Ostatnie wiadomości

Strony1 2 3 ... 10
1
Ogólny / wakacje z osobą wentylowaną
Ostatnia wiadomość przez Justi - 11 Czerwiec 2021, 08:16:53
Witam. Czy wyjeżdżacie z osobą pod respiratorem na wakacje czy turnusy rehabilitacyjne do jakiś specjalistycznych ośrodków? Czy macie tam pomoc jakieś drugiej osoby np z ośrodka.
Chętnie bym pojechała ale sama nie dam razy męża przełożyć z łóżka na wózek.
Chciałabym mu urozmaicić coś :(. Jesteśmy z woj. małopolskiego - okolice Oświęcimia.
Nie chcielibyśmy gdzieś daleko wyjechać - tylko w naszym województwie.
Prosze o jakąś porade

2
Hyde Park / Odp: Jakie studia wybrać?
Ostatnia wiadomość przez Aklettka - 07 Czerwiec 2021, 14:39:18
takie jakie Ciebie będą interesować najbardziej
3
Leki / Odp: Leczenie alternatywne
Ostatnia wiadomość przez Marrek - 31 Maj 2021, 12:03:59
W trójmieście otworzył się gabinet stosujący leczenie produktami konopnymi. Korzystała z tego moja kuzynka, która jest bardzo zadowolona z efektów. Może tam spróbujcie? Wiem, że mają też wizyty online. Nazywa się to Gabinetkonopny.pl
4
Leki / Leczenie alternatywne
Ostatnia wiadomość przez Basia_J - 31 Maj 2021, 11:43:51
Dzień dobry,
Od wielu lat walczymy z mężem o utrzymanie go w dobrej kondycji przy postępującym SLA i łagodzeniu objawów. Pojawiają się nowe metody leczenia nad którymi mocno się zastanawiamy. Próbowaliście jakiś nietypowych metod?

5
Moja historia / Odp: Kolejna osoba z SLA
Ostatnia wiadomość przez Paweł_SG - 29 Maj 2021, 23:18:01
Dziękuję Wam za odpowiedzi. Właśnie te drżenia rąk są dla mnie zagadkowe, czy mogą być związane z chorobą Parkinsona ? Czytałem kiedyś artykuł o jakimś panu który miał SLA i Parkinsona i lecząc Parkinsona zatrzymali SLA stąd moje zainteresowanie tematem. Chwytamy się już wszystkich zagadnień jak większość z Was pewnie, niestety póki co bezskutecznie. Jeśli chodzi o antyutleniacze co polecacie? My póki co stosujemy soki z zieleniny tj pokrzywa podagrycznik itp. ponoć wszystko co zielone jest antyoksydantem. Cholera zastanawiam się bo Mama ma już swój wiek i można by szukać przyczyn SLA w starych dolegliwościach ale fakt że SLA również diagnozuje się u ludzi stosunkowo młodych miażdży te pomysły i świadczy o braku (być może) zależności pomiędzy chorobami przewlekłymi a SLA. Ostatnio czytałem że jakieś grzyby być może mogą wywoływać SLA oraz że są jakieś terapie (być może szarlatańskie) polegające na podawaniu pacjentowi (chloryn sodu jak pamiętam) są tutaj skuteczne. Możecie coś powiedzieć na ten temat ? Zdrowia dużo życzę, Paweł 
6
Ostatnia wiadomość przez Aronia - 29 Maj 2021, 14:26:27
Paweł_SG,

Drżenia rąk nie są charakterystyczne dla SLA, choć tak jak drżenia nóg, mogą występować po zmęczeniu (najczęściej).
Zdenerwowanie też może je powodować lub nasilać.
Fascykulacje występują samoczynnie (przynajmniej u mnie).
Co do leczenia Yersinia i Chlamydia, to na pewno nie spowolni przebiegu SLA.
Pozdrawiam
Ela
7
Ostatnia wiadomość przez the_kure - 29 Maj 2021, 00:17:45
teraz wszyscy na FB chyba siedza. co do antybiotykow to moze odezwij sie odo czlowieka zbyszek-sla wpisz w google i go znajdzesz. on sie leczyl antybiotykami.

Z tego co wiem to osoby z sla moga miec pogorszenie po doksycyklinie.
w przypadku innych antybiotykow to chyba sam wiek moze byc przeciwwskazaniem. wiesz watroba nerki i te sprawy.
chlamydia w iga to aktywne zakazenie. moze jakis lekarz od pluc zdecyduje sie leczyc azytromecyna
4. jezeli tu rzeczywiscie przyczyna jest neuroinfekcja to ziola olejki chyba niewle pomoga.
5jest tez duzo suplementnow antyutleniaczy ktore moga byc skuteczne w spowalnianiu chorby. Solidna liste wrzuciluzytkownik Mierzu w swoim watku.

3maj sie
8
Ostatnia wiadomość przez Paweł_SG - 28 Maj 2021, 22:33:50
Naprawdę Nikt nic nie podpowie ?
9
Ostatnia wiadomość przez Paweł_SG - 23 Maj 2021, 16:37:42
Dzień dobry, mam do Państwa pytanie, czy przy SLA występuje drżenie rąk jak przy Parkinsonie? U mojej Mamy coś takiego występuje i co ciekawe rano po przebudzeniu nie występuje a potem się nasila. Zauważyłem że jak Mama się na coś zdenerwuje to jej ręce zaczynają mocniej drżeć. Ostatni chciała sobie coś uszyć i jak się nad tym skupiła to nawlekła sobie sama igłę i uszyła co tam chciała i jej nie drżały te ręce. Dziwne, wg mnie albo drżą albo nie. Czy to wg Was typowe?  Tak jest przy SLA? Czy to raczej nerwica jakaś ? Mama jest dość nerwową osobą. Dodatkowo zauważyliśmy że fascykulacje po relaksie (np drzemka w dzień) ustępują a potem się nasilają ? Czy fascykulacje zależą od zdenerwowania ? czy występują raczej same bez przyczyny ? Czy wyciszają się wraz z wyciszeniem nerwów ? Porobiliśmy test na odkleszczowe (w Dąbrowie G) i wyszła stara i obecna Chlamydia pneumonia w Iga i Igg oraz Yersinia enterocolitica w igg. Pan Dr proponuje to leczyć ziołami (olejkami najprawdopodobniej), myślicie że to może jakoś spowolnić SLA? Będzie mieć jakiś wpływ? Chyba jest sens to leczyć chociażby żeby odciążyć organizm trochę, jak uważacie ? Dziękuję z góry za pomoc. 
10
Moja historia / Odp: Ciekawe co będzie dalej.....
Ostatnia wiadomość przez Ogaruus - 22 Maj 2021, 12:51:10
Twoje objawy nie wskazują na sla.
Tutaj nie diagnozujemy chorób. Bardziej pomogą Ci na forum https://fascykulacje.cba.pl/index.php
Strony1 2 3 ... 10