Pomóż nam pomagać innym!

Zaczęty przez wlodek2, 17 Luty 2010, 14:20:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wlodek2

rozliczyłem podatek i wpisałem nazwę po łacinie i ten numer to wystarczy do przekazania Wam 1%

mariam

Proszę o podanie pełnej nazwy OPP /organizacja pożytku publicznego/ i nr KRS dot.przekazania 1% podatku.

Pawel

Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

mariam


marip58

Ja  równiez rozliczyłam podatek i  przekazałam  1% :)
Pozdr.

mnd.pl

Prosimy o przekazanie 1% podatku na rzecz ludzi zmagających się z dramatem SLA. Pieniądze uzyskane w ten sposób zostaną przeznaczone na wszechstronną pomoc chorym i ich rodzinom. Z góry dziękujemy!


Nasz numer KRS: 0000287744

Nazwa: Dignitas Dolentium


Pełna treść artykułu znajduje się pod adresem http://www.mnd.pl/?subaction=showfull&id=1269518991&archive=&start_from=&ucat=&

DawidaR

Niestety, nie mam się z czego rozliczać (ostatnie dwa lata pracuję tylko w Zgromadzeniu i nie ma dochodów), ale przegapiłam i w tym roku  nie podałam znajomym namiarów na tę organizację pp. Za rok nie zapomnę. Pozdrawiam.

koks

Wysłanie członkom Stowarzyszenia wizytówek i reklamówek  z danymi do odliczenia podatku, uważam za świetny pomysł. Dużą część wizytówek przekazałem moim znajomym , którzy obiecali przekazać odliczenia z podatku. Przy okazji pytali czy dopisywać moje nazwisko. Odpowiadałem ,że nie. Jeżeli jest inaczej to proszę o informację.

irena

prowadzę biuro już od wielu moich klientów przekazałam 1 % podatku na Stowarzyszenie, bardzo tylko jestem ciekawa czy te pieniądze faktyczne docierają ? i w jakim czasie?

teresa

do koksa

nie trzeba dopisywać ani Twojego ani innych nazwisk, ponieważ w tym celu Stowarzyszenie musiałoby otwierać subkonta dla członków, a na tę chwilę nie zatrudniamy etatowej księgowej, która mogłaby prowadzić szczegółowe rozliczenia - jesteśmy młodym i biednym Stowarzyszeniem, może kiedyś będzie taka możliwość ;)

do ireny

Irenko pieniążki dotrą do Stowarzyszenia, ale nie wcześniej jak koło października, a wiem to z ub. lat ponieważ mam subkonto w szczecińskiej Fundacji, urzędy skarbowe wcale się nie śpieszą z przekazywaniem 1% wskazanym OPP.

Ja niestety nie odprowadziłam 1% ponieważ mam mały podatek i odbieram go w całości od US :)

Teresa

Pawel

Pieniądze powinny spłynąć do końc?a sierpni?a. Niestety w tym roku nie przewidujemy możliwości przekazywania 1% podatku na konkretną osobę. Jest to pierwszy rok akcji zbierania 1% i nie wiemy jak to wszystko wygląda.
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

zuzanka

Urzędy Skarbowe mają 3 miesiące na przekazanie darowizn do Organizacji Pozytku Publicznego, czyli najpóżniej do końca lipca.
My mieliśmy dla Brata subkonto w Fundacji Sue Ryder i musze przyznać, że tak rzetelnego rozliczenie w żadnej innej fundacji nie było. Mieliśmy przygotowane zestawienie "pit-ów" z kwotami, ale okazało się, ze wiecej osób wpłaciło 1%. Fudnacja przygotowała szczegółowe rozliczenie i juz w pierwszych dniach sierpnia były do naszej dyspozycji.
Wcześniej korzystaliśmy z innej fundacji i trzeba było tak na prawde "wydzierać" wpłacone imiennie na Brata pieniadze.
Pozdrawiam serdecznie

