Masitinib / Masivet

Zaczęty przez Przemek, 08 Luty 2018, 21:29:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Grippen

Cytat: Aronia w 26 Maj 2018, 20:43:42Wczoraj kurier przywiózł mi Masitinib (Masivet). 2 opakowania po 30 tabl a 150 mg, firmy AB Science. Otworzono mi jedno. Spojrzałam na tabletki i wiem, że niestety nie dam rady ich łykać 2 x dziennie. Są dla mnie za duże. Od roku mam problemy z połykaniem.
Może ktoś jest zainteresowany lekiem? Chętnie odsprzedam.
Proszę o wiadomość na priv
Ten lek mozna pokruszyc bo nie jest kapsulka dojelitowa. Na dowod może posluzyc sie faktem ze wystepuja tez tabletki 50mg Masivetu z potwierdza moja teze o możliwości rozdrobnienia.

Aronia

To nie potwierdza żadnej tezy.

Aronia

Tabletki Masitinibu to tabletki powlekane, a nie żadne kapsułki dojelitowe.Nie wolno ich dzielić, rozkruszać, ani miażdżyć. Dziękuję za rady, ale nie jestem w tej kwestii laikiem i dobrze znam ten lek.

Grippen

w takim razie jak skomentujesz powszechne rozkruszanie riluzolu?  to tez tabletki powlekane. tez mam wiedze i syna ktoremu tez z zalecen lekarzy rozdrabniam tabletki powlekane. poza tym brakuje mi tu logicznego myslenia.......masivet dla psow - OK, ale rozdrabnianie tab - NIE OK.

Grippen

Mozna ewentualnie 150mg sprzedac i zakupic 50mg. Ja mogę odkupic 150 o ile beda w cenie podobnej do tej ktora oferuje moje zrodlo.

Aronia

Grippen,
Postaram się krótko. Każdy lek składa się z substancji czynnej i tzw substancji pomocniczych. Masivet jest owszem lekiem dla psów, ale możemy go przyjmować, bo żadna z wchodzących w jego skład substancji nie jest groźna dla człowieka. Od substancji czynnej leku zależy, czy dopuszczalne jest jego rozdrobnienie, czy nie. Każdy lek ma tzw chpl. W przypadku Riluzolu charakterystyka produktu leczniczego nie zawiera informacji, że leku nie można rozdrabniać.
W przypadku Masivetu jest inaczej:
https://imeds.pl/masivet
Nie jestem z tego powodu zadowolona. Kupiłam lek, żeby sobie pomóc. Przecież to jasne. Daj proszę znać na priv

The_Magus

Podział tego typu leku może tylko zmienić jego biodostepnosc, nie widzę powodu dla którego miałaby zmienić się farmakokinetyka
W tej sytuacji najodpowiedniejszy byłoby email do producenta

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://polspen.pl/assets/files/publikacje/PRODUKTY%2520LECZNICZE%25202015%2520%2520.pdf&ved=2ahUKEwihqI66zazbAhXLsKQKHX9DAMsQFjAAegQIBxAB&usg=AOvVaw2Th-YhtL1HQi5npCj3uHqE

Aronia

Nie chodzi o biodostępność, farmakokinetykę, farmakodynamikę etc. W przypadku Masitinibu sprawa jest prosta, jak budowa cepa.
Substancja czynna ma silne działanie drażniące na skórę i błony śluzowe.

