GM604

Zaczęty przez Lili, 04 Marzec 2014, 17:26:58

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ogaruus

Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!


Lili

Dziękuję za informacje. Właśnie ten lek najbardziej mnie interesuje. Czy już wiadomo kiedy dojdzie do próby 2B?

madzia 32

Wiadomo juz co z tym lekiem? Gdzie mozna sie zglosic na testy moge byc krolikiem doswiadczalnym ;D w stanach mam dwie kuzynki mieszkajace na stale, poda mi ktos namiary albo strone.
Nie można cofnąć się w czasie i napisać nowego początku, ale można zacząć od dzisiaj i napisać nowe zakonczenie!!!

janek

Napisałem do firmy oto odpowiedź


Genervon potrzebuje następujące informacje, aby rozpocząć oceny, czy możemy rozważyć udzielenie pacjentom dostępu do GM604:

    Nazwa Pacjenta
    Wiek pacjenta
   

Nikt nie może uzyskać dostępu do GM604 w Stanach Zjednoczonych, gdy jest to istota przeglądu przez FDA do zatwierdzenia. Jednak amerykańskie prawo zezwala Genervon eksportować badany lek GM604 dla lekarzy leczących pacjentów z ALS w 35 różnych krajach pod różnymi specjalnymi programami dostępu, które te rządy dla pacjentów cierpiących na choroby śmiertelne, bez innych opcji leczenia.

W tych krajach, pacjent będzie potrzebował pomocy lekarza, który jest skłonny do przepisywania GM604, ubiegać się o pozwolenie od ich krajowej agencji zdrowia importować badany lek, pisać recepty i uzyskać zgodę od Genervon dla pacjenta, import leku, nadzorować i ułatwić całą leczenia i oceny pacjenta w trakcie leczenia, które trwa kilka miesięcy lub więcej, w zależności od stopnia zaawansowania pacjent. Każdy zatwierdzony kraj dokona przeglądu stosowania przez pacjenta i lekarza do importu na podstawie analizy każdego przypadku.

Celem zabiegów GM604 jest spowolnienie progresji ALS, a tym samym wydłużyć żywotność i jakość życia pacjentów. Po 2 zabiegi, neurolog oceni reakcję pacjenta na GM604 i określić, czy jest zalecane dalsze leczenie. Chyba, że ​​pacjent jest na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby, to jest bardzo prawdopodobne, że będą potrzebne dalsze leczenie nadal modulowania choroby i może odwrócić każdą jego degeneracji. GM604 nie może wskrzesić martwe neurony ruchowe, regenerujący neurony ruchowe jest powolny. Długa nerwów sięgające od dolnej części pleców do głów wynosi około 3 stóp długości i zajmie co najmniej 3 lata w celu regeneracji. Dla większości pacjentów będzie się dalsze traktowanie przed osiągnąć pewien próg homeostazy gdzie ich ciało jest zdolny do utrzymania się ran.

Genervon zdecydowanie zniechęca pacjentów do prowadzenia GM604, jeśli nie mają pomocy ubezpieczenia medycznego na pokrycie kosztów leków sierocych payment.The jest zawsze bardzo wysoka, a GM604 nie jest inaczej, ponieważ koszt nigdy nie miał do zapłacenia przez pacjenta. Leki sieroce są do leczenia rzadkich chorób, takich jak ALS - chorób niewielki procent populacji, gdzie niewielka liczba pacjentów nie można ewentualnie podzielić średnie US $ 2 miliardy kosztów rozwoju płacone przez firmę farmaceutyczną. W rezultacie rządy plan ubezpieczenia medycznego na pokrycie kosztów leków sierocych w celu zachęcania firm farmaceutycznych do inwestowania w rozwój zabiegi lecznicze dla chorób rzadkich.



eee

Dziękuję za informacje. Ciekawe, czy Polska znajduje się na tej liście i ile ewentualnie ten lek mógłby kosztować. Jakieś małe światełko w tym ciemnym tunelu jest, ale żeby nie okazało zbyt odległe...

