Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - Gabriel

361
Czytam, czytam, sporo tu tego. Nie wiem czy dobrze, że wszedłem na te strony. Sporo w poradniku czy opisach jest medycznych odniesień, więc nie wiele rozumiem (na razie).  Strach się bać. Jestem dołowany co może mnie spotkać. Na razie mam problem 'Opadającej stopy", kuleję na prawą nogę, pod lewą stopą jakbym miał opuchliznę ale jej nie widać, ciężko mi podchodzić nawet pod lekką górkę, mieszkam na 2 piętrze, po schodach tez ciężko, a zupełnie jak coś niosę w ręku, nawet małe zakupy 2 - 4 kilo. Ćwiczę to co proponuje Bożenka - dziękuję, (Bożenko, może jeszcze jakieś ćwiczenia), to na tej podłodze na boku coś mi nie wychodzi, może RILU zrobi symulację (tamte (w formie Gif-a) symulacje są super,  RILU - dziękuję). Cenne są też wpisy Tereski też - dziękuję. Zamieniłem ciepłe kapcie na laczki, chodzę w takich luźnych, jak źle podniosę nogę to spadnie, zamieniłem teraz laskę na kijki, chodzę wyprostowany pracują wszystkie mięśnie. Nie mogę stanąć ani na palcach, ani na pięcie prawej stopy. Przy ćwiczeniach podciągam prawą stopę trochę taśmą. Naciskam palcami stopy na twarda gąbkę, potem ona fajnie mi tę stopę unosi. Sporo mam wykonanych badań (pół prywatnie, bo terminy kilku miesięczne (większość wyników w normie jak na mój wiek 59 lat). W moim [badaniu ENG: mieszane uszkodzenie włókien ruchowych kończyn dolnych. W badaniu EMG: zapis o typie uszkodzenia neurogennego z cechami odnerwieni w mięśniu dwugłowym ramienia i piszczelowym przednim, obecne fascykulacje, obecność przeciwciał p/ granulocytarnych], Zmiany zwyrodnieniowe, które wykazały Rezonansy Magnetyczne w moim wieku, ma większość. Biorę 2x Rilutek  i 2x Vit E 100. I co dalej?, opisujecie jakieś rehabilitacje w zakładach, mnóstwo leków, witamin, w Internecie też sporo jest innych leków na zanik mięśni. Podpowiedzcie coś. Obiecałem sobie że zdaję się tylko na Boga i lekarzy, a szukam pomocy u Was - lęk?, strach??, a może chcę skorzystać z waszego doświadczenia?, co pomaga, a co nie.  Pozdrawiam Was gorąco. Chorzy i opiekunowie jesteście w moich modlitwach - modlitwa wstawiennicza daje bardzo dużo łask.  Boże Pomagaj Gabriel
362
Dyskusja ogólna / Odp: Wspólne piątkowe modlitwy
07 Styczeń 2011, 17:59:57
Panie Boże w dzisiejszej modlitwie chciałbym wstawić się
za osobami chorymi i cierpiącymi

              Panie Boże, Przepraszam za moje złe czyny,
              Panie Boże, przepraszam,
              Panie Boże, Przepraszam za To, że cierpisz przeze mnie.

"Panie Jezu, wierzę, że jesteś żywy i zmartwychwstały. Wierzę, że jesteś rzeczywiście obecny w każdym z nas wierzących w Ciebie. Uwielbiam Cię i oddaję Ci chwałę. Dzięki Ci składam, Panie, za to, że przychodzisz do mnie jako chleb, który zstąpił z nieba. Ty jesteś pełnią życia. Ty jesteś zmartwychwstaniem i życiem. Ty jesteś uzdrowieniem chorych. Przyjdź , aby odnowić moją wiarę w Ciebie i moje do Ciebie zaufanie. Błagam Cię o to Jezu. Miej litość nad moimi cierpieniami fizycznymi, nad moimi zranieniami emocjonalnymi i nad wszelką słabością mojej duszy. Miej litość nade mną Panie. Błogosław mi i spraw, abym odzyskał zdrowie, aby wzrosła moja wiara.
Proszę Cię Jezu, przez moc Twoich Świętych Ran, przez Twój Święty Krzyż i Twoją przenajdroższą Krew. Uzdrów mnie, Panie. Uzdrów moje ciało, uzdrów moje serce, uzdrów moją duszę. Proszę Cię o to za przyczyną Twojej Najświętszej Matki, Panny Bolesnej, która stała u stóp Krzyża. Proszę Cię, abyś mnie całkowicie uzdrowił.
Zanim jeszcze poznam wynik mojej modlitwy, mówię Ci w wierze:
DZIĘKI CI, JEZU ZA TO, CO UCZYNISZ WE MNIE. DZIĘKI ZA CHOROBĘ, KTÓRĄ TERAZ UZDRAWIASZ.
DZIĘKI CI ZA TO, ŻE  NAS NAWIEDZASZ Z TWOIM MIŁOSIERDZIEM".
         
