Lublin

Zaczęty przez koniczyna211, 14 Maj 2017, 21:04:59

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

koniczyna211

Witam Was serdecznie,
Jestem tutaj nowa.
Piszę z zapytaniem czy ktoś leczy się w Lublinie? Jeśli tak to u kogo? Moja mama ma najprawdopodobniej SLA opuszkowe. Leżała 2 razy na neurologii. W badaniach wyszła jej wieloogniskowa neuropatia ruchowa. Teraz pytanie czy to SLA?
Chodzimy do prof. Rejdaka z Jaczewskiego. Lekarz nie wykluczył ani nie potwierdził na 100%. Nie wiemy czy to dobry adres.
Z góry dziękuję za informację.
Pozdrawiam A.

Monika84

Witam,ja tez jestem nowa i tez jestem z Lublina. Moj tata choruje od lipca 2016r. W klinice na Jaczewskiego byl 5 razy,znamy tam chyba cały personel :) ,a chodziliśmy do Prof.Stelmasiaka. Tak naprawdę niewiele nam pomógł,jedynie kierował do szpitala na wlewy-immunoglobuliny które nie przynosiły efektu.Początkowo wyglądało to wieloogniskowa neuropatie z blokiem przewodzenia, jednak wszystko poszło w kierunku SLA. Niestety przy tych chorobach nie ma diagnozy na 100% to przebieg choroby i objawy pokazują co to moze byc. Chyba nie ma sensu zmieniać lekarza bo wszędzie bedzie to samo,nikt na 100% nie poda diagnozy,przynajmniej u nas tak było.

Pozdrawiam

Monika84

Proponuje zrobic badania na bolerioze,oczywiście we własnym zakresie,bo te podstawowe bezpłatne sa nic nie warte.

Pozdrawiam

Katarzyna1981

Niestety jak już jest zaliczone Jaczewskiego to pozostaje Warszawa albo Kraków .Na Jaczewskiego jest dr Kaminski który notabene udzielał się na forum kiedyś .Ja przerobiłam Stelmasiaka ,Rejdaka,Kulkę i mniej znanych lubelski nazwisk a w końcu odesłali mnie na Kraków gdzie tylko straciłam czas i teraz w planach Warszawa Banacha .pozdrawiam

koniczyna211

Bardzo dziękuję Wam za odpowiedź.
Spróbuję jeszcze do dr Kamińskiego.
Mama jest jeszcze sprawna ruchowo, ale już mowa bardzo niewyraźna i problemy z połykaniem, co powoduje spadek wagi. Wystarczy najmniejsza infekcja i 2 kilo w dół.
Właśnie została  położona na plazmoferezę na Jaczewskiego.
Do kogo kierujecie się w Warszawie?
Pozdrawiam A.

koniczyna211

Mama miała badania na boreliozę w szpitalu. Wyszły negatywnie. Miałam nadzieję, ze to borelia.

Monika84

Badania na bolerioze w szpitalu sa nic nie warte, maja tylko 40% procent skutecznosci w wykryciu boreliozy. Sprawdzają sie po świeżym ukąszeniu,ale jesli to miało miejsce dawno 6mc w gore to nic nie pokażą. W labolatoriach np  " Diagnostyka" robią szczegółowe badania np. Western Blot czy KKi.Stara bolerioze trudno wykryć. Polecam tez biorezonans magnetyczny,tacie bardzo pomógł.

koniczyna211

Trzeba zrobić Western Blot IgM, IgG czy obydwa? Podobnie KKI IgM i IgG?
Robiłaś u taty te badania?
 Dzięki za info.

