Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - Kojak

1
Hyde Park / Odp: Mateusza Urodziny (Kojaka)
30 Grudzień 2013, 20:57:27
Dziękuję wszystkim za życzenia!
2
Hyde Park / Odp: Dzisiaj Urodziny Beatki i Kojaka
22 Grudzień 2012, 09:15:23
Dziękuje wam wszystkim za życzenia :)
4
Dziękuje bardzo :)
5
Hyde Park / Odp: URODZINY KOJAKA
22 Grudzień 2011, 12:40:19
Dziękuje wszsytkim za życzenia :)
6
Ogólny / Odp: pocałunek śmierci
24 Listopad 2011, 10:10:36
Poradnik jak wrzucać zdjęcia na forum znajduje się tutaj:

Wrzucanie zdjęć na forum
7
Hyde Park / Odp: Urodziny Kojaka:)
21 Grudzień 2010, 22:01:44
Dziękuje wszystkim za życzenia :)
10
Maksymalnego rozmiaru załącznika zwiększyć nie mogę - w tej chwili cały nasz serwis jest na serwerze, na którym mamy do dyspozycji 200 MB. I musimy tam zmiescic strone, forum, poczte itd. Na większe załączniki nie ma więc już miejsca. Poza tym istnieją darmowe strony pozwalające na wrzucanie plików, jak np. http://rapidshare.com. Na forum wytarczy podać link do pliku na takiej stronie.

Co do rozmiaru avataru, to nie rozumiem skąd taka prośba - nic nie wiem o żadnym ograniczeniu na wielkość pliku z avatarem. Są jedynie zdefiniowane ograniczenia na rozmiar obrazka: maksymalna wysokość 150 pikseli i szerokość 100 pikseli. Nie widzę potrzeby stosowania większych avatarów.

Jeśłi chodzi o dodatkową stronę 'Do pobrania', to wydaje mi się, że na razie wystarczy np. założyć wątek w dziale 'Hyde Park'. Jeśli okaże się, że ilość plików do pobrania będzie duża, pomyślimy nad dodatkowym działem.

pozdrawiam,
Kojak
11
Artykuły / Odp: Kwiat nadziei
01 Luty 2009, 14:45:11
Dziękuje bardzo za to wyróżnienie. Czuję się zaszczycony :)

Poniżej zamieszczam kilka fotografii otrzymanej statuetki (i nie tylko ;) ).

12
Hyde Park / Odp: Ćwierć wieku Koj?ak?a
22 Grudzień 2008, 10:27:41
Dziękuje wszystkim za życzenia   :)
13
Ostatanie wypowiedzi w tym wątku przestają być na temat, a do tego zaczynają mieć charakter osobistych wycieczek. Tak więc kasuję część postów i proszę o trzymanie się od tego momentu tematu dyskusji.

Jeśli ktoś chce luźno podyskutować, to proponuję założyć wątek w Hyde Parku, lub dyskutować przez prywatne wiadomości.
14
Hyde Park / Odp: Obama prezydentem
05 Listopad 2008, 12:11:17
Dodałem ankietę - zapraszam do oddania glosu ;)
15
Działalność strony / Odp: Nasza strona
18 Grudzień 2007, 15:46:07
Nadszedł czas na kolejne zmiany na stronie :)

Co zostało zrobione:

 • Nowe działy na forum. Paweł ma zająć się porządkami na forum i przenoszeniem odpowiednich tematów ze starych działów do nowych, więc może być trochę chaosu w ciągu najbliższych dni ;)

 • Spore zmiany na stronach:

  • choroba neuronu ruchowego

  • diagnostyka

  • próby nad lekami na SLA • Przeorganizowane i dodane nowe linkiW planach jest jeszcze kilka zmian, które powinny wejść niedługo w życie.
16
Ogólny / Odp: wakacje w ciepłych krajach
26 Listopad 2007, 16:38:22
CytujPrzez około cztery minuty brytyjski astrofizyk Stephen Hawking, na co dzień przykuty do wózka inwalidzkiego, cieszył się stanem zerowej grawitacji. W czwartek [26 kwietnia 2007] wziął udział w specjalnym locie, który ma być przymiarką do jego przyszłej podróży w kosmos.

"To było zdumiewające" - podsumował swoje wrażenia Hawking. "Kosmosie, nadchodzę!" - dodał, nawiązując do swoich planów odbycia lotu w Kosmos w 2009 roku.

Symulację stanu zerowej grawitacji osiąga się w specjalnie przystosowanym samolocie, który wznosi się i raptownie nurkuje. Pasażerowie w trakcie manewru przez około 25 sekund doświadczają wrażenia nieważkości. Boeing 727 z Hawkingiem na pokładzie pikował osiem razy.