            Gdy lęk z nadzieją się zmaga
            Gdy brak już sił
            Ja o to jedno Cię błagam
            Byś  Był

MODLITWA  do Maryi rozwiązującej więzy

    (Obrazek Marii, która  problemy rozwiązuje je  i wygładza)   http://www.desatadora.com.ar/imagen-pol.htm

    Dziewico Maryjo, Matko Pięknej Miłości, Matko która nigdy nie opuszczasz dziecka wołającego o pomoc, której ręce nieustannie pracują dla dobra Twoich umiłowanych Dzieci, a serce przepełniają Boża Miłość i nieskończone Miłosierdzie - zwróć ku mnie swoje spojrzenie pełne współczucia.
     Ty wiesz jak bardzo brak mi nadziei i jak cierpię, i wiesz jak te więzy mnie paraliżują.
     Maryjo, Matko, której Bóg powierzył rozwiązywanie zawiłości serc Jego dzieci, w Twoje ręce składam wstęgę mego życia. Nikt, nawet zły, nie może pozbawić Cię możliwości udzielenia mi miłosiernej pomocy. Nie ma takich więzów, których Ty nie mogłabyś rozwiązać.  Matko Wszechmocna, proszę weź dzisiaj tę zawiłość...(wymienić, jeśli to możliwe) i dla chwały Boga, dzięki Twojej łasce oraz mocy wstawiennictwa u Twojego Syna Jezusa, mojego Wyzwoliciela, rozwiąż ją... i rozwiąż na zawsze. Jesteś jedyną Pocieszycielką daną mi przez Boga, umocnieniem moich wątłych sił, ubogaceniem w mojej nędzy, oswobodzeniem od wszystkiego, co przeszkadza mi być z Chrystusem. Przyjmij moje wołanie. Chroń mnie, prowadź, strzeż. Ty jesteś moja najpewniejsza ostoją.
                        Maryjo rozwiązująca więzy  módl się za mną

Modlitwa za chorego

          Odmówić trzy razy Chwała 
Ojcu....                                                                                                                                                                                                                                                     
O mój Boże, oto przed Tobą ten chory. Przyszedł Cię prosić o to, czego pragnie i o to, co uważa za najważniejsze dla siebie.
Ty, o mój Boże, wprowadź w jego serce te  słowa: ,,Najważniejsze jest zdrowie duszy!" Panie, niech się w nim wypełni cała Twoja wola: jeśli chcesz, by wyzdrowiał, by zostało mu dane zdrowie.  Jeśli  jednak  inna jest  Twoja wola, niech dalej niesie   swój  krzyż.
Proszę Cię także za nas, którzy się za nim wstawiamy: oczyść nasze serca, abyśmy byli godni przekazać Twoje święte miłosierdzie. Strzeż go i ulżyj mu w cierpieniu, niech się w nim wypełni Twoja święta wola, niech przez niego zostanie objawione Twoje święte imię. Pomóż mu odważnie dźwigać krzyż.
                                                                                 Amen
            Dziękuję Ci Boże, za wsparcie i pomoc w całym moim życiu,
            za dar mojego życia,  za dar życia tych, których mi podarowałeś,
            za Twoją  cierpliwą  miłość  do  mnie,
            za  miłosierdzie  każdego  dnia...

