Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wątki - Dorota1972

1
Moja historia / Diagnoza SLA
07 Lipiec 2019, 20:39:01
Witam.
Wszystko zaczeło się w maju zeszłego roku podczas prac w ogrodzie,myślałam że nadwyrężyłam sobie nadgarstek gdyż
palce mi spuchły i zaczeła boleć cała dłoń.
Zgłosiłam się następnego dnia na izbę przyjęć do szpitala(niedziela) tam prześwietlenie nic nie wykazało ale założono mi szynę gipsową.
Na wizycie kontrolnej po zdjęciu szyny opuchlizny nie było ale mały palec nie zginał się,do tego cała ręka była osłabiona.
Zlecono powtórne prześwietlenie tym razem dłoni i barku które nic nie wykazały więc wipisano skierowanie na EMG i MR obręczy barkowej lewej na które czekałam do września.
Wynik EMG:
Badanie neurograficzne wykazało dużego stopnia uszkodzenie włókien ruchowych prawego nerwu pośrodkowego i w mniejszym stopniu włókien ruchowych lewego nerwu łokciowego o charakterze aksonalnym.
Ponadto stwierdzono zmiany na poziomie korzeni rdzeniowych C6-C8-Th1 po stronie lewej.
Wynik MR:
Cechy uszkodzenia obrąbka stawowego,pierścienia rotatorów,głównie w paśmie górnym.
Pogrubienie torebki stawowej,ciasnota podbarkowa.
Skierowanie na zabieg chirurgiczny nadgarstka który odbył się w styczniu tego roku (uwolnienie nerwu pośrodkowego lewego w kanale nadgarstka).
Zabieg nie przyniósł żadnych efektów.
W maju miał się jeszcze odbyć zabieg barku do którego już nie doszło.
W lutym zglosiłam się do lekarza rodzinnego z powodu zaburzenia mowy i osłabienia lewej nogi,skierowanie do szpitala neurologicznego.
Tam po rozmowie z lekarzem zostawiono mnie na oddziele i zrobiono wszystkie badania (ELEKTRONEUROGRAFIE,TK GŁOWY,RTG STAWU BARKOWEGO,MR GŁOWY,MR KANAŁU KRĘGOWEGO I RDZENIA,ELEKTROKARDIOGRAFIA,ELEKTROENCEFALOGRAFIA,PŁYN MÓZGOWO-RDZENIOWY)
Diagnoza ASL i przepisanie riluzolu.
Dodam że zaburzenia mowy zaczęły się gdzieś w listopadzie ale byłam w trakcie usuwania zębów i robienia protezy więc myślałam że to od tego.
Teraz moja lewa dłoń jest całkowicie bezwładna chodzę o kuli gdyż bez niej przewracam się a mowa jest coraz bardziej niezrozumiała oraz mam częste zaksztuszenia śliną. Oprócz riluzolu biorę neurovit który przepisał mi mój lekarz rodzinny.
Operacji na bark już nie było gdyż ortopeda przerwał leczenie po zdjagnozowaniu SLA do tego od nowego roku walczę z zusem o rentę gdyż moja umowa o pracę wygasła w grudniu ubiegłego roku.
Staram się żyć normalnie i nie poddawać się chorobie choć nie jest łatwo.
2
Medycyna niekonwencjonalna / Dr. Otko
07 Lipiec 2019, 16:02:52
Witam.
Czy słyszał ktoś lub leczył się u dr. Otko z Katowic.