Szkolenia w domu chorego

17 listopada 2008, 15:00

Niestety dużo rodzin osób chorych na SLA staje sam na sam z codziennymi problemami wynikającymi z niepełnosprawności. Nie mając wiedzy i doświadczenia w opiece nad przewlekle chorym nieświadomie popełniają wiele błędów szkodząc sobie i choremu.

Stowarzyszenie Dignitas Dolentium chce pomóc w rozwiązaniu tego problemu, co nie oznacza wyręczania lekarzy prowadzących z obowiązku informowania chorego i jego rodziny także o aspektach związanych z codzienną opieką. Formą tej pomocy jest program „Nauka opieki w domu chorego”.

Na czym ten program polega? Organizujemy indywidualne szkolenia prowadzone przez pielęgniarkę w domu chorego na SLA w trakcie którego pielęgniarka pomoże opiekunom rozwiązać problemy wynikające z niesprawności tłumacząc, pokazując, odpowiadając na pytania chorego i opiekunów. 

Co należy zrobić, aby być uczestnikiem tego programu?

– należy wysłać na adres mailowy stowarzyszenia mnd-sla@wp.pl albo na „zwykły” adres: ul. Gorczańska 26, 34-400 Nowy Targ list wyrażający chęć uczestnictwa w programie, imię i nazwisko chorego, adres zamieszkania oraz telefon kontaktowy albo adres mailowy.

– Następnie stowarzyszenie kontaktuje się z pielęgniarką pracującą w okolicach miejsca zamieszkania chorego, ustala stawkę i termin wizyty.

– Kontaktujemy się z chorym, bądź jego opiekunami, aby potwierdzić termin wizyty szkoleniowej

– W umówionym terminie odbywa się wizyta szkoleniowa


 

 

Uczestnikiem programu może być jedynie chory na jedną z chorób neuronu ruchowego, np. SLA.

Stowarzyszenie finansuje tylko jedną wizytę szkoleniową.

Może zdarzyć się tak, że pomimo naszych starań nie uda się nam zorganizować wizyty szkoleniowej w domu chorego ze względu na kłopoty w znalezieniu pielęgniarki chętnej współpracować ze stowarzyszeniem w ramach tego programu, która dojechałaby do domu chorego położonego w odległym miejscu. W takim przypadku będziemy musieli niestety odmówić pomocy.

Nie odpowiadamy za niefachowe i złe rady pielęgniarki wysłanej na wizytę szkoleniową.

Komentarze…

Kontakt

Dignitas Dolentium 
ul. Gorczańska 26
34-400 Nowy Targ
Polska

Wspomóż

Numer KRS: 0000287744
Numer konta:
76 1600 1198 1841 2902 7000 0001,
Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
61 1240 4432 1111 0000 4721 0358,
Bank PEKAO S.A.