Stwardnienie Boczne Zanikowe - forum

Stwardnienie Boczne Zanikowe => Leki => Wątek zaczęty przez: kret123 w 28 Marzec 2019, 16:04:46

Tytuł: Riluzol efekty uboczne
Wiadomość wysłana przez: kret123 w 28 Marzec 2019, 16:04:46
Wczoraj rano pierwszy raz wziąłem Riluzol. Po paru godzinach zaczęło mi się trochę w głowie kręcić. Wieczorem już nie wziąłem.
Dziś po obfitym śniadaniu znów wziąłem 50mg Riluzolu. Około 14:00 dopadła mnie niemoc. Dosłownie czuję się jak po Baclofenie. Wyczerpanie, brak sił i dodatkowo buja w głowie. Czy komuś zdarzyło się coś takiego po Riluzol-u?

PS ja jakoś te leki neurologiczne nie trawię :(
Tytuł: Odp: Riluzol efekty uboczne
Wiadomość wysłana przez: kret123 w 02 Sierpień 2019, 09:13:03
Drugie podejście do Riluzolu i znowu to samo, zawroty głowy, zmęczenie.
Dałem się namówić prof z Poradni chorób mięśni na Banacha. Mówiłem, że próbowałem i mi nie służył, ale to nie przekonało prof.
Znów po 2 tabletkach mu podziękuje.
Tytuł: Odp: Riluzol efekty uboczne
Wiadomość wysłana przez: moni_kowalska w 25 Wrzesień 2019, 16:02:21
Riluzol nie pomaga w chorobie i niszczy wątrobę. Nie widzę sensu go brać, mój tata spróbował pół tabletki w szpitalu i zdrętwiało mu pół twarzy, powiedział, że takiego syfu to nigdy nie miał w buzi. Wyrzucił receptę do kosza i nigdy nie wracaliśmy do tego tematu :D
Tytuł: Odp: Riluzol efekty uboczne
Wiadomość wysłana przez: Ogaruus w 26 Wrzesień 2019, 12:26:07
Akurat Riluzol jest najlepiej przebadanym lekiem na spowolnienie postępu choroby - spowolnienie choroby tylko dotyczącej wydolności oddechowej. Nie spowalnia utraty siły innych partii mięśni.

Czemu ktoś mu dał pół tabletki? Dawkowanie jest niezmienne od wprowadzenia Rilutka na rynek - 50 mg dwa razy dziennie. Owszem, jak się Rilutka nie połknie od razu, albo pogryzie lub podzieli to drętwieją usta. Ale tak jest z wieloma lekami.
Ja syfem mogę nazwać pół leków, bo nienawidzę gorzkiego, ale to nie oznacza, że lek jest syfem i nie pomaga  :-X

Riluzol może niszczyć wątrobę, dlatego najpierw powinno się robić badanie prób wątrobowych co miesiąc i jeżeli są w normie to po okołu 6 miesiącach badania raz na 3 miesiące. Jak nie jest dobrze to należy Riluzol odstawić.