      ,,Panie, wyprowadź mnie mocą swego Ducha, bo sam jestem za słaby!"
                                                                                                                                                                                                                                                                 Boże  Pomagaj.   Gabriel       
363
Hyde Park / Odp: ŻYCZENIA NOWOROCZNE:)
31 Grudzień 2010, 21:42:46
           MOŻLIWOŚCI  TEGO,  CO  NOWE
    Sztuką jest zaczynać od nowa, pożegnać się zupełnie z tym, co było. Może coś decydującego stanie się w Twoim życiu, kiedy będziesz musiał opuścić wszystko dawne, do czego przywykłeś. Może Ci to dać okazję do pogłębienia wspólnoty z Bogiem.
    To, co było, przyniosło Ci trochę radości i smutku, trochę łask i trochę grze-chów. Za Boże łaski Masz być wdzięczny, a za grzechy Masz żałować i prosić o przebaczenie.
    (...) Dla Ojca to radość okazywać Ci miłosierdzie.
    Wszystko, co było, twój grzech, smutek, ból, spoczywa w objęciach Ojca. Nie Musisz niczym się niepokoić. Możesz bezpiecznie wchodzić w możliwości, które otwiera Przed Tobą to, co nowe.
           NOWY  ROK,  NOWY  POCZĄTEK
    Istnieją takie uprzywilejowane chwile z życiu, kiedy jesteśmy w szczególny sposób zapraszani do tego, aby zacząć od nowa. Takim właśnie momentem jest Nowy Rok. Również w naszych czasach większość ludzi zachowała wyczucie pewnej tajemniczości, która pojawia się, gdy kończy się stary rok, a rozpoczyna no-wy. Wielu pragnie przeżyć tę chwilę, w której stare przechodzi w nowe, kiedy śmierć przeradza się w życie.
    Sztuką jest świętować Nowy Rok we właściwy sposób. Dla nas, Chrześcijan, oznacza to coś więcej niż wzajemne składanie sobie życzeń szczęśliwego Nowego Roku.
    ,,Patrz oto wszystko czynię nowe!" - mówi Bóg (Ap21,5). To nowe musimy potraktować poważnie. Masz prawo liczyć na to, że Bóg da ci nowe możliwości, ukaże nowe drogi, zaszczepi w Tobie nowe pragnienia. Jest w tym coś wielkiego i pięknego, że w życiu nic nie musi być stereotypowe ani nie musi powielać starych wzorców. Twoje życie może zostać odmienione i nieustannie się przemieniać.
    Zapewne zewnętrzne Twoje życie nie zmieni się; pozostaniesz w tym samym kraju, z tą samą żoną czy mężem. Jednak to nie okoliczności zewnętrzne są decydujące, ale Twoje nastawienie, Twój sposób reagowania na nie. Tutaj kryje się możliwość stałego rozwoju i przemiany.
    Zachętą do odnowy jest to, że Bóg pozwala Ci rozpocząć ten nowy rok. On nie chce, Byś żył w nim tak, jak w starym. On pragnie, abyś spotkał się z Nim w no-wy sposób i podobnie spotkał się z ludźmi, których postawi na Twojej drodze.
    Jesteś w drodze ku bogatszemu życiu.
                                            ,,Dziś jest dzień Pański" - Wilfrid Stinissen OCD

            Na wszystkie dni Nowego Roku
            Życzę Wam wiary w sercu i światła w mroku.
            Obyście jednym krokiem mijali przeszkody.
            Byście czuli się silni, zdrowi i wiecznie młodzi.
                                                                Gabriel
364
Dyskusja ogólna / Odp: Wspólne piątkowe modlitwy
31 Grudzień 2010, 15:02:21
Za wszystkich chorych,
Modlę się, Boże, serdecznie,
Modlę się, Boże, żarliwie!

Zmiłuj się Boże nade mną,
w ogromie swej miłości zgładź moją nieprawość
obmyj mnie zupełnie z mojej winy
i oczyść mnie z grzechu mojego
uznaję bowiem nieprawość moją
a grzech mój jest zawsze przede mną (..)
(...)spraw bym odczuł radość i wesele
rozradują się kości, które skruszyłeś
odwróć swój wzrok od moich grzechów
i zmaż wszystkie moje przewinienia.

(..)Stwórz, o Boże, we mnie serce czyste
i odnów we mnie moc ducha
nie odrzucaj mnie od swego oblicza
i nie odbieraj mi Świętego Ducha Twego
przywróć mi radość z Twojego zbawienia
i odnów we mnie ducha ofiarnego.
                                                                     PS.  51
- Do modlitwy wspólnej zachęca Pan Jezus,  gdy  mówi: 
,,Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im Mój Ojciec, który jest w Niebie. Bo  gdzie są dwaj, albo trzej  zebrani w  Imię  Moje, tam  jestem  pośród  nich.". 

        ,,Jezu najmiłosierniejszy, którego właściwością jest litować się nad nami i przebaczać nam, nie patrz na grzechy nasze, ale na ufność naszą, jaką mamy w nieskończoną dobroć Twoją, i przyjmij nas do mieszkania najlitościwszego Serca swego, i nie wypuszczaj nas z niego na wieki. Błagamy Cię przez miłość Twoją, która Cię łączy z Ojcem i Duchem Świętym" 
                                                              (Dz. 1211)
Ojcze dobry i miłosierny, umocnij naszą nadzieję, jeśli chcesz możesz nas uzdro-wić, oczyścić i przemienić. Zależy to tylko od Twojej woli i od Twego miłosierdzia, jakie masz względem  nas.
Z  cała  wiarą  wołamy  do  Ciebie:
                  - Panie Jezu Chryste, ulituj się nad nami, ponieważ ci,
                         których kochasz są  chorzy  i  potrzebują  Ciebie.

