Medycyna Ludowa - czy ktoś zna tą metodę leczenia?

Zaczęty przez Iza, 02 Styczeń 2013, 22:05:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Iza

Medycyna Ludowa - czy ktoś zna tą metodę leczenia ?
Co o tym sądzicie ???

Proszę o opinię

RILU

#1
Tu chodzi  o młodzieńca chorego na Stwardnienie Boczne Zanikowe
i wypowiedź chorego na białaczkę po 9 letniej walce ze skutkami po zastosowanych
terapiach.Stwardnienie rozsiane w tytule pomylono z SLA

Młodzieniec w początkowym stadium ,przed granicą przejścia w ciężkie stadium
przyjechał bez wiary w poprawę funkcjonowania mięśni.
Po terapiach ziołowych i ćwiczeniach objawy cofają się .Widać na tym filmiku
dużą poprawę .Od razu po przyjeździe do Pana Aleksa nie był w stanie wykonywać
to co teraz widzicie pod koniec filmiku.
Szkoda ,że nie można  obserwować dalszego życia tego chorego młodzieńca .

Naciąganie czy sukces to chodzi mi po głowie ?
Powinni pokazać wypis z kliniki na co choruje Czy jest chory na SLA ?
Poza tym krótkotrwale można ten sam efekt poprawy uzyskać stosując sterydy przy tym
ćwicząc - jak robi to Inżynier ,tak sądzę przynajmniej Czy  przyniesie niespodziewane
efekty.Nie robiono żadnych wielkich badań w tym kierunku .
Natomiast czy choroba została zatrzymana lub lepiej - czy cofa się? Nie mogę na podstawie tego filmiku się wypowiedzieć . Należałoby bardziej zainteresować się tym młodzieńcem a przede wszystkim SLA na którą choruje ?. Czy te wszystkie objawy nie powrócą po pewnym czasie ?  Dobrze by było gdyby to było prawdą a może nią jest ?
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Robcio

no jestem pod pozytywnym wrażeniem i jednoczesnie bardzo zaskoczony ???

szucia

Uważam,że jest to niepoważne i nieprofesjonalne..ciekawe czy ten chory zgodził się na taką publikację.....Można wierzyć w cuda,medycynę niekonwencjonalną,ja nie wierzę,..Dla mnie bzdura,nic merytorycznego,nic wnoszącego,ale może dowiemy się czegoś dalej..Chłopakowi życzymy sił i poprawy....Naciągana bzdura,która robi chorym wodę z mózgu..a SLA chociaż tego nie odbiera...

barrera

#4
Nie wiem,czy chłopak z tego filmiku tutaj zagląda. Życzę mu wszystkiego najlepszego,odzyskania zdrowia lub chociażby zatrzymania choroby.
Widać,że w to wierzy.Mam wrażenie,że również prowadzący w to wierzy.

Ja osobiście oglądając ten film nie zauważyłem u niego jakiejś zdecydowanej poprawy,nie wiem, jak wcześniej chłopak radził sobie przed 'leczeniem' chociażby z chodzeniem.Za dużo niejasności.No i co z nim dalej? Jak sobie radzi teraz?

Co rzuca mi się w oczy to potężna sugestia (również w stronę widza),by nie powiedzieć manipulacja,pytania zawierające odpowiedź,nachalna (i amatorska) reklama centrum i niejasność co do stosowanych metod,bo kompleksowe stosowanie wszystkiego niewiele mi mówi.
Zajrzałem na stronę.
Zdziwiło mnie,że wprost są podane ceny.
Leczenie 14 dniowe - 1500 EUR, mnóstwo innych opłat.To odnośnie leczenia.
Teraz UWAGA - perełka:
"Koszt kursu szkoleniowego nauczającego unikatowej metody uzdrawiania wynosi
1 000 000 Euro. Tak, tak, tu nie ma żadnej pomyłki. Metoda będąca w stanie regenerować i odmładzać organizm oraz walczyć z mnóstwem chorób nieuleczalnych kosztuje JEDEN milion Euro! Absolwenci Akademii mają szansę na zdobycie najlepszej kariery międzynarodowej."
I jeszcze jakby to miało znaczenie:"Cena szkolenia zawiera zakwaterowanie studenta w mieszkaniu jednopokojowym."

Osobiście wierzę,że niektóre metody pozamedyczne typu: akupunktura,odpowiednia dieta,ziołolecznictwo itp. mają wpływ na nasze zdrowie,również w ciężkiej chorobie.
Sam byłem u bioenergoterapeuty/znachora,który chwycił mnie za rękę i wyraźnie się przestraszył.
Powiedział,że nie jest w stanie mi pomóc,że jestem niedotleniony i trafnie określił anomalia w składzie krwi! Potem stwierdził,że moje życie jest zagrożone i mam iść bezzwłocznie do lekarza.I skoro mi nie pomógł - nie chce pieniędzy.To było 2 lata temu,kiedy myślałem,że jestem po prostu przemęczony i niczego po mnie nie było widać.Człowiek ten ma poważanie u ludzi,wśród których żyje,wiem z niejednych ust,że pomaga za niewielkie pieniądze. Skoro to jego praca,dlaczego miałby to robić za darmo?Tym bardziej,że pomaga.

