Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - osja

1
W najbliższym czasie będę składał papiery do KRUS w związku z chorobą serca. Przekonał mnie do tego artykuł w poradniku Zachowajmy Zdrowie. Wprawdzie piszą, że lekarze orzecznicy robią sobie kpiny z chorych, ale jako że jestem rolnikiem chyba mi nie karzą zmienić kwalifikacji i zacząć pracować jako urzędnik, a do pracy fizycznej już się nie nadaję. Podczas wysiłku szybko się męczę, a serce wpada w kołatanie. Oczywiście jest na to lekarstwo w postaci Biblocu, ale ono powoduje u mnie w nocy bradykardię co może skończyć się że wszczepią, mi rozrusznik serca lub kardiowerter zachowajmyzdrowie.pl/choroba-wiencowa-inne-choroby-serca-diagnostyka-zabiegi-ablacja-kardiowersja-scyntygrafia/ . Niby po ablacji czuję się lepiej, ale pracować fizycznie już nie mogę.
2
Temat materaca przeciwodleżynowego pojawił się, gdy moja babcia która mieszka na wsi trafiła do szpitala. Bez własnego materaca w jej stanie nie przyjmują. Na szczęście na taki materac przysługuje refundacja z NFZ. Zarabiam niewiele a babcia za zwolnienie lekarskie dostaje na czysto 167 zł na miesiąc, pewnie jeszcze będzie trzeba z tego zapłacić podatek. O refundacji dowiedziałam się w firmie, która zajmuje się dystrybucją takich materacy https://www.mobilex.pl/produkty/artykuly-rehabilitacyjne/ . Swoją drogą po co płacimy składki na ZUS skoro nawet w szpitalach są jedynie zapadnięte łóżka do których trzeba mieć własny materac. No ale skoro to państwo nie wstydzi się dawać chorym rolnikom 5 zł 56 groszy dziennie na życie i leki to już nic mnie nie zdziwi.
3
Co powiecie na to, że państwo Polskie jest tak hojne że rolnikom daje świadczenie z tytułu choroby w wysokości 167 zł na miesiąc. Czyli 5,5 zł dziennie. Taka jest Polska. Wysokość świadczenia ustalono w 2009 roku, kiedy opłata stawki KRUS wynosiła 200 zł, a zwolnienie lekarskie zwalniało z obowiązku płacenia składki. Dziś składka ta wynosi 399 zł, a składkę trzeba płacić mimo choroby. Pobytu w szpitalu itp. 5,5 zł dziennie to nawet w więzieniach dają więcej na wyżywienie. Czyli choremu rolnikowi bardziej się opłaca coś ukraść i iść do więzienia by przeżyć w czasie choroby. Jak siedzi w więzieniu składki na KRUS nie musi płacić, jak choruje musi.