. Przecież nie możesz myśleć tylko o seksie...

Morti

I nie myślę tylko o seksie, ale gdy się te myśli pojawiają, nie mam na to wpływu.

Ogaruus

Ja tak miałam z paleniem papierosów. Dopóki byłam w stanie wyjść sama z domu i po 15 minutowej walki z zapałkami byłam w stanie odpalić sobie fajkę to paliłam. Teraz  mąż mi nie pozwala, a jak jest taka ładna pogoda to marzy mi się wyjść na ogródek i chwile się odprężyć.
Rozumiem Twoją frustrakcję :embarassed:
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

Morti


Morti

Niestety moja sytuacja pozostaje bez zmian. Jak inni chorzy radza sobie z potrzebami seksualnymi?

Ogaruus

Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

Morti

Dziekuje, ale na tym portalu sa 4 kobiety w moim województwie. Musze przyjąć na klate kolejne upokorzenie. Nic nie moge zrobic. Poza tym otoczenie traktuje ten problem jako drugo czy trzeciorzedny. Gdyby nie komputer i internet, moje zycie skladaloby sie z podstawowej fizjologii.

Vega

A myślałeś o masturbatorze? Ktoś musiałby ci go założyć i później umyć, no ale może?

Morti

Tak, myslalem. Jednak jego obsluga, trzeba do niej kogos znalezc, bo przeciez rodzina tego nie zrobi. To jest problem.

kret123

Podepnę się z pytaniem o seks.
Czy to jest typowy objaw w SLA, że nie da się uprawiać seksu z uwagi na tak silne doznania, że w trakcie erekcji następuje ekstremalne napięcie mięśni nóg i stóp? Ryzyko skurczy wielu mięśni nóg i stóp?
Taka nadczynność nerwowa? To jest typowe, możliwe, rzadko spotykane, czy bardziej obeznani nigdy nie słyszeli o takim efekcie?
Życie to dążenie Wszechświata do maksymalizacji wzrostu entropii.

meg

Teoretycznie może tak być jak piszesz, ponieważ niektóre osoby (zarówno kobiety jak i mężczyźni), nie tyle przy erekcji co przy orgaźmie, napinają pewne partie mięśni, co przy tej chorobie i związanej z nią spastyce może powodować bolesne skurcze. Piszę czysto teoretycznie, bo dotąd się z tym nie spotkałam wśród chorych, wręcz przeciwnie - osoby ze spastyką czują po seksie przez jakiś czas ulgę i rozluźnienie mięśni ;D

Ja30

Wiem o czym mówisz,mam ten objaw i mimo skurczy zaników mięsni niemam diagnozy sla.
A moje nowe badania przyniosly pozytywne wyniki na bakterie bartonelli przenoszone razem z borelioza.
Wiec zrób dobra diagmostyke boreliozy i bartonelli.