Badania kliniczne nad Masitinibem w Krakowie (w Centrum neurologii klinicznej)

Zaczęty przez Ogaruus, 30 Wrzesień 2014, 21:19:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Ogaruus

W Centrum neurologii klinicznej ul. Ariańska 7/3 w Krakowie na przełomie października/ listopada 2014r. mają ruszyć badania kliniczne nad lekiem na SLA. Obecnie, jeżeli ktoś jest zainteresowany, można telefonicznie podać swoje dane kontaktowe, ponieważ jest prowadzona lista chętnych osób. Pani z rejestracji powiedziała, że będzie oddzwaniać jak zacznie się kwalifikowanie chorych.

Telefonicznie tylko tyle się dowiedział, jak uda mi się zdobyć więcej informacji to postaram się jak najszybciej napisać.

Pozdrawiam.
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

Zaruka

Możesz podac nr telefonu pod którym mozna się zapisać na listę?
Pierwsze objawy - styczeń 2013
Diagnoza - sierpień 2013


Ogaruus

pod tym linkiem znajduje się rejestracja do Centrum neurologii klinicznej:
http://neurologia.org.pl/?page_id=10
ja osobiście dodzwoniłam się za pierwszy razem pod pierwszy numer: 12 426 92 80

Lili: nad lekiem na sla, nie znam jeszcze nazwy, jak się dowiem to napiszę.
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

szczudlik

Szanowni Państwo,
Chorzy na Stwardnienie Boczne Zanikowe

Centrum Neurologii Klinicznej w Krakowie jest, jak dotychczas, jedynym ośrodkiem w Polsce, który ma podpisaną umowę na przeprowadzenie badania oceniającego skuteczność nowego leku (masitinib) w spowalnianiu SLA. Badanie jest międzynarodowe, wieloośrodkowe i randomizowane. Nie wiemy jednak, kiedy to badanie się zacznie. Zupełnie od nas to nie zależy. Organizator badania złożył odpowiednie wnioski do polskich instytucji odpowiedzialnych za udzielenie zgody na przeprowadzenie tego badania w Polsce. Uzyskanie tej zgody tych instytucji jest niezbędne dla rozpoczęcia badania. Może to trwać kilka tygodni albo kilka miesięcy.

Do czasu uzyskania zgody nie możemy ujawniać kryteriów włączenia i wyłączenia z badania, ani innych informacji o badaniu. Jeśli ktoś z Państwa jest zainteresowany potencjalnym uczestnictwem w badaniu, uprzejmie proszę o kontakt przez formularz dostępny na naszej stronie internetowej www.neurologia.org.pl (kontakt z koordynatorem). Osoby, które się zgłoszą będą indywidualnie informowane o terminie rozpoczęcia badania, kryteriach, które trzeba spełnić oraz o innych sprawach związanych z badaniem. Osoby, które nie mają dostępu do komputera i internetu mogą dzwonić w dni robocze w godzinach 12.00-15.00 na numer telefonu: 663 506 019.

prof. Andrzej Szczudlik
Centrum Neurologii Klinicznej

RILU

Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Zaruka

Nie moge wysłac zgłoszenia. Ciągle pisze "wysyłanie wiadomości" , u Was też tak jest?
Pierwsze objawy - styczeń 2013
Diagnoza - sierpień 2013

Ogaruus

Cieszy mnie informacja od prof. Szczudlika - w końcu jest wszystko jasne. dziękuję.
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

Zaruka

Pierwsze objawy - styczeń 2013
Diagnoza - sierpień 2013

anek

Witam,
Czy ktos może mi podac numer telefonu ? chcialabym zglosic mojego taatusia, Z góry bardzo dziekuje
Pozdrawiam
Ania


Ogaruus

witam ponownie,
na stronie badań klinicznych prowadzonych na terenie Unii Europejskiej znalazłam informacje, że w Hiszpanii już ruszyła III faza testów nad masitinib.
https://www.clinicaltrialsregister.eu/ctr-search/trial/2010-024423-24/ES#A
w linku można znaleźć m.in kryteria włączenia do badania (trzeba zjechać na połowę strony)
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

Wojtek1973

Dziś się dowiedziałem, że w Niemczech ze względów etycznych jak i dużego ryzyka nie dopuszczono do badań fazy 3 Masatinib. Informacje od lekarza neurologa prowadzącego badania nad lekiem na SLA.

Aska73

Kurcze,jakiego ryzyka!!! co oni sobie mysla,przeciez dla chorych na to cholerstwo nie ma juz zadnego ryzyka!! zla jestem  na polityke tych co tam siedza !! jakby  sami zachorowali to pewnie lychami  połykali by leki aby pokonac to cholerstwo!! PORAZKA!!!jestem  ciekawa co wymysla w Polsce.

masza



Emiliaaa4


masza

CytatDziś się dowiedziałem, że w Niemczech ze względów etycznych jak i dużego ryzyka nie dopuszczono do badań fazy 3 Masatinib. Informacje od lekarza neurologa prowadzącego badania nad lekiem na SLA.
Wojtku, czy mógłbyś doprecyzować informacje, o jakim ryzyku mowa? o jakie względy etyczne chodzi? nad jakim lekiem prowadzi badania ten lekarz?
Pozdrawiam 

Wojtek1973

Niestety nie sprecyzował swojej wypowiedzi, dlaczego i o jakie względy etyczne chodzi. Oni zaś prowadzą badania nad RASAGILINA