Zatkana rurka PEG-a

Zaczęty przez Kocuros, 13 Luty 2017, 23:25:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Kocuros

Nie znalazlem niestety nigdzie wcześniej odpowiedzi na moj problem, wiec pisze tu. Coraz częsciej zapycha mi się rurka PEG'a, na razie jeszcze udaje sie przepchac większym ciśnieniem, ale troche mnie to niepokoi, jak można przeczyścic wnętrze rurki PEG'a, aby usunąć zebrany tam osad. Wpuszczałem już cole, ale niezbyt to pomaga, może ktoś z Was ma jakiś skuteczny sposób.

wiesia_m

Mamy już 5 lat pega ale nigdy nie zapchał się, jedynie gdy za słabo zblenderowałam jedzenie to na początku pega zatrzymywało się i grubą zakrzywioną  igłą udawało się wyciągnąć.   
Być może za gęste jedzenie i dlatego.
Po podaniu jedzenia przez pega zawsze ale to zawsze podaje 100ml czystej wody, wtedy jest czysty peg.
Pozdrawiam wiesia

jerzy51

Witam
Płucze rurkę letnią wodą , ściskam rurkę ruszając palcami.
Podawane jedzenie nie może być gęste.
Jerzy

anna141278

My przepychamy wykałaczką jak się przytka ale to się zdarza tylko jak źle zmielimy pokarm. Pozdrawiam Ania
Ania T

aniam

i sposób z jednej z poradni  żywienia - można od czasu do czasu podawać odgazowaną colę. Podobno w sytuacjach kryzysowych gdy peg się zapycha jest " złotym środkiem" . Na szczęście jeszcze nie miałam okazji korzystać  z tej metody

Vega

Ja używam takiego wyciora - http://www.vitalitymedical.com/bard-peg-feeding-tube-cleaning-brush.html
Ale bardziej ze względów estetycznych; podstawa to przepłukiwanie.

Kocuros

Vega, a powiedz jak tego używasz, bo sie zastanawiam jak to włożyć do rurki peg'a jasli tam jest zawór na poczatku, który jest tak wąski ze taki wycior przez to nie przejdzie, do samej rórki to tak, ale przez zawór nie da rady, a nie wiem czy można jakoś wymontowac chwilowo ten zawór. Będe wdzieczny za rade, bo tez musze przeczyscic rurke peg'a i nie wiem zbytnio jak sie tam dostac