Modlitwa za chorych
Boże, proszę Cię za naszych chorych w rodzinie, za przyjaciół i znajomych...
Spójrz na cierpienia ich ciała i duszy, i okaż im miłosierdzie.
Spraw by doznali potęgi Twojej dobroci i w zdrowiu,
i radości mogli wrócić do normalnego życia.
Póki jednak chorują, wzmocnij w nich głęboką ufność wobec Twych ojcowskich zamierzeń i pomóż im poddać się Twojej woli.
Nam, ich bliskim i znajomym, pomóż otoczyć ich
serdeczną opieką i zrozumieniem.
Panie Jezu, który za życia tak chętnie spełniałeś prośby
o uzdrowienie, i my polecamy Ci naszych chorych.
Maryjo, uzdrowienie chorych, weź ich w matczyną swą opiekę.
                                                                           Amen .....
  Panie,  zmiłuj  się  nade  mną,
  bo  nieustannie  wołam  do  Ciebie.
  Rozraduj  życie  swego  sługi,
  bo ku Tobie, Panie wznoszę moją duszę.
  Tyś  bowiem,  Panie,  dobry  i  łaskawy,
  Pełen łaski dla wszystkich, którzy Cię wzywają.
  Wysłuchaj,  Panie,  modlitwę  moją
  I zważ  na  głos  mojej  prośby.                    Ps.  86. 


Modlitwa o Cud
Panie Jezu, stoję przed Tobą taki jaki jestem.
Przepraszam za moje grzechy, żałuję za nie, proszę przebacz mi.
W twoje Imię przebaczam wszystkim cokolwiek uczynili przeciwko mnie.
Wyrzekam się szatana, złych duchów i ich dzieł.
Oddaję się Tobie Panie Jezu całkowicie teraz i na wieki.
Zapraszam Cię do mojego życia, przyjmuję Cię
jako mojego Pana Boga i Odkupiciela.
Uzdrów mnie, odmień mnie, wzmocnij na ciele, duszy i umyśle.
Przybądź Panie Jezu, osłoń mnie Najdroższą Krwią Twoją
i napełnij Swoim Duchem Świętym.
Kocham Ciebie Panie Jezu. Dzięki Ci składam.
Pragnę podążać za Tobą każdego dnia w moim życiu.
                                                          Amen.
Maryjo Matko moja, Królowo Pokoju,
Święty Peregrynie Patronie chorych na raka,
Wszyscy Aniołowie i Święci, proszę przyjdźcie mi ku pomocy.
       


Odmawiaj tę modlitwę z wiarą, bez względu na to jak się czujesz. Kiedy dojdziesz do takiego stanu, że będziesz szczerze pojmował każde słowo całym swoim sercem, doznasz duchowej łaski. Doświadczysz obecności Jezusa i On odmieni całe twoje życie w bardzo szczególny sposób. Przekonasz się.
                                                                         Peter  Mary  Rookey  OSM

                  ,,Kto dziękuje, dwa razy prosi"

Ojcze! Tylu ludzi codziennie okazuje nam życzliwość, modlą za nas. Dziękujemy Ci za nich, za to, że przez ich ręce płynie ku nam Twoja miłość. Dziękujemy Ci, jesteśmy im ogromnie wdzięczni. Dziękujemy Ci za Twoje prowadzenie w naszym życiu... Dziękujemy Ci za to, że jesteśmy Twoimi dziećmi, i że ciągle masz dla nas tyle cierpliwości, i prosimy Daj nam kolejną szansę... Jezu, Synu Boga Żywego, zmiłuj się nad nami.

                   Ojciec niech z Synem i Duchem
                   - Oświeci nas Bożym blaskiem   -  Amen.

