Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - Dorota1972

1
Witam.
Czy takie urządzenie można zastosować u osoby leżącej która jest pod respiratorem.
Chodzi o moją żonę która pisała kiedyś na tym forum a teraz niestety jast w ZOL-u i nie umiemy się porozumieć ze sobą  ani zobaczyć ze względu na koronawirusa.
2
Moja historia / Odp: Diagnoza SLA
31 Marzec 2020, 16:49:56
Witam.
Jestem mężem Doroty i chciałbym zasięgnąć waszej wiedzy na temat sla.
Żona już nie mówi nie chodzi je tylko płynne pokarmy a od soboty jest w szpitalu gdyż miała problemy z oddychaniem.
Tam miła zatrzymanie akcji serca i oddechu została reanimowana i jest na oiomie podłączona do respiratora.
Czy wyjdzie z tego? Słyszał ktoś z was o takich przypadkach. Lekarz mówi że trzeba czekać i nic nie obiecuje mnie nie chcą wpuścić do niej. Boję się i nie wiem co mam powiedzieć 11letniemu synowi.
3
Moja historia / Odp: Diagnoza SLA
14 Lipiec 2019, 07:34:44
Czekam na grupę niepełnosprawności i dostanę kartę parkingową to mąż będzie mógł parkować tak żebym miała bliżej czy do lekarza czy rehabilitację na które mam dostać skierowanie po przyznaniu grupy inwalidzkiej.
We wtorek komisja w ZUS o rentę.
Dzwonili zamiast przysłać pismo żeby było szybciej. Musieli dostać pismo z sądu.
4
Moja historia / Odp: Diagnoza SLA
09 Lipiec 2019, 16:32:26
Mam męża który mi pomaga i wspiera dwoje dorosłych dzieci które mają już swoje rodziny i najmłodszy 10l.
W czwartek jadę z mężem na komisję o orzeczeniu niepełnosprswnosci a ZUS jeszcze nic mi nie przysłał a od rozprawy sądowej minął prawie miesiąc. Jedyny dochód to zarobek męża (najniższa krajowa) i na dziecko 500zl.
5
Moja historia / Odp: Diagnoza SLA
08 Lipiec 2019, 20:05:41
Zrezygnowałam z wizyty w Katowicach  a gdyby to było MMN to nie odczuwala bym bulu ukłuc i tym podobne. Mam tylko nadzieję że będę jak najdłużej z rodziną.
6
Moja historia / Odp: Diagnoza SLA
08 Lipiec 2019, 15:27:40
Jestem z województwa Opolskiego co do EMG po szpitalu to miałam już robione ale nie znam się na tym.
Wynik
Zapis z mięśni piszczelowego przedniego i czworogłowego uda prawego  oraz mięśnia międzykostnego I o charakterze uszkodzenia neurogennego z obecną reinerwacją.
Zapis z mięśnia dwugłowego ramienia prawego na pograniczu normy.
We wszystkich badanych mięśniach stwierdzono czynność spczynkową pod postacią fascykulacji  i fibrylacji.
W mięśnia piszczelowym przednim prawym obserwowano pojedyncze dodatnie fale ostre.
Nie wiem czemu robili prawą stronę skoro tam jest wszystko ok. Czyli ręka i nogą są sprawne.
Mam fascykulacje czyli takie drżenia na nadgarstku  natomiast język jes ok.spatyczności nie mam.
Jest zanik mięśnia od łokcia do dłoni i samej dłoni. Natomiast na wadze nie spadłam gdyz mam apetyt tylko muszę uważać żeby się nie zaksztusic. W gardle mam prawie cały czas flegmę której nie umiem odksztusic i nadmiar śliny. Dziękuję za odpowiedzi na mój wpis przynajmniej wiem że nie jestem sama.
7
Moja historia / Diagnoza SLA
07 Lipiec 2019, 20:39:01
Witam.
Wszystko zaczeło się w maju zeszłego roku podczas prac w ogrodzie,myślałam że nadwyrężyłam sobie nadgarstek gdyż
palce mi spuchły i zaczeła boleć cała dłoń.
Zgłosiłam się następnego dnia na izbę przyjęć do szpitala(niedziela) tam prześwietlenie nic nie wykazało ale założono mi szynę gipsową.
Na wizycie kontrolnej po zdjęciu szyny opuchlizny nie było ale mały palec nie zginał się,do tego cała ręka była osłabiona.
Zlecono powtórne prześwietlenie tym razem dłoni i barku które nic nie wykazały więc wipisano skierowanie na EMG i MR obręczy barkowej lewej na które czekałam do września.
Wynik EMG:
Badanie neurograficzne wykazało dużego stopnia uszkodzenie włókien ruchowych prawego nerwu pośrodkowego i w mniejszym stopniu włókien ruchowych lewego nerwu łokciowego o charakterze aksonalnym.
Ponadto stwierdzono zmiany na poziomie korzeni rdzeniowych C6-C8-Th1 po stronie lewej.
Wynik MR:
Cechy uszkodzenia obrąbka stawowego,pierścienia rotatorów,głównie w paśmie górnym.
Pogrubienie torebki stawowej,ciasnota podbarkowa.
Skierowanie na zabieg chirurgiczny nadgarstka który odbył się w styczniu tego roku (uwolnienie nerwu pośrodkowego lewego w kanale nadgarstka).
Zabieg nie przyniósł żadnych efektów.
W maju miał się jeszcze odbyć zabieg barku do którego już nie doszło.
W lutym zglosiłam się do lekarza rodzinnego z powodu zaburzenia mowy i osłabienia lewej nogi,skierowanie do szpitala neurologicznego.
Tam po rozmowie z lekarzem zostawiono mnie na oddziele i zrobiono wszystkie badania (ELEKTRONEUROGRAFIE,TK GŁOWY,RTG STAWU BARKOWEGO,MR GŁOWY,MR KANAŁU KRĘGOWEGO I RDZENIA,ELEKTROKARDIOGRAFIA,ELEKTROENCEFALOGRAFIA,PŁYN MÓZGOWO-RDZENIOWY)
Diagnoza ASL i przepisanie riluzolu.
Dodam że zaburzenia mowy zaczęły się gdzieś w listopadzie ale byłam w trakcie usuwania zębów i robienia protezy więc myślałam że to od tego.
Teraz moja lewa dłoń jest całkowicie bezwładna chodzę o kuli gdyż bez niej przewracam się a mowa jest coraz bardziej niezrozumiała oraz mam częste zaksztuszenia śliną. Oprócz riluzolu biorę neurovit który przepisał mi mój lekarz rodzinny.
Operacji na bark już nie było gdyż ortopeda przerwał leczenie po zdjagnozowaniu SLA do tego od nowego roku walczę z zusem o rentę gdyż moja umowa o pracę wygasła w grudniu ubiegłego roku.
Staram się żyć normalnie i nie poddawać się chorobie choć nie jest łatwo.
8
A dr. Otko z Katowic podobno leczy wszystkie choroby. Dostałam numer tel.od znajomej i zastanawiam się czy jechać na wizytę. U mnie zdiagnozowano sla w lutym ale objawy mam od maja ubjegłego roku (tracenie władzy w lewej ręce) teraz jest już bezwładna i noga zaczyna odmawiać posłuszeństwa a mowa staje się coraz bardziej niezrozumiała.
9
Medycyna niekonwencjonalna / Dr. Otko
07 Lipiec 2019, 16:02:52
Witam.
Czy słyszał ktoś lub leczył się u dr. Otko z Katowic.