teresa

Zuzanko muszę Ci przyznać rację z terminem przekazania pieniędzy przez US jednak Fundacja, w której mam subkonto rozliczyła mnie dopiero pod koniec października. Zastanawiam się nad zmianą fundacji, ponieważ do obecnej niestety nie mam zaufania. Nie przysyłają nazwisk osób, które przekazały 1 % a to zawsze pozostawia jakiś niesmak. Poza tym mają duże wymogi jeśli chodzi o zwrot pieniędzy tzn. jako takiego zwrotu nie ma. Każdego roku muszę wysyłać do fundacji wniosek o użyczenie konta ze szczegółowym wykazem na co przeznaczę pieniądze. Oprócz tego za każdym razem kiedy wysyłam fakturę za leki dodatkowo muszę pisać prośbę o jej zapłacenie dołączając jeszcze xero recept /tak jak by na fakturze była np. kiełbasa  ::)/ Poza tym fundacja pobiera sobie od każdego podopiecznego 10% uzbieranych środków za prowadzenie konta. Szczerze mówiąc mam dość ciągłej korespondencji i proszenia o sfinansowanie rzeczy oczywistych z moich pieniędzy.
Dobrze, że podałaś nazwę Fundacji w której Twój brat miał subkonto bo teraz i ja zwrócę się do nich  z prośbą o użyczenie konta :)

zuzanka

Teresko z całego serca polecam Ci Fundacje Sue Ryder, zwrot jest bardzo szybko, bo nie chca trzymać nie swoich pieniedzy, umozliwiaja i wręcz proszą by na miejscu sprawdzić wszystkie wpłaty. Wierz mi, ich zachowanie jest profesjonalne, nie to co mielismy w innej fundacji.
Wiele sie słyszy złego o różnych fundacjach, to Fundacja Sue Ryder z W-wy powinna słuzyć jako wzór dla innych.
Pozdrawiam serdecznie

Pawel

Co do 1% wpłacanego na konkretna osobę, to z punku widzenia obecnie obowiązującego prawa wygląda to trochę inaczej, niż opisaliście. Jedynym i wyłącznym właścicielem pieniędzy z 1% jest organizacja OPP, a nie podatnik ani tym bardziej osoba, którą on wskazał w zeznaniu podatkowym ? zatem tylko organizacja decyduje o tym co z tymi pieniędzmi ma zrobić, komu je wpłacać i czy w ogóle jakiejś prywatnej osobie płacić. To nie podatnik wskazujący organizację jest ofiarodawcą, ale budżet państwa. A nawet jakby to podatnik był ofiarodawcą, to niczego nie zmienia. Nawet jeśli prywatny darczyńca przekaże komuś, niekoniecznie organizacji, darowiznę i zaznaczy, że chce aby obdarowany ją wykorzystał na konkretny cel, to zgodnie z prawem może on kolokwialnie mówiąc olać to zalecenie i wydać darowiznę zgodnie ze swoją wola, bo jest to jego własność.


Tyle prawo. Moim zdaniem jednak, jeśli organizacja umawiała się z konkretną osobą na przekazanie jej 1% ze wskazanych na nią wpłat, organizacja ma moralny obowiązek przekazać później te pieniądze. Niestety niektóre organizacje chamsko wykorzystywały ludzi by im naganiali podatników, a później nie wywiązywali się z umowy. Co do naszego stowarzyszenia, to w tym roku nie organizujemy tego typu zbiórek na prywatne osoby, bo nie mogę odpowiedzialnie obiecać, że wywiążemy się z takiego zobowiązania, bo jest to pierwszy rok kiedy zbieramy 1% i nie wiemy jak to będzie wyglądało. Nie chcemy nikogo wprowadzać w błąd.

Do Teresy: Przykre, że ta fundacja mnoży problemy papierkowe. Chodzi tutaj jednak nie tylko o nadgorliwość tej fundacji, ale o przepisy prawa, które wymagają aby organizacja miała materialny dowód na to, że pieniądze zostały wydane na tak zwane cele statutowe, bo pomimo tego, że posiadasz u nich subkonto i sama zbierasz darczyńców, to prawnie są to ich pieniądze, które później przekazują Tobie. W Polsce mamy takie prawo, że niemal każde pierdnięcie organizacja powinna udokumentować.
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

patikass

Ja również przekazałam 1 % na Stowarzyszenie. Mam nadzieję, że razem, wszyscy doczekamy leku na SLA i będziemy się wspierać w oczekiwaniu oraz w codziennym życiu z tą chorobą.