Lili

To bardzo dobra informacja. Od dawna interesuję się tym lekiem(ten temat jest mojego autorstwa). Bardzo proszę, niech ktoś sprawdzi jakie kraje są objęte możliwością testowania leku, oraz kiedy będzie następna próba. Ewentualnie kiedy planują wypuścić lek pod FDA.

madzia 32

Dziekuje ci bardzo za odpowiedz. Czy Polska znajduje sie w tej liscie?
Nie można cofnąć się w czasie i napisać nowego początku, ale można zacząć od dzisiaj i napisać nowe zakonczenie!!!

yuri

Cytat: madzia 32 w 02 Maj 2016, 01:22:14Dziekuje ci bardzo za odpowiedz. Czy Polska znajduje sie w tej liscie?

Hej. Też napisałem do tej firmy z USA. Jeżeli dobrze zrozumiałem Polskę też się uwzględnia, ale jeżeli chciałabyś sama płacić bez ubezpieczenia to kolosalne sumy (setki tysiące zł) są za dawkę, a trzeba mieć 2 dawki na 4 tygodnie. Pozdrawiam

ania

Czy coś się Wam więcej udało dowiedzieć?
Komisja Europejska dopuściła Genervon jako tzw lek sierocy, tu szczegóły: http://www.genervon.com/genervon/PR20160606.php
Ktoś coś wie? próbowaliście się już dowiedzieć jak z niego skorzystać?

ela12

Rozmawiałam dzisiaj z Ministerstwem Zdrowia.  Teraz firma farmaceutyczna produkująca lek musi złożyć specjalny wniosek m.in. w celu ustalenia refundacji. Czy ktoś może interweniował już w tej sprawie? Liczy się czas.

madzia 32

Fajnie by bylo jakby wystapilo stowarzyszenie chorych na sla we wszystkich imieniu niz taki pojedynczy czlowieczek. Wtedy sa wieksze szanse.
Co wy na to? Istnieje taka mozliwosc?
Nie można cofnąć się w czasie i napisać nowego początku, ale można zacząć od dzisiaj i napisać nowe zakonczenie!!!

ela12

Ten lek musi być szybko zatwierdzony, żeby obecni chorzy mogli mieć szansę.

madzia 32

No oczywiscie ze szybko .
Pani Tereso jakie sa szanse zeby stowarzyszenie wystapilo w naszym imieniu?
Nie można cofnąć się w czasie i napisać nowego początku, ale można zacząć od dzisiaj i napisać nowe zakonczenie!!!

oscar

GM604
Informacje uzyskane od Ministerstwa Zdrowia
1.   GM604 przeszedł 3 etap procesu  badań /zatwierdzeń w UE, oznacza to że jest zatwierdzony jako lek sierocy do stosowania w przypadku chorób rzadkich. A taką jest SLA.
2.   Faza 4 to dopuszczenie do obrotu. O takie dopuszczenie na rynek polski musi wystąpić producent, wnioski pacjentów, Stowarzyszenia mogą mieć jedynie moc opiniującą, może mogą przyspieszyć proces, ale nie mogą uruchomić samej procedury dopuszczenia leku
3.   Prawdopodobnie nasze głosy mogą mieć wpływ na proces refundacji, bo przecież cena leku jest kosmiczna. I tu powinniśmy lobbować i naciskać na Ministerstwo. Jeśli np. MZ zatwierdzi dopuszczenie a nie zatwierdzi refundacji, to pies pogrzebany. Nie ma szans na indywidualne refundacje z MZ/NFZ, pozostawałyby jedynie zbiorki społeczne.
4.   W Polsce lek ten  nie przeszedł fazy 4 a to oznacza że nie jest jeszcze zatwierdzony ani do obrotu ani do  refundacji przez NFZ. Należy też pamiętać, że to są dwie odrębne procedury
5.   Obecnie GM604 sprowadzić można jako import docelowy do konkretnego wskazanego pacjenta. O sprowadzenie leku występuje lekarz. Jednocześnie dokumenty wypełnienia też pacjent. Do Ministerstwa składane są dwa wnioski : o import i o refundację. Szczegółowe informacje w linku poniżej . Informacji w MZ udzieliła bardzo kompetentna i życzliwa pani pod numerem (22) 634 93 06. Podobno ktoś już występował o ten lek, ale nie wiadomo czy otrzymał obydwie zgody.
http://www.mz.gov.pl/leki/produkty-lecznicze/sprowadzanie-lekow-z-zagranicy-na-tzw-zapotrzebowanie/