65-letni brytyjski naukowiec jest jednym z najbardziej znanych fizyków teoretycznych. Zyskał sławę książką "Krótka historia czasu". Jest chory na stwardnienie zanikowe boczne i niemal całkowicie sparaliżowany. Z otoczeniem porozumiewa się za pośrednictwem syntezatora mowy - swoje wypowiedzi wystukuje na klawiaturze.

Nawiązując do swojej choroby Hawking podkreślił, że jego lot jest dowodem na to, że w tego rodzaju przedsięwzięciu każdy może wziąć udział.

Źródło: Gazeta Wyborcza
17
Dyskusja ogólna / Ryż dla głodnych
11 Listopad 2007, 16:59:58CytujGra sprawdza znajomość słówek w języku angielskim. Każda poprawna odpowiedź oznacza przekazanie głodnym 10 ziarenek ryżu. Pieniądze na ten cel dają reklamodawcy, a ONZ-owski Światowy Program Żywnościowy (WFP) kupuje ryż i rozdaje głodującym na całym świecie.

Gra jest dostępna w Internecie od października. Dotąd udało się zebrać ponad miliard ziarenek. Pozwoli to przez jeden dzień nakarmić 50 tysięcy ludzi.

Według szefowej WFP, Josette Sheeran, gra pokazała, w jaki sposób można wykorzystać Internet do szlachetnych celów.

FreeRice jest wynalazkiem amerykańskiego pioniera w zdobywaniu pieniędzy za pośrednictwem sieci - Johna Breena.


www.freerice.com
18
Hyde Park / Odp: Dzień Programisty - Wiwat Kojak !
13 Wrzesień 2007, 23:09:54
Dziękuję wszystkim za życzenia i miłe słowa :)

Z tej okazji właśnie piję takie oto piwo, które moja Madzia mi dziś postawiła:;D ;D

Polecam wszystkim - bardzo dobre piwo. Tylko szkoda, że ciężko jest je zastać w sklepach...
19
Hyde Park / Życzenia dla Małgośki
05 Wrzesień 2007, 19:58:03Małgosiu - wszystkiego najlepszego oraz spełnienia marzeń w dniu urodzin  :)
   
20
Działalność strony / Kanały RSS
02 Wrzesień 2007, 14:05:00
Do naszej strony dodane został kanały RSS. W tej chwili są dostępne trzy:

 • Newsy, który zawiera aktualności ze strony głównej

 • Tematy, który zawiera 10 ostatnich tematów z forum

 • Posty, ktory zawiera 20 ostatnich odpowiedzi na forumCzym są kanały RSS? Poniżej krótki tekst, zapożyczony z serwisu gazeta.pl

Cytuj
Co to jest RSS?

RSS (popularnie rozwijane jako Really Simple Syndication) to alternatywny w stosunku do standardowych stron WWW sposób dostępu do zasobów Internetu, zwłaszcza wiadomości i blogów.

RSS przypomina popularne newslettery, z tym że wiadomości docierają do prenumeratora indywidualnie i natychmiast po tym, jak zostają opublikowane (a nie np. raz dziennie).

Jakie są zalety RSS-ów?


 • Korzystając z RSS-ów możesz zebrać w jednym miejscu informacje z wielu źródeł na interesujące cię tematy.

 • Nie musisz oglądać wielu reklam i ładować ciężkich stron ze zbędnymi informacjami przed dotarciem do tego, co cię interesuje. Dzięki RSS-om omijasz spam!

 • Korzystając z RSS-ów nie musisz ściągać na swój komputer nic więcej, niż "spis treści" wybranych serwisów internetowych - dlatego skrót RSS oznaczał oryginalnie Rich Site Summary (Rozszerzony Spis Treści Serwisu).


Jak mogę korzystać z RSS-ów na swoim komputerze?

Do odczytywania wiadomości RSS służą specjalne programy, zwane czytnikami (http://www.programy.wabi.pl/czytniki_rss.php), przypominające zazwyczaj programy pocztowe. Są wręcz takie, które instalują się jako "wtyczka" do Twojego ulubionego programu pocztowego, dzięki czemu nie musisz uczyć się nowych programów - odczytujesz wiadomości jak zwykłe e-maile. Dzięki takiemu podejściu czytnik może zaznaczać, które wiadomości już przeczytałeś i porządkować je według wybranych przez Ciebie kryteriów.

Ponieważ RSS to standard przekazywania danych, a nie ich sposobu pokazywania, są też wymyślne czytniki wyświetlające na ekranie ruchomy pasek z najnowszymi wiadomościami albo np. okienko wyskakujące gdy na świecie wydarzy się coś ważnego związanego z wybranym przez Ciebie tematem zainteresowań - zależy to tylko od pomysłowości twórców oprogramowania.


Kanały RSS obsługują w tej chwili wszystkie liczące się przeglądarki (przy czym Internet Explorer dopiero od wersji 7).

Jeżeli zauważycie jakieś problemy w działaniu kanałów, to dajcie znać.