Dopuszczenie lekarstwa

Zaczęty przez RILU, 26 Sierpień 2012, 20:28:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

RILU

W jaki sposób  medycy prowadzący potraktują chorą na sla osobę .
Czy myślą o wprowadzeniu lekarstwa  jeśli  będzie dostępne dla mieszkańców
w innym kraju . Ja osobiście zauważyłem wielkie biurokratyczne przeszkody
związane z dopuszczeniem leku np:. w niemczech .
Problematyczne było dopuszczenie Nuedexta do sprzedaży ,chociaż już od dobrych
kilku miesięcy lek jest sprzedawany w USA.Niemcy nie dopuścili tego leku.
Jak widać ,istnieją problemy natury biurokratycznej ponieważ FDA lek Nuedexta dopuściła
dla leczenia chorych.
Jak można w ten sposób traktować lek ? W USA lekarstwo działa i osiąga się cel w leczeniu lub w wspomaganiu chorych .Natomiast w innych krajach lek jest niedopuszczony ?
Czy chodzi o to ,że profesorowie kończyli inne Akademie Medyczne ?
Moim skromnym zdaniem jeśli lek działa powinien też działać w innych krajach
Dla mnie jest to wielki paradoks .
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

paty0502

Dzien dobry jestem nowa na tym forum , w czerwcu u mojego taty wykryto stwardnienie zanikowe boczne , byl prywatnie u doktor w Warszawie , teraz czeka na miejsce w klinice na Banacha.Wiem, ze w Polsce dostepny jest tylko Rilutek, ktory niestety nie pomaga. Czy orientuje sie ktos moze co dzieje sie w sprawie Dexpramipexol-u , moze kiedy zakoncza sie badania ? Wiem, ze jest III faza badan , a ile tych faz moze byc ?Z gory dziekuje i pozdrawiam.

RILU

#2
Cytat: paty0502 w 21 Wrzesień 2012, 13:09:21
Dzien dobry jestem nowa na tym forum , w czerwcu u mojego taty wykryto stwardnienie zanikowe boczne , byl prywatnie u doktor w Warszawie , teraz czeka na miejsce w klinice na Banacha.Wiem, ze w Polsce dostepny jest tylko Rilutek, ktory niestety nie pomaga. Czy orientuje sie ktos moze co dzieje sie w sprawie Dexpramipexol-u , moze kiedy zakoncza sie badania ? Wiem, ze jest III faza badan , a ile tych faz moze byc ?Z gory dziekuje i pozdrawiam.

http://mnd.pl/forum/index.php?topic=4644.msg20723#new
na temat tego leku experymentalnego w kwartalniku nr 7 jest obszerny artykuł .
Ja mogę dodać ,że w Berlinie Charite badania fazy III kończą się w grudniu 2012 roku.
Faz jest pięć ,w fazie IV lek otrzymają chorzy uczestniczący w badaniach i zaczyna  się procedura
dopuszczenia leku.Faza V lek w aptekach.
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Pawel

Po III fazie mozna juz lek sprzedawac
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

Luśka

#4
Też ostatnio się zastanawiałam ile może trwać zanim lek wejdzie do obrotu.
Ale skoro lek jest na tzw "fast track'u" (a jest) to nie powinno to długo trwać.
Ale jak czytam to:
http://www.alsforums.com/forum/als-drug-trials/20313-tuned-down-receiving-dex.html
To wydaje mi się, że jeszcze to potrwa zanim lek będzie w użyciu ogólnym :/
i że Rilu ma rację ..

a w ogóle to zszokowało mnie to co zrobili tej biednej Sharon :(

paty0502

Ja to nawet pisalam do Berlina , zeby moze udalo sie zakwalifikowac mojego tate na to leczenie eksperymentalne , niestety otrzymalam odmowe. Polacy nie moga brac udzialu . :( U taty choroba zaczyna sie od rak , ale postepuje raczej szybko...

Kasia87

Witajcie
Moja Mama w Styczniu bedzie poddana juz Badaniu eksperymentalnym  lekiem ktory bedzie specjalnie dla niej Sprowadzony ,szukalismy juz pomocy wszedzie w Poznaniu ,Szczecinie ,Krakowie przeczep kazdy nam odradza wiec czekamy na to zbawienie nie ma nic do stracenia czyli sa juz leki ktore moze pomaga .. Pozdraiwamy

RILU

Cytat: Kasia87 w 23 Wrzesień 2012, 19:50:04
Witajcie
Moja Mama w Styczniu bedzie poddana juz Badaniu eksperymentalnym  lekiem ktory bedzie specjalnie dla niej Sprowadzony ,szukalismy juz pomocy wszedzie w Poznaniu ,Szczecinie ,Krakowie przeczep kazdy nam odradza wiec czekamy na to zbawienie nie ma nic do stracenia czyli sa juz leki ktore moze pomaga .. Pozdraiwamy
O jakim leku experymentalnym piszesz ? Czy możesz podać nazwę tego leku ?
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Luśka

KAsiu podaj proszę jakieś info...