Borelioza a SLA

Zaczęty przez ania74, 01 Kwiecień 2009, 21:11:34

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

ja28

Cytat: abc w 18 Maj 2009, 01:04:26
Muszelka napisała:
"...I podkreślam raz jeszcze, ze SM i SLA to są dwie różne zupelnie choroby. Proszę podaj wiarygodne źródlo, w ktorym podają że borelioza może wywolywać SLA bądź imitować objawy pelnoobjawowego SLA..."

Zgodnie z życzeniem podaję jedno źródło:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17212618?ordinalpos=1&itool=EntrezSystem2.PEntrez.Pubmed.Pubmed_ResultsPanel.Pubmed_DiscoveryPanel.Pubmed_RVAbstractPlus

Serdecznie pozdrawiam.


dlaczego nikt nie odniósł się do informacji  podanych w tym linku? brak argumentów?

RILU

#181
Cytat: RILU w 18 Maj 2009, 13:03:10
Bodajże Ania pisała o CYSTACH .
Nie wiem czy mam rację ale proponował bym
poprzez Computerową Tomografię te cysty uwidocznić na zdjęciach
Aczkolwiek każdy człowiek może mieć cysty nie związane z żadną
chorobą.
Dlatego CYSTY na zdjęciach plus objawy chorego mogą być
pomocne w ustaleniu choroby.
Dalej,można na podstawie zdjęcia pobrać z Cysty płyn i będzie
wiadomo czy są krętki lub ich nie ma.

abc z Forum opisał wymiary Krętka 0,1 mikrona i w takiej sytuacji
przy dzisiejszym stanie techniki pobranie flegmy z krętkami
graniczy z cudem i jest mało prawdopodobne.
Natomiast zdjęcia można wykonać jak się bardzo postarają o to technicy.
Zostaje tylko wycinkowa próba tkanki mięśnia ?

muszelka

Cytat: abc w 19 Maj 2009, 00:46:32
Pomyśl jak mogą się czuć osoby przedstawione na tym filmie nazwane przez Ciebie "hipochondrykami wszelkiej maści" - ja czuję smutek z powodu Twych słow.
Moje slowa nie dotyczyly żadnej konkretnej osoby z tego filmu. Ja tylko twierdzę że temat boreliozy został nadmiernie naglośniony przez media ( zwlaszcza tamto nieszczęsne forum) i u wielu osob zdrowych jest ona niesłusznie rozpoznawana, na podstawie niemiarodajnych badań. Nawet jeśli ktoś mial kontakt z krętkami nie znaczy, że wszelkie objawy ktore się pojawią są spowodowane boreliozą.

teresad56

dziękuję,za informacje,gdzie mogę szukac pomocy na temat boreliozy,jednak nie bardzo wiem jak to zrobić,mąż leży na oddziale intensywnej opieki a panni ordynator wcale nie zwraca uwagi,kiedy jej wspominam o boreliozie.Mąż czeka w kolejce na respirator i dopiero,jak zabiorę męża do domu będę mogła robić to badanie.proszę odpiszcie,co sądzicie na temat tego respiratora,czy kiedy mąż dobrze radzi sobie z oddechem,to powinien być zmuszany do respiratora przez lekarza na oddziale.Po ostatnim podłączeniu a było ,to w ubiegłym tygodniu,pani doktor podłączyła ,go na noc na pięć godzin,mąż czuł się strasznie źle, tłumaczył mi,że myślał,że się udusi,czy to jest możliwe,dlaczego on tak źle toleruje respirator?

teresad56

zaznaczam,że nie bardzo umię sobie radzić tak ,jak Wy na forum i nawet nie wiem,czy powinnam pisać tu w tym dziale,kiedy Wy rozmawiacie na swoje tematy. Teresa

Wiktoria

Do teresad56

Jeśli chcesz wykryć u męża boreliozę musiałabyś podać mu bardzo silne antybiotyki a nie wiem czy to dobry pomysł przy jego stanie ;(
Możesz osłabić już bardzo osłabiony organizm....
Zapewne żaden lekarz Ci nie pomoże.... niestety

Twoja decyzja, przemyśl to dobrze!!!!

