Scopoderm TTS - plastry na ślinienie. Gdzie przyklejamy?

Zaczęty przez RILU, 28 Kwiecień 2014, 14:49:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

RILU

Na szyi widoczna jest czerwona plama ,palcem wymacasz w tym miejscu lekki dołek (wgłębienie) .Na to wgłębienie na szyi przyklejamy SCOPODERM TTS ( tam gdzie zrobiłem kółko powinno być wgłębienie-nie wiem czy u każdego wgłębienie jest w tym miejscu może być różnica 1 cm w lewo lub prawo) Trzeba wymacać

serdecznie pozdrawiam   :-*
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

JAMI

RILU,dziekuję,dziękuję i jeszcze raz dziękuję za SCOPODERM.On naprawde działa.Wczoraj wujek przywiózł mi je z Austrii,przykleiłam tak jak mówiłes za uchem w "dołku" i dzis odsysałam mamcie tylko jeden jedyny raz a wcześniej nie odchodziłysmy od ssaka.Nie do wiary!I dzięki temu mniej kaszle i da rade coś jeszcze zjesc doustnie.A co do pega to ograniczyłam ten paracetamol do 1 tabletki co 5 godzin.Od jutra bede podawac po pół tabletki a pojutrze myslę,ze juz nie bedzie potrzeby podawania sr.pbólowych,bo dzis był cudowny dzien-NIC MAMUSKE NIE BOLAŁO I MA MNIEJ FLEGMY I MNIEJ KASZLE !!!
Neurolog mówiła,zeby go przeciąc i przykleic na pół,zeby na dłuzej wystarczyło,ale boje sie,ze nie bedzie wtedy prawidłowo działał.

RILU

Jami  :-*
dodam jeszcze ,że scopoderm redukuje wydzielanie śliny do minimum .Jednak są takie godziny dni nawet tydzień ,że jest jej więcej .Gdzie leży przyczyna niewiadomo ale plastry i tak są super
Oceniam ich działanie po dwóch latach stosowania za bezcenne.Jest oki .  :)
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

JAMI

Rilu czy te plastry moge przecinac na pół?Pytam,bo mojej mamusce tak te plastry zminimalizowały wydzielanie śliny,ze nie ma jej wcale a to tez niedobrze.Pytanie tylko,czy bedą miały takie samo działanie?

RILU

Cytat: JAMI w 12 Maj 2014, 20:00:18
Rilu czy te plastry moge przecinac na pół?Pytam,bo mojej mamusce tak te plastry zminimalizowały wydzielanie śliny,ze nie ma jej wcale a to tez niedobrze.Pytanie tylko,czy bedą miały takie samo działanie?

Moja droga spróbuj i się przekonasz .Ja przyklejam cały plaster ,ponieważ muszę od czasu do czasu odsysać ślinę  .Jeden przetnij na dwie równe połowy i gotowe .Każdy człowiek inaczej
reaguje na leki lub lek na człowieka  ,jedni potrzebują końskiej dawki a drudzy bardzo małej dawki  Tego właśnie nie rozumią medycy .Chudy czy gruby ,wysoki czy niski ..dają te same dawki wszystkim ...nawet swoim bliskim ...może oni jedzą obiad z jednej miski ?  ;D
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

anna141278

Hej. My też używamy drugi tydzień plastrów. Są SUPER!!!!. Śliny dużo mniej. Narazie przyklejamy po całym plastrze, śliny też prawie nie ma, ale nie aż tak mało jak ty Jami piszesz. W niedzielę lekarz od wentylacji powiedział nam żeby nie przecinać plastra narazie tylko ewentualnie płukać wodą w spryskiwaczu jamę ustną. Ale tak jak piszę Rilu każdy organizm jest inny...
Bardzo bardzo dziękuję za info o plastrach. Są extra. Pozdrawiam wszystkich
Ania T

