Wysokie tętno

Zaczęty przez anna01, 09 Listopad 2015, 19:55:15

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anna01

Dawno nie pisałam. Jeśli ktoś nas jeszcze pamięta - diagnoza w 2007 roku. Mama pod respiratorem. Sparaliżowana.
Pojawił się problem: mega wysokie tętno, ponad 130. Ciśnienie ok. Miała takie całą noc i połowę dnia. Tata zawołał pogotowie - ale powiedzieli, że leku Jej nie dadzą i mogą zabrać do szpitala. Ale wiecie, jak to w szpitalu. Jak Mamę podłączyli w Ostrołęce do respiratora i jak tylko respirator piszczał, że coś się dzieje - pielęgniarki uciekały... Więc Mama tym razem została w domu. Tata pojechał do Jej lekarz rodzinnej i dostał dla Mamy jakiś blokerek na serduszko. I po tych tabletkach - wszystko się uspokoiło.
Co może być przyczyną? Ciężko diagnozować osobę z tak daleko posuniętym SLA... Kolejny etap bestii?  :'(

magda83

Ania a może to zdenerwowanie?? U nas tata tez miał swego czasu takie skoki tętna, podawaliśmy melisę i się uspokajało wszystko - psychika tak działała. Również przy podwyższonej temperaturze tętno wzrasta.

irena

witaj jesteśmy na tym samym etapie choroby /2007/  u męża też występuje czasem  wysokie tętno  wtedy staram się go jakoś uspokoić rozmową i samo przechodzi   .. też nie wiem co to jest , wtedy też twarz  nabiera czerwonego koloru , lekarz twierdzi ,że to  jest emocjonalne.

wiesia_m

10 Listopad 2015, 11:26:36 #3 Ostatnia edycja: 10 Listopad 2015, 11:38:56 by wiesia_m
Aniu, u nas też takie objawy występują, poczytaj
http://mnd.pl/forum/index.php?topic=6419.msg31105#msg31105

Od 2 msc mamy zwiększony Propranolol 3x 20mg ponieważ  drżenia całego ciała. wysoki puls, gorąc twarzy występowały codziennie

Na dzień dzisiejszy co jakiś czas także pojawia się wysokie tętno.
Nagle zaczynają drżeć mięśnie całego ciała, twarz rozpalona, tętno do 140, gorączki brak.

Od jakiegoś czasu w takiej sytuacji podają ZALDIAR -tabletki musujące przeciwbólowe.
Lekarz rodzinny może je wypisać.
Muszę powiedzieć, że dość szybko przechodzi.
Często po podaniu Zaldiara mąż zasypia na chwilkę.
Potem już ok.

U nas bez przyczyny, bez jakiś emocji. Tak po prostu w ciągu dnia.

anna01

Znamy powód wysokiego tętna: Zatrzymanie wody w organizmie. Tylko co dalej? Jak walczyć z powodem zatrzymania wody? Mama dostaje furosemid i bloker na serduszko w tej chwili. Macie jakieś pomysły?