meg

Aronia wiem że masz medyczne wykształcenie, ale od teorii do praktyki droga daleka :-\  Jakby leków tak kategorycznie nie można było rozdrabniać to nie istniałoby w ogóle podawanie leków do pega. Jakby lek tak silnie podrażniał śluzówki to byłby sprzedawany w kapsułkach dojelitowych, jak na przykład coraz częściej produkuje się kwas acetylosalicylowy (jak wiadomo podrażnia on śluzówkę żołądka).
Jeśli tabletki powlekane miałyby aż tak podrażniać śluzówki to działoby się tak nawet przy ich częściowym rozpuszczeniu w ustach, kiedy to pacjent ma problem z przełknięciem i zanim mu się to uda to tak zwana "emalia" zdąży się rozpuścić. Owszem przyjemne to nie jest, ale aż tak nie wyżera żeby robić z tego dramat.
Oczywiście rozdrabnianie tabletek ma wpływ na ich biodostępność bo skraca się czas wchłaniania leku a za tym osiągnięcie maksymalnego stężenia we krwi itp. więc trzeba to uwzględniać przy dawkowaniu.
Tak czy inaczej Aronia chcesz się pozbyć tych tabletek i nie wnikajmy już jaka jest tego przyczyna oraz czy jest sens ich dzielenia. Mam nadzieję że Grippen je od Ciebie kupi i problem będzie z głowy ;D
Pozdrawiam.

Aronia

Napisałam już w tej sprawie wszystko. Kupiłam je dla siebie i nie mogę ich przyjąć. Nie zajmuję się dystrybucją leku. Nie jestem oszustką. Twoje rozumowanie ws leków nie do końca jest prawidłowe, ale nie będę z Tobą polemizować.

meg

Aronia, nic takiego nie sugerowałam, nawet mi to do głowy nie przyszło, przecież znam Cię z forum. Niestety, bo wiem że każdy z nas wolałby nie musieć się tu logować :embarassed: 
Chciałam po prostu zakończyć dyskusję, która nie prowadzi do rozwiązania Twojego problemu.

The_Magus

#51
Czy tego problemu w takim układzie nie dałoby radę rozwiązać kapulkujac  rozdrobnione tabletki?

PS Emoje nie są potrzebne w tej dyskusji, liczą się fakty
Aronia na pewno wie co mówi, ale może jest jakiś sposób, w końcu nie ma wielu alternatyw

Meg - w ulotce jest napisane co zrobić po kontakcie oczu psa z uszkodzona tabletka, także faktycznie sprawa nie jest kolorowa
Musi być ona faktycznie silnie drażniąca

meg

Magus, to jest nieistotne, Aronia chce sprzedać tabletki i szuka nabywcy. Nie wydziwiajmy już tutaj bez celu  :P

The_Magus

Jasne jej sprawa, ale informacja że nie można brać tych tabletek przez osoby mające problem z polykaniem z w/w powodów nie jest prawdziwa

Grippen

#54
Oddam masivet. 4 lub 6 opakowan. Sprowadzony z Hiszpanii. Wiecej informacji na PW.

Ola1987

Odsprzedam 1 opakowanie Masivet 150mg sprowadzony z Anglii

Martyna1

Witam. Możecie powiedzieć dlaczego odsprzedajecie masivet? Dlaczego nie bierzecie?

Ola1987

Ponieważ jest to ciężko dostępny lek i może komuś pomóc.. Ten lek brał mój tata ratując się tym :(

Grippen

Witam,
Minął rok odkąd biorę Masivet. Choroba postępuje ale zdecydowanie wolniej. Nie licząc stresu który okresowo i agresywnie daje skok choroby. Minęły mi 4,5 roku choroby. Dalej chodzę samodzielnie i prowadzę auto i jem posiłki.
To czym chciałem się podzielić to eksperyment jaki zaryzykowalem wykonać. Zrobiłem przerwę 3tyg od leku. Zgodnie z przewidywaniami odczułem skok choroby.  Z początku myślałem że to stres codziennymi sprawami ale po powrocie na Masivet wszystko się w miarę ustabilizowalo. Tak długo jak będę mieć środki to będę brać Masivet i Wam też proponuje.

mikk

Witam, czy ktoś z Was wie skąd można obecnie sprowadzić lek Masitinib ? Posiadam receptę i próbowałem poprzez brytyjskie sklepy weterynaryjne online jak www.viovet.co.uk, ale pojawia się informacja, że z powodu nowych regulacji (prawdopodobnie Brexit) nie ma możliwości dostawy leków na receptę do Europy. Czy ktoś zna jakieś inne źródła dostępu do tego leku ?