Nie chcę oceniać tego filmiku i tej metody leczenia,wyraziłem tylko pewne wątpliwości. Każdy robi jak uważa i próbuje wszystkiego,co daje jakąkolwiek nadzieję.
Ale gdyby ktoś potrafił leczyć als, to miałby tysiące chętnych i każdy zapłaciłby za to miliony.
Chciałbym,by ktoś taki się znalazł,nie musi nawet ujawniać swoich metod.

Pozdrawiam i sorry za długość tych wypocin ;-)

szucia


wcale nie wypociny,ja się zgadzam całkowicie i podpisuję się pod tym co napisałeś,ująłeś wszystko...

Robcio

czy jest mozliwość aby Stowarzyszenie zwróciło sie z prośbą o podanie namiarów do Chorego którego dotyczy film?

MichałPasti

#7
Witam mam pytanie znalazłem stronę w internecie o leczeniu choroby SLA w Europejskiej Akademii Medycyny Ludowej w Świebodzicach, prowadzoną przez Aliaksandr Harecki. Czy ktoś coś słyszał o tym leczeniu lub ma jakieś doświadczenie z tego leczenia. Proszę o pilną odpowiedz.
Pozdrawiam

Maria

Na stronie http://www.medycynaludowa.com/pl/index.php?id=gazety wymieniają Stwardnienie Rozsiane (SM), o Stwardnieniu Zanikowym Bocznym (SLA) nie ma mowy. 
"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

Maria

#9
Znalazłam taki materiał filmowy i w opisie jest SM a w filmie mówi o Stwardnieniu Zanikowym Bocznym. Moim zdaniem pan Haretski myli SM z SLA.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=mfA3EnzKR1U#!
"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

gosia1981

#10
dostałam takiego maila. i co wy na to

Witam

Europejska Akademia Medycyny Ludowej w Świebodzicach świadczy szeroki zakres usług w zakresie kompleksowej pomocy w leczeniu stwardnienia bocznego zanikowego, stwardnienia rozsianego i tocznia rumieniowatego. Programy uzdrawiająco-rehabilitacyjne są oparte na autorskiej metodzie Aliaksandra Haretskiego oraz metodach medycyny ludowej. Europejska Akademia Medycyny Ludowej jest to harmonijne połączenie wysokiej jakości usług uzdrawiająco-rehabilitacyjnych oraz komfortowego pobytu. Intensywny kurs rehabilitacyjno-uzdrawiający, indywidualne podejście do każdego pacjenta, aktywny udział pacjentów w działalności Akademii oraz ich ogromne chęci bycia zdrowymi osobami umożliwiają osiągnięcie świetnych rezultatów uzdrawiających....

W Europejskiej Akademii Medycyny Ludowej przeszedł program uzdrawiający 26-letni pacjent z Anglii chory na stwardnienie zanikowe boczne (SLA). Choruje on na SLA od 3 lat. W ciągu 7 dni intensywnych zabiegów jego układ nerwowy zregenerował się na tyle, że zaczął on chodzić bez konieczności podtrzymywania go przez osoby trzecie. Po upływie 12 dni uzdrawiania jest on w stanie sam wstawać i siadać. Filmy o wynikach uzdrowienia w Europejskiej Akademii Medycyny Ludowej można zobaczyć na naszej stronie internetowej www.medycynaludowa.com

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Europejska Akademia Medycyny Ludowej

Ul.Plac Dworcowy 2C, Świebodzice 58-160

Tel.+48 661122876

Skype: walesta2001

medycynaludowa@gmail.com

Maria

#11
"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

szucia

Słuchajcie,dostałam dziś na swoja pocztę na wp maila o tej akademii i cala tam historia,z tego co pisza to maja sukcesy..Mieści się w Swiebodzicach..Nie wiem co o tym sądzić....no niby też zajmują się sla...Wy też dostaliście?z tego co pamietam,ten wątek już był poruszany...no ale dostałam tego maila, wiec o tym postanowiłam nadmienić....

Kasia87

Ja tez dostałam .. ale chyba brak wiary w to co oni tam pisza jakos mam ;/

szucia

Ja też go dostałam...nic nie sądzę,raczej sceptycznie....

szucia

Podobnie,ale to już stary wątek,mozna poszperać w stronach..Jednak ktos moze znowu się zainteresować

alina7

#16
tak samo do lanczam sie do tego pytania Czy ktoś wie jaki jest stan  zdrowia Przemka  po tej terapii?
Co z nim dalej? Jak sobie radzi teraz?




alina7

witam
Poszukuję opinii osób które tam były, którym ta instytucja pomogła, albo też nie pomogła. Czy to nie jest wyrzucenie pieniędzy w błoto? Czy metody tam stosowane są naprawdę skuteczne ? Czy faktycznie leczą Sla ? Proszę o wasze uwagi - wszystkie
pozdrawiam

melassa

Ktoś od nich na pewno zadał sobie trudu tutaj na forum i poprzeglądał profile użytkowników.
Stąd te wiadomości w skrzynkach pocztowych  ;) Jeśli chodzi o mnie to raczej sceptycznie to widzę,jak czytam że to jest "centrum uzdrawiająco...." to już mi się czerwona lampka zapala  ???

melassa

No można sobie krzywdę zrobić jak nic  :o