                                                                           Boże  Pomagaj.   Gabriel
365
Artykuły / Odp: Życzenia Świąteczne
24 Grudzień 2010, 17:40:55
(..) Właśnie ojciec kiwa na matkę,
że już wzeszła Gwiazdka na niebie,
że czas się dzielić opłatkiem,
więc wszyscy podchodzą do siebie
i serca drżą uroczyście,
jak na drzewie przy liściach liście.
Jest cicho. Choinka płonie.
Na szczycie cherubin fruwa.
Na oknach pelargonie
blask świeczek złotem zasnuwa,
a z kąta, z ust brata płynnie
kolęda na okarynie:
LULAJŻE, JEZUNIU
MOJA PEREŁKO,
LULAJŻE, JEZUNIU,
ME PIEŚCIDEŁKO.
        Gałczyński - Przed zapaleniem choinki
366
Dyskusja ogólna / Odp: Święta
24 Grudzień 2010, 13:18:30
                       Jerzy Skoczylas
Cud  Narodzin
  To w sumie jest zwyczajny dzień,
Słońce zachodzi, Gwiazda wschodzi
i tylko jeden błahy fakt,
w tym dniu szczególnym ... Bóg się rodzi.
  Normalny, wielkomiejski gwar,
błyskotki wprawiające w podziw
i drobiazg mały jak dziecina,
drobnostka taka ... Bóg się rodzi.
  Wrzeszczą reklamy, pędzi tłum,
właściwie kogo to obchodzi,
że niedaleko, obok, tuż
w marnej stajence ... Bóg się rodzi.
  Pajac udając Mikołaja
po sztucznym puchu z workiem brodzi,
a gdzieś bez fanfar, świateł, braw,
samotny, kruchy ... Bóg się rodzi.
  Gwiazda z okładki szczerzy kły
blaskiem i blichtrem tłum uwodzi,
a tam nieatrakcyjna rzecz,
ot, nic wielkiego ... Bóg się rodzi.
  Pismak w gazecie uczy nas
co nam się godzi, co nie godzi,
czy w klasie wolno wieszać krzyż,
a tam w jasełkach ... Bóg się rodzi.
  Klaksony ryczą, auta mkną,
karetka wyje i zawodzi,
Czy coś się stało ? Ależ skąd,
przecież to tylko ... Bóg się rodzi.
  Wielka promocja ! Super hit !
Cisną się starzy, garną młodzi.
A co tu dają ? Warto stać ?
Nie, nie ma sensu...Bóg się rodzi.
  Willa z basenem, ogród, grill.
Haruję, więc mi się powodzi,
A co poza tym ? To nie żart ?
Co pan powiedział ? ...Bóg się rodzi ?
  Proszę wybaczyć, spieszę się,
za chwilę pociąg mam do Łodzi.
Był wczoraj w radiu jakiś news,
coś wspominali ... Bóg się rodzi.
  Mijają święta, cicho, sza,
świąteczny nastrój mróz ochłodził.
Czy pan coś słyszał ? Ponoć Ktoś
w te Święta dla nas się narodził ?
  Gdzieś coś słyszałem, ale cóż ...
człowiek tak goni ... szkoda gadać,
więc nie chciałbym, rozumie pan,
na temat ten się wypowiadać .....


  Narodził się w Betlejem Bóg,
bez trąb, hałasu i atłasu.
Wtedy Mu poskąpiono miejsca,
myśmy Mu poskąpili czasu.

  Narodził się - to znany fakt,
by ziemską z nami dzielić dolę,
więc w Święta znajdź dla Niego czas
i wolne miejsce zrób przy stole.
367
Hyde Park / Odp: ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE:)
23 Grudzień 2010, 16:35:43
Jesteśmy inni niż rok temu. Mamy nowe problemy, nowe trudności. Mamy za sobą szereg sukcesów, ale i klęsk. A przed sobą - nową wielką niewiadomą, która się nazywa przyszłość. I w tej wielkiej niewiadomej Jezus przynosi nam prawdę  - Boga samego. Miłość - Boga samego. I my czekamy na Niego. Tak jak się czeka nocą na przyjście słońca. Tak jak się czeka zimą na przyjście  wiosny. Tak jak się czeka w smutku na przyjście radości. Bo to jest radość - że Bóg przyjdzie do nas, ażeby nam przynieść Zdrowie, Siłę, Mądrość, Miłość.
Dziś jest ten rodzaj ciszy, że każdy wiele słyszy. Choć daleko jesteśmy od siebie chcę się z Wami połamać opłatkiem.
Życzę takiej wiary jaką miała Maryja, która nie rozumiejąc zaufała Słowu i pozwoliła aby Bóg się Nią posłużył i dał ludziom szczęście i Ty też dawaj Je innym. Zdrowia, Miłości, Pokoju i Przebaczenia, Wiary, że wszystko co nas spotyka ma swój sens. Gabriel