Po raz kolejny - agregat i prośba o radę

Zaczęty przez magda83, 04 Styczeń 2012, 18:18:32

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

magda83

Witajcie. Juz ponad miesiąc tato jest w domu pod respiratorem i cały czas wałkowany jest jeden temat przez niego - agregat. pojechałam do sklepu więc i kupiłam - do 1kw - Pan sprzedawca wszystko pięknie mi wyjaśnił, że jak najbardziej bedzie odpowiedni do respiratora itp. dzis zadzwoniłam do serwisu na numer przyklejony na respiratorze i co się okazało. Pan z serwisu stwierdził że on nie poleca agregatów w ogóle, no chyba że takie ze stabilizatorem napięcia.poleca ups. znajomy elektryk znowu zapewnił że przy tak małym napięciu jak nasz agregat nie ma obaw - wystarczy podpiąć przez listwę. tata juz w panice. gdy mu mówię o straży to nawet nie chce słyszeć bo twierdzi że respirator się zepsuje od agregatu. uparł się na ups ale z tego co mi wiadomo to na dłuższą metę nie zdaje egzaminu. doradźcie proszę jak jest u Was. Czytałam już wątki o agregacie na forum. macie swoje agregaty ze stabilizatoem napięcia czy może ups?? o przetwornicy i akumulatorze nie ma mowy bo my z mamą nie mamy pojęcia o tym, a brat tym bardziej. niby elektrownia ma nas informować o planowanych dostawach prądy, ale mieszkamy na wsi więc różnie to może być.bardzo proszę o radę. pozdrawiam

Pawel

Czy macie AMBU? Nawet jak sie zepsuje respirator, to zanim dojedzie nowy, to jest ta opcja i nic mu nie grozi.
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

magda83

mamy ambu oczywiście, no ale tato upart się i cięzko mu przegadać