Wiktoria

Słuchajcie, od dziś zaczęliśmy leczenie!
Tylko jednym antybiotykiem - biotraksonem dożylnie 2g.
Wczoraj nagle Ojciec podjął decyzję :) Nie wiem skąd go wzięło tak nagle ale zobaczymy.
Byliśmy dziś w szpitalu, bo jego neurolog chciał go mieć na obserwacji przez 2 godz od podania, ale jest wszystko ok :)
przez 2 tyg Ojciec będzie dziennie miał jeden wlew dożylny.
Wysłałam dziś krew do lublina do instytutu medycznego wsi na panel odkleszczowy - 6 koinfekcji. Za tydzień po 7 dniowej kuracji wysyłamy krew do Poznania na PCRrt.
Oczywiście neurolog stwierdził, że żadne herxy nie wystąpią bo to nie borelioza więc jest spokojny, zobaczymy, 2 tyg leczenia przez nami, na pozostałe antybiotyki się nie decydujemy, Ojciec się boi, my też.
Spróbujemy tylko 1 antybiotyk. Czytałam ulotkę, nie pisze nic o negatywnym wpływie na układ neurologiczny.

Do anna01:
Olu napisz mi jakimi konkretnie lekami jest leczona Twoja Mama???

Pozdrawiam wszytskich

RILU

#187
Jak pisał abc Krętka ma niby mieć 0.1 mikrona.
Więc Naukowcy zmierzyli Krętkę i tu wklejam tekst

Budowa bakterii boreliozy
Budowa krętka boreliozy nie przypomina żadnych innych
dotychczas zbadanych bakterii. Jest jednym z największych
krętków (0,25 x 50 mikronów). Jego długość odpowiada grubości zdrowego włosa ludzkiego.
Borrelia burgdorferi
jest też wyjątkowo ruchliwa, dzięki własnemu
napędowi wyjątkowo dobrze porusza się zarówno we
krwi jak i w tkankach. Napęd stanowi zespół wewnętrznych
sprzężonych ze sobą wici, biegnących przez całą
długość bakterii, od końca do końca. Tak jak inne bakterie
z rodzaju Borrelia, Borrelia burgdorferi również ma
potrójną ściankę komórkową, która pozwala jej na utrzymanie
spiralnego kształtu. Różni się od innych gatunków
tym, że ma na powierzchni żelatynową osłonkę z proteoglikanów,
która otacza całą bakterię. Ta dodatkowa
osłonka nazywana jest też śluzową lub osłonką S.
rys. 1

Do pobrania w pdf cały artykuł naukowy
pozdrowienia RILU :)
Także Krętka będzie widoczna na zdjęciach CT i można tą Cystę
pobrać do badania laboratoryjnego "Tak czy nie -jak mówi Grzybowa z Plebani"?

Wiktorio życzę udanego i szczęśliwego leczenia Twojego Ojca.

ja28

Cytat: RILU w 19 Maj 2009, 20:36:31
Jak pisał abc Krętka ma niby mieć 0.1 mikrona.

Rilu, co to jest krętka? ;)

ja28

Cytat: muszelka w 19 Maj 2009, 13:12:05
Cytat: abc w 19 Maj 2009, 00:46:32
Pomyśl jak mogą się czuć osoby przedstawione na tym filmie nazwane przez Ciebie "hipochondrykami wszelkiej maści" - ja czuję smutek z powodu Twych słow.
Moje slowa nie dotyczyly żadnej konkretnej osoby z tego filmu. Ja tylko twierdzę że temat boreliozy został nadmiernie naglośniony przez media ( zwlaszcza tamto nieszczęsne forum) i u wielu osob zdrowych jest ona niesłusznie rozpoznawana, na podstawie niemiarodajnych badań. Nawet jeśli ktoś mial kontakt z krętkami nie znaczy, że wszelkie objawy ktore się pojawią są spowodowane boreliozą.