Tyle, że nadal nie ma szerokiej i obiektywnej oceny działania GM604
Andrzej Zaremba ,,Życie bez nerwów" – to opowieść o 7 latach życia z SLA

ela12

Myślałam, że zostałam sama z tym tematem. Czy mają Państwo  informacje na temat tego, w którym europejskim państwie ten lek jest już dostępny i refundowany? Może to ułatwiłoby sprowadzenie tego leku do Polski? Czy ta firma farmaceutyczna wystąpiła gdziekolwiek o dopuszczenie do sprzedaży? Z informacji, które uzyskałam z Krakowa wynika, że jest to mała firma farmaceutyczna, która do chwili obecnej nie produkuje na szeroką skalę, ani nie sprzedaje żadnego leku. W telewizji ciągle są emitowane programy na temat przeszczepów komórek macierzystych, jednak w przypadku osób, za które oddycha respirator, takie leczenie jest niemożliwe (jak odpisano mi kilka miesięcy temu- ze względów etycznych). Ten lek na prawdę może być jedyną szansą.

oscar

Zapytałem znajomego i obeznanego w sprawie  neurologa o opinię na temat  GM640.
Podszedł bardzo sceptycznie, twierdzi że nie ma potwierdzonych dowodów na efektywność tego preparatu.
Poza tym wspomniał o stronie etycznej całej tej sprawy – przepisanie leku który nie wiadomo czy pomoże czy wręcz zaszkodzi. Mnie tam akurat ta strona nie rusza i nie interesują tego typu rozterki etyczne lekarza jeśli stoję o pół roku nad grobem. Swoją drogą to pewnie też kwestia kasy aby te rozterki rozwiać i uzyskać podpis na wniosku .
Czy ktoś z Was rozmawiał już może na ten temat ze swoim  lekarzem, a może już procesuje ścieżkę sprowadzenia tego preparatu? 
Czy ktoś znalazł gdzieś wiarygodne dane, statystyki odnośnie efektów badań i skutków działania GM640 ?
Andrzej Zaremba ,,Życie bez nerwów" – to opowieść o 7 latach życia z SLA

agl

Z przykrością potwierdzam uzyskanie tych samych informacji na temat G604 od powszechnie cenionego neurologa i mojej przyjaciółki, która jest neurobiologiem w Instytucie Nenckiego w Kanadzie. Jest to lek, którego za równo skuteczność, jak i toksyczność nie potwierdzają badania kliniczne. Odradziła mi interesowanie się tym. Dopóki nie będzie znana etiologia choroby SLA, tak długo nie będzie skutecznego leku. Bardzo liczyłam na G604 :(

anet

jesli chodzi o samo sprowadzenie leku do Polski to nie wydaje sie byc to az taki problem. mozna... i nawet jeden z lekarzy na Banacha w Warszawie chyba sie podjal poprowadzenia pacjenta przez to leczenie. koszt? ponad 90 tys USD za serie leku a w ciagu 4 tygodni potrzebne sa 2.... a pozniej moze beda zalecane kolejne... lek nie jest refundowany nigdzie...

eee

#59
Najlepiej byłoby, aby przedstawiciel Stowarzyszenia zadał pytanie odnośnie tego leku, możliwości sprowadzenia na spotkaniu doktor Magdalenie Kuźmie- Kozakiewicz. Wiem, że prowadzi jakies badania dotyczące SLA, wiec może ma wiedze na ten temat, a jezeli nie, to może zobowiąże sie, aby ją pozyskać. Pracuje w szpitalu na Banacha, wiec z trudnościami nie powinna się spotkać. Natomiast wiedza" z pierwszej ręki" byłaby dla wszystkich chorych niezwykle cenna.