Nadmiar śliny a odżywki

Zaczęty przez Maria Magda, 23 Grudzień 2013, 00:11:10

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Maria Magda

23 Grudzień 2013, 00:11:10 Ostatnia edycja: 24 Luty 2019, 21:50:18 by Ogaruus
Mój mąż 3 tyg. temu miał zabieg gastrostomii i od tego czasu jest dożywiany nutrisonami. Przy okazji wyszło na jaw, iż na jego bardzo duży spadek wagi, kłopoty z wysokim pulsem miała wpływ nadczynność tarczycy. Wprowadzono mu propranolol 3 x 1 tabl. i metizol 3 x 1 tabl. Niestety od czasu jak podajemy odżywki ma straszny nadmiar śliny i nie wiemy jak ją zmniejszyć. lekarz zapisał debridat i polprazol ale to nie działa. Może ktoś z Was zna sposób na opanowanie tego, bo mój mąż już zaczyna odmawiać odżywek, bo jak ich nie dostaje to śliny ma dużo, dużo mniej i czuje się wtedy znacznie lepiej.

Maria Magda

Witajcie- jak się teraz okazało nasz problem jest bardziej złożony. Wyrównaliśmy nadczynność tarczycy , wszystkie wyniki w normie a problem pozostał. Ok  2 godz. po podaniu odżywek mojego męża zalewa ślina. Jest b. rzadka-może ją bez problemu połknąć albo wypluć, niemniej jednak jest strasznie uciążliwa bo jest jej bardzo dużo (ssak nie "wchodzi" w grę , bo musiałby być podłączony cały czas, jest pieczenie w żołądku, utrudnione mówienie i oddychanie. konsultowaliśmy to z wieloma lekarzami-od gastrologa po neurologa-wszyscy zgodnie twierdzą, że w odzywkach jest jakiś czynnik co powoduje u mojego męża podrażnienie nerwów a tym samym nadmierne wydzielanie śliny. Nikt jednak nie wie co z tym robić. Jak je normalnie buzią zmiksowane pokarmy- problem ten nie występuje. Co z tym robić????Może ktoś z was ma podonbny kłopot???