SLA i zmiany psychiczne?

Zaczęty przez Monica, 18 Listopad 2016, 00:44:59

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Monica

Mam pytanie: czy choroba SLA moze isc w parze z pewnymi zmianami w psychice chorego ? Od dluzszego czasu obserwuje u meza, ktory jeszcze jest w miare sprawny jak na te chorobe (chodzi tylko z balonikiem), znaczne zmiany w zachowaniu, tak jakby zmienila sie mu osobowosc. Sa to zachowania, ktorych wczesniej nie bylo u niego i mam takie wrazenie jakbym miala obok siebie innego czlowieka. Jest to:
- ogromna, wrecz chora, nieufnosc do bliskich, rodziny, wszedzie widzi wrogow, czesto sie izoluje
- czesto siedzi apatyczny, przysypia
- podejmuje ryzykowne dzialania, takie nieprzemyslane, np. latwo go namowic do wydania duzych sum na glupoty albo nie zawiadamiajac nikogo wczesniej wsiada sobie spontanicznie do pociagu i robi wycieczke do innego pobliskiego miasta; z tej wycieczki zreszta wraca bez problemow, ale on wczesniej taki nie byl: byl rozwazny, wszystkie rzeczy planowal
- tak jaby wolniej mysli, tzn. ma problemy by np. polaczyc dwa fakty, wyciagac wnioski, ale z sama pamiecia nie ma problemow.

Flower

Droga Moniko,
myślę, że to klasyczna depresja i trauma wynikająca z choroby ponad ludzkie siły, kompletna bezradność, brak nadziei, lęk przd cierpieniem, rozpacz o losy rodziny i brak  radości dnia codziennego. Wielu z nas doświadcza tego w mniejszym lub większym stopniu. Najbliższa rodzina też często cierpi na depresje i różne formy nerwicy. Twój mąż wtedy, kiedy jest u kresu sił psychicznych ucieka do innej rzeczywistości, innych wrażeń , tzn wsiada w pociąg i wyjeżdża w siną dal. Myślę, że i tak jest bardzo silny. Ty także. Bardzo mi przykro  :'(  pozdrawiam  :)

Ada13

 Moniko,
Przepraszam,że zapytam o inny wątek niż ten, który zapoczątkowałaś,ale Ty leczysz męża w Niemczech , wynika z Twoich opisów,że lekarze , którzy zajmują się Twoim mężem są kompeteni i specjalizują się w SLA .

Mam pytanie czy lekarze w Niemczech informowali Was może o leku GM604 z firmy Genevron?
Jeśli nie to czy przy kolejnej wizycie, bo piszesz ,że co 3 m-ce mąż jest kontrolnie na wizycie możesz zapytać jaki w Niemczech lekarze  mają stosunek do tego leku / więcej informacji możesz znależć na forum o wątkach w tytule GM604/
Pozdrawiam;
Ada

KasiaM

Witam,
Niestety objawy mogą wskazywać na równolegle występujące otępienie czołowo skroniowe (FTD).

Mierzu

Cytat: KasiaM w 20 Listopad 2020, 13:48:29Witam,
Niestety objawy mogą wskazywać na równolegle występujące otępienie czołowo skroniowe (FTD).
Dla mnie ewidentna depresja.