GM604

Zaczęty przez Lili, 04 Marzec 2014, 17:26:58

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.



JAMI

Lili myslałam,ze znam j.angielski,ale kurde nic nie kumam z tego .

Lili

Według wstępnych danych, dziesięc tygodni po zakończeniu dozowania bez dalszego leczenia degradacja zwolniła lub zatrzymała się u siedmiu z ośmiu pacjentów leczonych tym związkiem.

barrera

Przepraszam za błędy,nie jestem anglistą ani tłumaczem,ale może ktoś chciałby przeczytać o co chodzi w tych badaniach.
--------------------------------


Genervon Biopharmaceuticals LLC ("Genervon") ogłosił dzisiaj,że zakończył z powodzeniem badanie kliniczne 2 fazy dla ALS.W trzecim kwartale 2014 roku jest oczekiwana pełna analiza wyników tego badania,ale wstępne dane wskazują,że GM604,kandydat na biologiczny multi-targetowy lek stanowiący prawnie zastrzeżoną własność Genervonu, okazuje się znaczącą obietnicą w leczeniu ALS.

Radnomizowane badanie z podwójnie ślepą próbą przeprowadzono w dwóch miejscach z sześcioma pacjentami biorącymi udział w badaniu w każdym z tych miejsc. Ponad dwa tygodnie każdy z pacjentów otrzymywał sześć dożylnych dawek GM604 (z czego 8 otrzymywało lek a 4 placebo), co następnie było oceniane przez kolejne 10 tygodni w trzech punktach. Rozwój choroby był mierzony w skali ALS Functional Rating, Poprawy (ALSFRS-R), Czasu Progresu (TUG) i Natężonej pojemności życiowej (FVC).

Według wstępnych danych, dziesięć tygodni po zakończeniu podawania leku bez dalszego leczenia, pomiary kliniczne wskaźnika szybkości zwyrodnienia w ALS wykazały spowolnienie lub zatrzymanie u 7 z 8 poddanych badaniu pacjentów.

Dodatkowe informacje dotyczące badania są dostępne na żądanie, a ostateczna analiza wstępnych badań zostanie przedstawiona w późniejszym okresie tego roku.

Tymczasem Genervom planuje następne badania nad GM604. GM604 otrzymał już status leku sierocego (czyli leku dla chorób rzadkich,którymi się nikt nie zajmuje,stąd sierocy) i wyznaczenie szybkiej drogi przez FDA (Instytucja zatwierdzania leków) dla jego wskazania w ALS. Genervon zamierza współpracować z jedną lub z większą liczbą firm farmaceutycznych w związku z tymi badaniami.

Oczekiwane są rozmowy z ewentualnymi kandydatami podczas "American Academy of Neurology Convention in Philadelphia"między 26 kwietnia a 3 maja,zainteresowane współpracą firmy są zachęcane do kontaktu z Genervon, by zaplanować rozmowy.

jankar

Barrera dziękuję, że wstawiłaś to tłumaczenie ;D
Otrzymaliśmy zastrzyk nadziei ...

I moja prośba do osób wielojęzycznych - dzielcie się z nami informacjami, bardzo proszę.

Ogaruus

Hej,
ja trochę ogarniam angielski, ale nie wiem czy dobrze zrozumiałam w jaki sposób podaje się ten lek. Czy chodzi o to, że wskrzykuje się go w odcinek lędźwiowy kręgosłupa? taka punkcja tylko, że w drugą stronę?
Proszę o wyprostowanie mojego rozumowania.
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

barrera

#7
Hej,

nie udało mi się znaleźć innych informacji o sposobie podania,
poza tymi tu:
http://www.als.net/ALS-Research/173/ClinicalTrials/

gdzie opisano:
Treatment Type:
Intravenous (IV) injection

co jak dla mnie oznacza wlew bezpośrednio do żyły.

Jeśli gdzieś indziej są jakieś informacje o sposobie podania,
to wskaż mi proszę gdzie,bo nie udało mi się nic więcej znaleźć.

--------------------

jankar nie ma za co dziękować,
jeśli tylko będę mógł w czymś pomóc
tu na forum chętnie to zrobię,
sam korzystam z wiedzy tu zawartej,
to przecież my budujemy tę bazę dla nas :-)

Pozdrawiam serdecznie


barrera

GM604 treated group subject will receive a slow IV bolus injection (~1min) of 6.4 mL (320mg @50 mg/mL=6.4 mL) for each dose. A total of 6 doses will be administered over two weeks (on Mondays, Wednesdays and Fridays for the first 2 weeks).

"slow IV bolus injection"

IV injection, czyli "in venam", podanie bezpośrednio do żyły;
bolus, czyli w dużej dawce;

jak dla mnie wynika z tego,
że GM604 było podawane powoli bezpośrednio do żyły w 6 dawkach przez 2 tygodnie.

Jeśli coś przeoczyłem,poprawcie mnie proszę.

Pozdrawiam


Ogaruus

Barrera masz rację. Ja zasugerowałam się kryteriami wykluczenie, gdzie jest m.in. :
Alergia na środki miejscowo znieczulające
Problem z ciśnieniem płynu mózgowo-rdzeniowego
Miejscowe lub inne infekcje skóry w miejscu nakłucia lędźwiowego.
Informacje te znalazłam w linku, który zamieściła Justa.
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

barrera

Mam wrażenie,że jest to zupełnie inny sposób/mechanizm działania tej substancji,
tak jak większość "kombinuje" głównie z komórkami macierzystymi podawanymi do przestrzeni podpajęczynówkowej (chociaż również dożylnie), tutaj jest nieco inaczej.
Nie wiem,na ile daje to nadzieje, na forum ALS-TDI są dwie osoby z pierwszej fazy,
które nie odczuły żadnej poprawy. Nie oznacza to,że "lek"ten nie działa, bo w opisie I fazy przeczytałem,że miała ona na celu przede wszystkim ocenę bezpieczeństwa.
Wydaje mi się,że Genervon działa dość szybko,jak na czas potrzebny do wykonywania testów,badań etc. Czas pokaże,co z tego będzie.
Każdy potrzebuje nadziei. Z mojego punktu widzenia, choroba,która jej nie pozostawia jest najgorsza. Każde info dające jakieś,choćby mikronowe szanse, jest promieniem słońca przebijającym się przez ciemne chmury. Wierzę,że przyjdzie taki dzień,że chmury się rozstąpią i zobaczymy słońce.

jankar


Ogaruus

dr Cudkowicz ze Stanów odpisała mi, że jak na razie nie prowadzą badań nad tym lekiem.
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

Lili

Niedawno skończyła się przecież faza II.

Wojtek1973

Skoro II faza badań zakończyła się sukcesem i została zatwierdzona przez FDA to być może będą prowadzić dalej badania nad tym lekiem.
A nasz czas ucieka, mam nadzieję że doczekam. :)

Ogaruus

Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

stopSLA

Ważne by podpisać tę petycję.

Chcą przyspieszyć akceptację tego leku przez FDA, dlatego zbierają podpisy.
Jeśli się nie uda i pójdzie to standardowym trybem, będzie trzeba czekać kolejne 3 lata.

Zaruka

Pierwsze objawy - styczeń 2013
Diagnoza - sierpień 2013

Ogaruus

Już jakiś czas temu skończyła się faza 2a tego leku, teraz zbierają petycje, żeby przyśpieszyć w lutym kolejną fazę tego i żeby była dostępna szerszej liczbie ludzi.
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!