Żart? nadmiernie nagłośniony? na szczęście od niedawna tak jest, bo może wreszcie przestanie tylu ludzi umierać na boreliozę  i cierpieć przez lata. borelioza to już epidemia i ludzie powinni mieć tego świadomość. gdyby wczesniej mówiono głośno o boreliozie, ja byłabym zdrowa, moja córcia i moja mama,  także wielu moich bliskich i znajomych. 

ja28

Cytat: ja28 w 19 Maj 2009, 11:23:00
Cytat: abc w 18 Maj 2009, 01:04:26
Muszelka napisała:
"...I podkreślam raz jeszcze, ze SM i SLA to są dwie różne zupelnie choroby. Proszę podaj wiarygodne źródlo, w ktorym podają że borelioza może wywolywać SLA bądź imitować objawy pelnoobjawowego SLA..."

Zgodnie z życzeniem podaję jedno źródło:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17212618?ordinalpos=1&itool=EntrezSystem2.PEntrez.Pubmed.Pubmed_ResultsPanel.Pubmed_DiscoveryPanel.Pubmed_RVAbstractPlus

Serdecznie pozdrawiam.


dlaczego nikt nie odniósł się do informacji  podanych w tym linku? brak argumentów?

ponawiam prośbe o odniesienie sie do linku. szczególnie adresuję ją do Pawła, Tereski, muszelki.

muszelka

Ja nie widzę sensu dyskusji. Z wielu powodow o ktorych już nie chce mi się pisać. Postaram się więcej nie zabierać glosu w tym temacie. Swoje zdanie zresztą wyrazilam i nie mam nic do dodania.

RILU

#192
Już właściwie wszystko zostało "przerobione"o Boreliozie chyba że
Naukowcy wymyślą coś innego?
Dziękuję bardzo za edukację w tej dziedzinie jaką jest Patologia.
Teraz więcej wiem a o to, tu na Forum chodzi.
Także do usłyszenia w wiodących tematach tego  Forum jakim
jest Stwardnienie Boczne Zanikowe -MND,ALS czyli SLA.

pa,pa z pozdrowieniem
RILU :) :) :)

teresad56

#193
Wiktorio serdeczne dzięki,masz rację przemyślę,to wszystko i decyzja będzie należała do mnie ale jak nie zrobię,to i tak będę miała żal do siebie, jeśli coś się stanie mojemu mężowi,bardzo go kocham i wiem,że bez niego nie dam sobie rady.Cały czas czekam na cud i tylko to mnie trzyma przy życiu.Jeszcze raz dziękuję,serdecznie Was wszystkich pozdrawiam.Teresa

dc

ja28

Widziałem filmik i ciesze sie ze możesz swobodnie chodzić a tym samym
opiekować się dzieckiem:)

Ja po tym tynidazolu czuje się fatalnie, drgania mieśni sie nasiliły, w poprzednim okresie kiedy zszedłem z metranidazolu a zostałem na reszcie
abx'ów było w miare ok, bez problemów ze spaniem, drgania jakby mniejsze, teraz czuje sie cały nerwowy, taki 'restless'/ nie umiem znaleźć lepszego słowa/, nie czuje osłabienia wiekszego niz zwykle natomiast czuje gule w gardle / nie wiem czy to osłabienie mieśni tchawicy czy co/,
nie moge usiedzieć w jednym miejscu, ciągle chciałbym gdzieś isć /i ide../, nie mogę spać, dla mnie to są objawy typowe z ulotki, najgorzej ze tam pisze ze jak wystapią należy lek odstawić i skontaktować sie z lekarzem..Od jutra już tylko 6 dni, bede odliczał każdą dawkę..


ja28

Cytat: dc w 20 Maj 2009, 12:13:08
ja28

Widziałem filmik i ciesze sie ze możesz swobodnie chodzić a tym samym
opiekować się dzieckiem:)