Monika84

Obydwa IgG i IgM. Robiliśmy te testy ale nie nic nie wyszło. Będziemy powtarzać.Na biorezonansie pokazała sie boleria,babeszja i inne które występują z bolerioza. 3 razy braliśmy urządzenie do domu,na ostatniej kontroli juz było ok,wszystko sie " wybilo" Do tego była dieta i zioła.Nawet jesli to nie bolerioza jest przyczyna tej choroby to pozbycie sie jej i innych wspolistniejacych z nią bakterii bardzo pomaga w walce z nią.

koniczyna211

Witam,
Mama właśnie wyszła ze szpitala. Miała plazmoferezę. Tak jakby lepiej łykała.
Miała jeszcze raz badania robione w kierunku boreliozy. Takie wyniki:

17.05.2017
IgG met. immunoenz.
Borelioza - p/c(S21) 46,5 BBU/ml - wynik dodatni

24.05.2017
IgG met. immunoenz.
Borelioza p/c IgG (S21)>200.BBU/ml wynik przeliczony z rozcieńczenia 10-ciokrotnego - wynik dodatni

17.05.2017
Borelioza  - p/c IgM (S25) 13,2 BBU/ml - dodatni

22.05.2017
Borelioza - p/c IgM (S25) 11,7 BBU/ml - dodatni

Nie wiem jak to interpretować. Lekarz nie dał żadnych zaleceń, oprócz łykania Riluzolu. Doczytałam się w domu. Gdzie chodzicie na biorezonans?  Pod czyją opieką jest teraz Twój tata?
Pozdrawiam A.

Słońce

Jeśli chodzi o diagnostykę boreliozy i chorób odkleszczowych i leczenie to polecam dr Wielkoszyńskiego z Bytomia (wielkoszynski.webity.pl). Pamiętam że w Lublinie była jakaś lekarka od boreliozy w Instytucie Wsi. Najlepiej zapytać w stowarzyszeniu chorych na boreliozę. W Krakowie dr Beata Kowalska-Werbowy  i Andrzej Gliwa. Wynik  dodatni, dziwi mnie że nie ma leczenia.
Pzdr Słońce

magda83

Słońce takie pojęcie o boreliozie mają właśnie nasi "specjaliści".
 Koniczyna211 skonsultujcie się koniecznie z lekarzem który ma pojęcie na ten temat. Jest jeszcze Pani dr Ponikwia Beata -  w Katowicach przyjmuje. W razie czego to mam namiary do niej

Słońce

Ja mam namiary na Kraków ale wiem że była lekarka w Lublinie. W sumie czarny humor ale leczenie boreliozy jest droższe i przeważnie dłuższe niż Rilutek więc podszedł lekarz ekonomicznie.
Pzdr Słońce

koniczyna211

Dzięki za info.
Pozdrawiam A.

Monika84

Biorezonans w Turce " Lalimed" .Tata pije zioła rdest japoński, szczeć i czystek. Lekarz od boleriozy dr. Tomasz Kocki,przyjmuje na chodzki 3 " Laser Medic" . Jak zdecydujecie sie na biorezonans to raczej bez antybiotyków.

Pozdrawiam!

koniczyna211

Dzięki za info. Te zioła to przeciw boreliozie czy SLA? Tata ma rehabilitację?
Pozdrawiam A.

Monika84

Zioła sa na bolerioze. Rehabilitant przychodzil 3 razy w tygodniu.Na początku odradzali tacie rehabilitację,ale teraz wiem ze to był błąd,zaczą ja trochę za późno. Przez problemy z oddychaniem został wciągnięty do programu wentylacji domowej.Wybralismy ośrodek Opiekun na ul.Tumidajskiego.Stamtad jest opieka anestezjologa raz w tyg.pielegniarka i rehabilitant.Bardzo polecam przemili ludzie.Zaopatruja w sprzęt medyczny,respirator,ssak,cisnieniomierz itp.Jak masz jakies pytania to pisz,chętnie pomogę.

Walcz o mamę,o każdy dzien bo my juz przegraliśmy. Moj najkochanszy tatuś zmarł w ten wtorek 13 czerwca.

koniczyna211

Bardzo mi przykro! Składam najszczersze  kondolencje i tulę Cię do serca.