O stowarzyszeniu

Co oznaczają słowa Dignitas Dolentium?

Tłumacząc z łaciny słowa te oznaczają – Godność Cierpiących.Jak pomagamy potrzebującym?

• Założyliśmy i prowadzimy pierwszy w Polsce serwis internetowy poświęcony SLA, dzięki któremu chorzy mają dostęp do podstawowych informacji o SLA przedstawionych w możliwie przystępny sposób. Forum stanowi miejsce nawiązywania przyjaźni, wzajemnego wsparcia i wymiany cennych wiadomości.
  • Prowadzimy telefon zaufania dodając otuchy i nadziei potrzebującymi rozmowy oraz urządzamy w ramach jego działalności bezpłatne konsultacje ze specjalistami np. opiekunami społecznymi.
  • Pod adresem mailowym oraz telefonem kontaktowym chorzy i ich bliscy mogą uzyskać porady i wsparcie dotyczące nie tylko opieki, ale także kwestii organizacyjnych i prawnych.
  • Wydaliśmy „Poradnik dla chorych na SLA/MND” pod redakcją Pawła Bały, który jest rozsyłany do poradni, szpitali, chorych. Wydajemy również „Kwartalnik dla chorych na SLA/MND”.
  • Prowadzimy nieodpłatną wypożyczalnię sprzętu medycznego.
  • Pośredniczymy w przekazywaniu sprzętu rehabilitacyjnego od darczyńców dla chorych.
  • Prowadzimy program „Pomocna Dłoń”, który jest jednorazowym finansowym wsparciem chorych w zaawansowanym stanie.
W 2010 roku zostaliśmy członkami prestiżowej międzynarodowej organizacji International Alliance of ALS/MND Associations

Jak możesz nam pomóc?

• Przekaż nam 1% podatku. To nic nie kosztuje, wystarczy w zeznaniu podatkowym umieścić nasz nr KRS: 0000287744
  • Dzięki Twoim pieniądzom zrealizujemy wizję fachowej opieki medycznej nad cierpiącymi na SLA, która z powodu braku skutecznego leku jest jedynym, co możemy zrobić dla chorych. Wpłacając środki na nasze konto pomagasz potrzebującym stając się tym samym lepszym człowiekiem.
  • Możecie wspomagać nas zobowiązując się do systematycznej wpłaty funduszy na nasze konto, co pozwoli nam prowadzić jeszcze skuteczniejszą działalność.
  • Firmy, instytucje bądź chętne osoby, których umiejętności i możliwości mogłyby być przydatne bezpośrednio chorym bądź stowarzyszeniu mogą świadczyć swoje usługi za darmo w formie darowizny na rzecz stowarzyszenia.
  • Z wdzięcznością przyjmiemy dary rzeczowe mogące przydać się w opiece nad chorym np. wózki, kule itp. bądź w normalnym życiu dla najbiedniejszych np. ubrania, pościel itp.
  • Chętnych do pracy dla dobra dotkniętych cierpieniem SLA zachęcamy do wstąpienia do Stowarzyszenia Dignitas Dolentium. Zainteresowanych prosimy o kontakt mnd-sla@wp.pl

Szczegółowe informacje o stowarzyszeniu

Dane potrzebne do wpłaty na konto:
nr rachunku: 61 1240 4432 1111 0000 4721 0358
IBAN: PL61124044321111000047210358
SWIFT/BIC: PKOPPLPW
Dignitas Dolentium
34-400 Nowy Targ
ul.Gorczańska 26

mnd-sla@wp.pl

Aktualny wypis KRS 2023 r.

Sprawozdania Merytoryczne i Finansowe

Dignitas Dolentium
ul. Gorczańska 26
34-400 Nowy Targ

Wspomóż

Numer KRS: 0000287744
Numer konta:
76 1600 1198 1841 2902 7000 0001,
Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
61 1240 4432 1111 0000 4721 0358,
Bank PEKAO S.A.