Ja po tym tynidazolu czuje się fatalnie, drgania mieśni sie nasiliły, w poprzednim okresie kiedy zszedłem z metranidazolu a zostałem na reszcie
abx'ów było w miare ok, bez problemów ze spaniem, drgania jakby mniejsze, teraz czuje sie cały nerwowy, taki 'restless'/ nie umiem znaleźć lepszego słowa/, nie czuje osłabienia wiekszego niz zwykle natomiast czuje gule w gardle / nie wiem czy to osłabienie mieśni tchawicy czy co/,
nie moge usiedzieć w jednym miejscu, ciągle chciałbym gdzieś isć /i ide../, nie mogę spać, dla mnie to są objawy typowe z ulotki, najgorzej ze tam pisze ze jak wystapią należy lek odstawić i skontaktować sie z lekarzem..Od jutra już tylko 6 dni, bede odliczał każdą dawkę..



Na pulsie tini wszyscy tak mają - standard. myślisz, ze ze mna bylo inaczej? nie było :( dla mnie najgorsze bylo wlasnie to uczucie "zapadania" sie gardla, uczucie guli, czy tez zatykania - nie wiem, jak to opisac. do tego przerazajace oslabienie miesni :( z kazdym pulsem tini bylo lżej, az w koncu nie reagowalam juz praktycznie wcale na tini. skontaktuj sie  z lekarzem, jesli masz watpliwosci.

Pawel

dlaczego nikt nie odniósł się do informacji  podanych w tym linku? brak argumentów?

ponawiam prośbe o odniesienie sie do linku. szczególnie adresuję ją do Pawła, Tereski, muszelki.


Nikt nie odpowiada, bo nie ma sensu powtarzać po kilka razy tego, co zostało już napisane. Zdarza się, że pełnoobjawowe SLA jest mylone z innymi chorobami, podałem nawet jaki dokładnie procent ogólnej liczby chorych stanowią takie przypadki oraz podałem literaturę to opisującą. Mając nawet prawidłowo zdiagnozowane zgodnie ze sztuką lekarską, pełnoobjawowe SLA, to żaden odpowiedzialny lekarz nie może powiedzieć, że masz na 100% SLA (wyjątek stanowią chorzy na rodzinną odmianę tej choroby). Dotyczy to także bardzo wielu chorób i to nie tylko neurologicznych. Zawsze jest margines błędu wynikający nie tylko z błędów lekarskich, ale ogólnej zawiłości problemów medycznych. Również w życiu codziennym przecież rzadko kiedy mamy do czynienia z pewnymi zjawiskami. Medycyna to niestety nie matematyka.

Żeby była jasność, to te mylne diagnozy w przypadku pełnoobjawowego SLA nie dotyczą tylko boreliozy, ale także wielu innych chorób. Nie znaczy to, że te inne choroby wywołują SLA?
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

anna01

Nie znaczy to, że te inne choroby wywołują SLA?

...ale i temu nie przeczy.

dc

Ja28

Uspokajasz mnie Aneta, dzieki Ci za to :)
Ja nie mam osłabienia mięśni specjalnego, a przynajmniej nic ponad to co było wcześniej, wysłałem maila do lekarza jak mi odpowie to poinformuje.. te drgawki to praktycznie budzą mnie ze snu:( wczoraj zaczeła mi drętwieć stopa, miałem wrazenie ze to poczatek procesu opadania stopy..miałem też przykurcz dłoni - nadchodzi i odchodzi..
nie wiem czy komus do czegoś to info się przyda:)
pzdr

ja28

Mam jeszcze jedną informację, która moze się przydać. Jest taki wątek, w którym pytacie o objawy wystepujące tylko w SLA. ja mogę podać objaw, który wystepuje u większości chorych na borelkę,  anie wystepujący  standardowo w innych chorobach. jest to nadmierna reakcja na minimalne choćby ilosci alkoholu. czesto po jednym piwie reakcja jest taka, jak po ostrym balowaniu. i chodzi o reakcję natycmiastową, ale także o "odchorowywanie" na drugi dzień. może komuś przyda się taka informacja.