JAMI


JAMI


lidiac

Witajcie. jak długo te plastry działają jednorazowo po przyklejeniu, jak czesto je wymieniacie choremu? konsultowaliscie te plastry to z neurologiem albo lekarzem od wentylacji ? pozdrawiam was serdecznie

anna141278

Wg ulotki dzialanie jednego plastra trwa 3 dni i powinno sie naklejac plasterki raz na jedno ucho i za 3 dni na drugie ucho. I tak na zmiane. Nam lekarz od wentylacji domowej zalecił zmiane raz na tydzień i tak robimy. Na noc codziennie dajemy amitryptyline 2x25 i rano tusicom 400 ( też zalecone przez lekarza wentylacji domowej). Dla nas tak jest ok. Jak wydzielina jest gesta to w południe dajemy erdomed. Pozdrawiam ania
Ania T

lidiac

Dziekuje za inf Aniu. Kupiłam te plastry, przykleilam według wskazówek na plastrach i zdjecia Rilu ale nie działa u taty ( plastry na juz 2 dni i brak reakcji) Moze powinnam nalepic jednak 2 plastry od razu a nie tylko na 1 ucho? Moze przy osobach po tracheostomii nie działa tak jak powinny ? Macie jakies zdanie nt temat . Pozdrawiam wszystkich chorych i ich opiekunów .

wiesia_m

prawidłowe działanie zaczyna się po tygodniu, proponuję poczekać i ewentualnie wtedy dopiero zrezygnujcie.

Luśka

Aniu dzięki za te ważne informacje/
A powiedz czy te leki tusicom i erdomed to bardziej przy wentylacji inwazyjnej prawda?
Tata nie ma tracheo, korzysta z wentylacji nieinwazyjnej w nocy i czasami w dzień. W sumie ciężko by miał odkrztusić ewentualny nadmiar rozrzedzonej wydzieliny.

Chcemy zakupić plastry scopoderm tylko pytanie czy możemy dalej stosować z amitryptyliną (obecnie tata bierze 3x25). Nie ukrywam, że chyba też ma ważne działanie antydepresyjne, ale czy nie ma interakcji? Pytaliśmy neurolożki, sprawdzała coś w necie i powiedziała, że nie powinno byc problemów, no ale pytam z praktycznego punktu widzenia, bo ona pierwszy raz w ogóle o tym słyszała.

lidiac

Wiesiu .dzieki za informacje. Poczekam więc tydzień . Ale plastry lepisz po jednym co 3 dni czy 2 od razu ? Czy stosujesz jakos inaczej ?

wiesia_m

#14
Cytat: lidiac w 24 Sierpień 2014, 17:10:39
Wiesiu .dzieki za informacje. Poczekam więc tydzień . Ale plastry lepisz po jednym co 3 dni czy 2 od razu ? Czy stosujesz jakos inaczej ?

My używaliśmy przez około 3 tyg, mąż bardzo źle się po nich czuł, bardzo Mu wysuszały buśke i nie chciał ich. Przyklejałam po 1 co 3 dni, raz z jednej strony i za 3 dni z drugiej strony jak pokazał Rilu na zdjęciu

Jeszcze dodam, że mąż pije codziennie melisę, ogólnie jest mniej śliny, jednak są takie dni, że jest bardzo dużo odsysania. http://mnd.pl/forum/index.php?topic=4386.0 

anna141278

Luśka, moja mamusia też nie ma tracheo, tylko stosujemy maskę od respiratora na noc. więc chyba tak samo jak wy. plastry, tak jak pisałam, stosujemy co 3 dni na ucho. wydaje mi się że u mojej mamusi one od razu po dwóch godzinach zaczęły działać. i dla nas są super. ale u każdego może oczywiście wyglądać to inaczej bo każdy organizm jest inny. my rano stosujemy tusicom 400, a potem erdomed. jak tego nie damy to nie jesteśmy w stanie oddessać flegmy. a tak to nie mamy problemu. my też stosujemy 3 razy dziennie kaszlator, na noc mamusia też dostaje amitryptylinę (2 x 25). to się nie gryzie z tusicomem i erdomedem wg naszego lekarza od wentylacji
Ania T

Luśka

Dziękuję za informacje :)
A powiedz mi jaki stosujecie koflator? Czy Twoja mama przełyka ślinę?
Mój tata używał koflatora ale zrezygnował twierdząc, że nic mu to nie daje. Hmm, no ale wtedy nie miał aż takich problemów z odkasływaniem.

Luśka

Nowe, ważne pytanie, czy plastry należy wymieniać bezwzględnie raz na 3 dni czy można od czasu do czasu robić to częściej np co 2 dni gdy śliny okresowo jest więcej?

ania

Dziś przyszły plastry, będziemy próbować. Trzymajcie kciuki, aby pomogły:)

ania

stosujemy plastry od 3 dni, niestety póki co nie widać, żeby działały:( mama ślini się bardzo.
Czy łączycie scopoderm z innymi lekami? Po jakim czasie u Was zaczął działać? Pozdrawiam,
Ania